Першотравень в Петербурзі: за Україну і проти Путіна

6 травня 2015
UAPOST.US
День 1 травня в Санкт-Петербурзі - єдиний у році, коли міська адміністрація традиційно погоджує заявки всіх партій і рухів на проведення ходів і мітингів. Цим скористалися демократичні сили міста, повідомляє UaPost з посиланням на DW.de.
 
Головне гасло цього разу було таким: "Так - європейському вибору! Ні - політиці війни!". Над цією розтяжкою розвивалися прапори кількох країн Євросоюзу, а також прапори Грузії, України та Росії. Причому, в деякі російські триколори було вписане коло з 28 зірок - з натяком на те, що з часом і Росія стане членом ЄС.

"Ода до радості" заглушила крики провокаторів

Крім прапорів учасники ходи несли саморобні плакати, що відображають найгарячіші новини: "Не дайте померти Надії", "Нічні вовки", йдіть лісом", "Де ваш "Прогрес"? Він загубився". Багато демонстрантів своїми плакатами висловлювали протест проти російського втручання у справи України: "Ціна Криму - самоізоляція Росії", "Руки геть від України", "За дружбу з Україною, Європою, Америкою! No war!".
 
Останнє було не до вподоби представникам "Народно-визвольного руху", в середовищі яких опинився і депутат Міських законодавчих зборів Санкт-Петербурга Віталій Мілонов. На чолі зі скандальним парламентарієм нодовці вигукували образи, називаючи учасників демократичної колони "націонал-зрадниками", "ворогами Росії" і "бендерівцями".

Втім, коли демократи, пройшовши кілька сот метрів, повернули з Ліговського проспекту на Невський, з динаміків вантажівки, яка повільно їхала перед колоною, голосно зазвучав національний гімн України.І за час, поки його послідовно змінили на "Гімн видатному місту" і "Оду до радості", співробітники поліції відтіснили провокаторів на тротуар і переконали їх замовкнути.

"Революція гідності" - приклад для росіян

Залишок шляху до Конюшенної площі, де був призначений мітинг, демонстранти пройшли по Невському проспекту та Садовій вулиці, скандуючи гасла: "Росія буде вільною!", "Геть поліцейську державу", "Крим - це Україна! Донбас - це Україна" і "Росія без Путіна!".

Під час мітингу депутат Міських законодавчих зборів Санкт-Петербурга Борис Вишневський висловив сподівання, що коли-небудь і в Росії відбудеться "революція гідності". "Я вірю, що, надихнувшись прикладом України, ми теж зможемо позбутися нашої брехливої, злодійської влади, - сказав він у розмові з кореспондентом DW. - І ще я вірю, що ми з українцями знову станемо братніми народами, що зникне ця ворожнеча і ненависть, які розпалюються російською пропагандою".

Для участі в антивоєнному мітингу і Вишневський, і багато інших виступаючих одягли чорні футболки з великим білим написом "БОРИСЬ" в пам'ять про вбитого співголову партії "РПР-Парнас" Бориса Нємцова.
Лідер московського відділення партії Ілля Яшин, який приїхав до Санкт-Петербурга для участі в першотравневих акціях демократів, повідомив, що соратники Нємцова мають намір 12 травня презентувати в російській столиці доповідь "Путін. Війна". Ця доповідь була останнім проектом Бориса Нємцова, над якими лідер російської опозиції працював останні тижні свого життя.

"Ми розраховуємо, що важливі проблеми, підняті в цій роботі, обговорюватимуться російським суспільством, - сказав Яшин кореспонденту DW. - Тому що зараз представлена ​​лише одна точка зору - що російських військ в Україні немає, що Путін не втручається в українську політику. Це - брехня, і ми спробували довести, що Путін особисто бере участь в українському конфлікті. І ми хочемо донести це до російських громадян".

(via)
www.uapost.us
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше