Пікассо та його спокуси

26 жовтня 2018
Ліля Колісник

Про муз Пабло Пікассо відомо немало. Сьогодні мова піде про Ольгу Хохлову, яка зуміла стати ще й дружиною іменитого художника. 

Він - 36-річний ловелас, за кілька років від світової слави, експериментатор, бунтівник. За його плечима сотні романів із жінками легкої поведінки і натурницями. Ольга була повною протилежністю тих жінок, з якими Пабло мав справу - аристократична, з вишуканим стилем і бездоганними манерами балерина.

Пристрасний іспанець був вражений, коли на всі його старання дівчина повністю ігнорувала залицяння. Знайти підхід до норовливої ​​українки допоможе порада Дягілєва, мовляв: "На таких дівчатах треба одружуватися". Пабло Пікассо був настільки зачарований Ольгою, що навіть склав шлюбний договір, за яким у разі розлучення спільно нажите майно розділять порівну.

У всіх є минуле. У Пікассо і Хохлової воно було занадто різним. Він пізнав абсолютну бідність, ніколи не відмовлявся від відносин із низами суспільства, раптом опинився з жінкою, яка звикла обертатися у вищих колах. Для неї більш природними були світські прийоми, а не п'яні посиденьки на Монмартрі. І Пікассо «піддався впливу».

Проявлялося це поступово, спочатку в одязі, нарешті він зміг піти до хорошого кравця: у нього були гроші, у його дружини - хороший смак. І ось колишні приятелі побачили місьє Пікассо в дорогому костюмі, а з кишені жилета в нього виглядав золотий годинник. А за ним у життя колишнього завсідника Бато-Лавуар з'явилися породисті собаки, шофер, прислуга і апартаменти у фешенебельному готелі «Лютеція».

Колишні приятелі були шоковані такими різкими змінами і бачили в них негативний вплив російської аристократки, яку звинуватили в надмірному марнотратстві. Сам же художник, здавалося, був абсолютно задоволений життям. Ольга була начитана, добре вихована і мала прекрасні манери, що дозволило парі Пікассо швидко влитися у вищі кола паризького суспільства. Раніше Пікассо відкрито зневажав цих людей, тепер же вони шикувалися в чергу, щоб він написав їхній портрет.
Вплив дружини проявився і в творчості. Перша, щаслива, половина їх шлюбу ознаменувалася поверненням до класичної манери. Ольга якось сказала чоловікові, що хоче впізнавати своє обличчя на його портретах. Пікассо піддався цьому проханню - так з'явилося безліч її одиночних портретів, а пізніше - портретів із сином.

Поступово почуття гасли, вони обоє це розуміли. Пабло відчував: таке життя стримує його творчий порив, а Оля, боячись втратити чоловіка, намагалася дати ще більше опіки та любові. Народження первістка - сина Пауло - не врятувало сім'ю. Закінчилося все тим, що Пікассо завів собі 17-річну коханку. Змінилися і картини. Тепер він малював Ольгу ось так.

Марі-Терез Вальтер. Ця зовсім юна дівчина запаморочила голову Пабло.

Й Ользі залишалося лише страждати, розуміючи, що вона практично нічого не може протиставити почуттю, що захопило її чоловіка. Тоді вона спробувала подати на розлучення, але страх втратити півстатку змусив Пабло відрадити її від цього кроку. Формально Пікассо і Хохлова залишалися чоловіком і дружиною ще багато років.

"Жінки для мене діляться на два типи - богині і ганчірки", - афоризм авторства великого іспанця, теж не додає йому шарму. Відштовхуючи від себе некохану дружину, він навмисно створював навколо неї образ нестримної істерички, манірною ханжі, так легко підхоплений його оточенням і частково біографами.

"Вона занадто багато чого хотіла від мене", - говорив художник про дружину. Для неї цей розрив дійсно став дуже важким, вона скандалила, пережила не один нервовий зрив, а її образа переросла в патологічні ревнощі й одержимість. Навіть після остаточного розставання (у шлюбі вони офіційно перебували аж до смерті Хохлової в 1955 році) Ольга не залишала колишнього чоловіка. Вона написала йому сотні листів і навіть переслідувала його наступну пасію Франсуазу Жило.

Останні роки свого життя Хохлова самотньо і тихо провела в Каннах, відомий чоловік пережив її майже на 20 років і змінив за цей час безліч пасій, найяскравішими серед яких були відносини з Дорою Маар і Жаклін Рок, його «офіційною вдовою».

Як кажуть французи, таке життя. От дивишся на фотографії, де люди щасливі, і в голові не вкладається, що хтось із них може завдати такого болю іншому.

Зображення та факти з біографії - izbrannoe.com, pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Закохатися за 4 хвилини: 36 запитань, які змінять вас
20 років тому психолог Артур Арон провів експеримент, завданням якого було виникнення любові в лабораторних умовах між абсолютно незнайомими чоловіком і жінкою. Інгредієнтами формули кохання були 36 запитань. Ви будете здивовані!
Читати більше
Яніна Соколова: «Коли з тобою щось стається – це сигнал, що треба щось віддати»
Телеведуча розповіла про те, що найбільш обурює в реакції суспільства на людей із онкологічною хворобою, що має змінитися в країні у сфері лікування таких пацієнтів та чи важко було викладати на загал історію власної боротьби.
Читати більше