Пейзажі Якова Броваря

Щойно розмістила репродукцію картини Якова Броваря "Пасіка", як Івасик замітингував: "Шифрується він під броваря, бо насправді – бортник. Он, на пасіці вулик і старовинна борть. А бровар пиво варить".
 
uahistory.com
 
Так. В українській, у польській мові є слово "бровар" – пивовар. Яків Іванович Бровар народився 29 квітня 1864 р. у с. Капітанівка на Херсонщині. У 21 рік, уже одруженим, Бровар став вільним слухачем Петербурзької АМ, навчався в пейзажному класі М. К. Клодта; його наставниками були І.Шишкін і А.Куїнджі. Яків Бровар вперше виставив свою роботу у 1887 році, 1889 р. удостоївся другої срібної медалі, 1890 р. – першої срібної, 1892 р. – другої та першої медалі.

За картину "Старий будинок" отримав премію С. Г. Строганова в 1890 році.

У 1894 році удостоєний звання класного художника 2-го ступеня. У 1896 році за пейзаж "Березень у лісі" удостоївся звання класного художника 1-го ступеня.

У 1905 р. за пейзаж "Осіння дорога" – премію імені А. І. Куїнджі.

Я.І. Бровар мав характер мандрівника: подорожував, збирав матеріал для картин і вдало їх продавав. Йому вдалося отримати дозвіл малювати в заповідній Біловезькій пущі, єдиному місці на планеті, де жили дикі зубри. Він змалював деякі первозданні куточки і виставив їх на персональних виставках, що відбулися в Петербурзі у 1908 та 1912 роках.
 
uahistory.com
 
У 1887 році родина художника збагатилася дочкою, яка стала письменницею з псевдонімом Анна Мар (1887–1918). Яків Іванович мав важкий характер, через що 15-літня дочка, учениця шостого класу гімназії, назавжди втекла з дому, виїхала до Харкова. У 16 років Анна вийшла заміж і скоро уневажнила шлюб, безнадійно закохалася у польського ксьондза. Щоб заробити на хліб, Анна працювала у редакціях газет. Потім два щирих, чесних інтимних романи (на грані порно "Жінка на хресті"), дві збірки оповідань самотньої пораненої душі. На 31-му році життя перша наша кіносценаристка Анна Мар отруїлася ціаністим калієм. Було то в московському готелі "Лувр і Мадрид" у номері 33 на Тверській вул.

У 1911 році 47-річний Я. Бровар оголосив, що сюжет його картини "Біловезька пуща" украв Костянтин Крижицький, художник, киянин, викладач малювання в Санкт-Петербурзі в Миколаївському сирітському інституті.
 
uahistory.com
 
Справа в тім, що у Я.І. Бровара на картині дуб такий же, як на картині Крижицького "Морозний день".
 
gallerix.ru
 
Костянтин Крижицький, чесна, порядна людина, батько чотирьох дітей, гарний сім’янин, був зацькований жовтою пресою і повісився. Пізніше з’ясувалося, що обидва художники купили одну й ту ж фотографію відомого тогочасного фотохудожника Вишнякова й обом припав до душі дуб.
 
uahistory.com

Роботи художника зберігаються у Третяковській галереї, Російському музеї та художніх музеях Києва та приватних зібраннях.

Помер 77-річний художник у Ленінграді 25 січня 1941 року. Похований на Серафимівському кладовищі навпроти церкви.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше