Перший у світі пам’ятник Петлюрі у повний зріст встановлять у Вінниці

18 серпня 2017
Андрій К.
Пам’ять про засновника перших українських збройних сил увічнять на Покрову в місті, де була тимчасова столиця УНР.
 
zruchno.travel
 
Перший пам’ятник головному отаману війська та флоту Української Народної Республіки, голові Директорії УНР Симону Петлюрі встановлять у Вінниці до Дня захисника України 14 жовтня. Незабаром відбудеться презентація пам’ятника громадськості, повідомив виданню "Реал" вінницький підприємець та меценат Сергій Капуста, який фінансує проект.

"Це буде бронзовий пам’ятник. За основу скульптор Володимир Оврах взяв фотографію Симона Васильовича, де він сидить на лавці. Ця людина дуже багато зробила для України. Я вирішив, що треба увічнити пам’ять про нього і місце обрано не випадково. У 1918 році в будівлі, де зараз знаходиться обласне радіо, розміщувався штаб Симона Петлюри. Статую помістимо поруч. Такого пам’ятника в Україні ще немає", – зазначив меценат.

На сьогодні пам’ятник вже відлито з бронзи. Скульптор Володимир Оврах разом з двома синами Романом та Андрієм створили фігуру Симона Петлюри, який сидить на лавці, у натуральну величину.


  "За основу художнього образу ми взяли аналогічне фото. Радилися з цього приводу з істориком Олександром Федоришеним. Вирішили, що буде цікавим художнім поворотом "вставити" у руки Петлюрі карту України, на яку він дивитиметься і бачитиме дві головних позначки – "Вінниця" – тимчасова столиця УНР, – та "Київ" – столиця України, яку тимчасово було захоплено більшовиками в ході історичних подій", – розказав скульптор виданню "Вежа".

Будівля обласного радіо у Вінниці знаходиться на вулиці, яка також носить ім’я Симона Петлюри. Її було перейменовано із вулиці Чкалова в ході декомунізації.

Варто зазначити, що на сьогодні першим і єдиним у світі пам’ятником Симону Петлюрі є бюст, відкритий 2001 року в місті Рівне, не враховуючи меморіальних дошок.

Джерело: zruchno.travel
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чудернацькі професії Стародавнього Риму
Люди бувають вельми чудернацькими. Іноді взагалі не вкладається в голові те, що у світі існує стільки різних культур. З одного боку, агов, це ж нормально, так і має бути! А з іншого — дивина. Рим завжди захоплював своєю багатою історією, митцями й краєвидами. Та чи знали ви, якими нетиповими професіями послуговувалися мешканці Стародавнього Риму?
Читати більше
Олена Теліга: поетка, патріотка, модель
Ця жінка була унікальною: українкою по духу і за походженням, хоча і народилася в Російській імперії та спілкувалася довгий час російською. Вона знала, що таке багатство і не зламалася у бідності. Вона була однією з багатьох і єдиною у своєму роді.
Читати більше
15 місць на Землі, які виглядають, як пейзажі з інших планет
Наша планета – справжнє джерело сюрпризів. Ми думаємо, що знаємо про неї все, але часом нам зустрічаються такі місця, потрапляючи в які, складно повірити, що це та сама планета. Запрошуємо вас у подорож до різних куточків Землі, де все виглядає настільки незвично, що здається, ніби ми покинули межі нашого космічного дому.
Читати більше