Читати більше
Підвищена вологість в будинку, причини появи та методи боротьби
Вентиляційна система дозволяє захистити приміщення від різних негативних чинників. У тому числі підвищеної вологості. Ця проблема актуальна як для багатоповерхових будинків, так і для приватних осель. Особливо це стосується будинків, які мають низький фундамент та перебувають у безпосередньому контакті з ґрунтом. Але проблему можна вирішити, якщо обладнати якісну витяжну систему. Це надзвичайно актуально, особливо в міжсезоння та у холодну пору року.
Причини виникнення високої вологості в приміщенні
Для того, щоб вжити ефективних заходів у боротьбі з вогкістю у приміщенні, потрібно розібратись у причинах виникнення проблеми. Але це потрібно робити вчасно, а не чекати, коли ситуація набере катастрофічного масштабу.
Серед найбільш розповсюджених причин вологості у будинку варто виділити:
- Недостатня вентиляція. Це основна причина виникнення вогкості. Якщо в приміщення не надходить свіже повітря або не відводиться відпрацьоване, відбудеться його застій. Через це росте вологість. В результаті з’являється цвіль. А це дуже шкідливо. Якщо встановити кондиціонер з функцією осушування повітря вологість завжди буде знаходитись в межах заданої норми.
- Порушений тепловий баланс у домі. Коли на вулиці температура зменшується, на вікнах та стінах буде з’являтись конденсат. Така проблема з’являється, якщо житло погано опалюється, в будинку тонкі стіни, є тріщини.
- Затоплені підвальні приміщення. Якщо у фундаменту погана гідроізоляція, волога швидко підніметься по стінах та досягне житлових кімнат. Така проблема може виникнути не тільки в одноповерхових будинках, але й у багатоповерхівках.
- Проблеми з герметичністю комунікацій будинку. Наприклад є проблеми з водопостачанням чи відведенням стоків. Наприклад, протікають труби.
Збільшення вогкості може виникнути навіть через звичайні побутові речі. Наприклад, приготування їжі чи гігієнічні процедури без витяжки. Це стосується кожного процесу, який пов’язаний з процесом випаровування.
Як боротися з підвищеною вогкістю у приміщенні
Існує кілька методів, як боротися з надмірною вологістю у приміщенні:
- Осушувач повітря.
- Припливна вентиляційна установка.
Кожен пристрій має свої особливості.
Осушувач повітря
Якщо потрібно позбутися вогкості в будинку, можна використати спеціальне обладнання – осушувач. Цей прилад забирає зайву вологу та має багато переваг перед іншими методами:
- Можна досягнути бажаного результату без провітрювання. Тобто, обладнання можна використовувати навіть у закритому приміщенні.
- Прилад може працювати у приміщенні з будь-яким ступенем вогкості та при будь-якій температурі.
- Висушить не тільки повітря у кімнаті, але і предмети, які знаходяться у приміщенні. Наприклад, меблів, елементів конструкції. Можна налаштувати зручний режим, щоб не нашкодити елементам конструкції.
- Економне енергоспоживання, завдяки чому осушувач стає більш вигідним ніж альтернативні методи. Наприклад, теплова гармата.
- Ефективність, завдяки якій прилад може видалити з повітря до 30 літрів вологи.
Купити осушувач повітря варто хоча б тому, що це універсальний прилад. Його можна використовувати де завгодно, включно з ванною кімнатою, підвалом та не тільки. Це важливо, оскільки вологе приміщення може негативно вплинути на здоров’я мешканців.
Припливна вентиляційна установка
Вентиляційна установка такого типу є ідеальним рішенням для ванної кімнати. Особливо якщо вентилятор йде в комплекті з датчиком вологості. Коли вологість в кімнаті перевищує норму, прилад автоматично вмикається. Коли позначка знов приходить у норму, установка вимикається.
Пристрій недорого коштує, простий в експлуатації та ефективний у роботі. Є моделі з таймером, які дозволяють запрограмувати роботу на певний час. Подібна установка може використовуватись і для кухні. Особливо якщо багато готуєте, від чого у приміщенні підвищена вологість.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше