Перевірка моторного мастила: покрокова інструкція

29 серпня 2021
Редакція

Двигун — центр діяльності авто, проте без мастила він не зможе функціонувати, оскільки останнє змащує всі рухомі частини і гарантує вашому двигунові довге життя. Для впевненості в результаті використовуйте мастила із в'язкістю 10w30 та 10w40

Непокоїть те, що опитування показують: більшість водіїв не вміють і не перевіряють рівень мастила у своїх автомобілях. Але якщо рівень стане занадто низьким, двигун буквально зупиниться.

Це не тільки означає, що вам потрібно буде викликати евакуатор, це також може призвести до капітального та дорогого ремонту двигунів, а в деяких випадках і зовсім до заміни. Тому треба вміти перевіряти, щоб при необхідності долити мастило. Бо це робити насправді легко.

Як часто його перевіряти та заміняти

Якщо власник хоче сам замінити мастило в автомобілі, потрібно прогріти мотор кілька хвилин, далі відкрутити верхню кришку й винт для зливу мастила, попередньо підставивши якусь посудину. Залишити на хв 20, поки воно витече. Потім потрібно відкрутити масляний фільтр, адже його потрібно змінювати, як і мастило, кожні 10 000 км пробігу вашого авто. Далі вкрутити новий фільтр, закрутити винт і заливати мастило. Кількість залежить від об'єму двигуна. Залити кількість відповідно до рекомендацій довідника автомобіля. Далі перевірити рівень мастила щупом, вона має бути між позначками “Мінімум” і “Максимум”. Закрутити горловину, завести авто на кілька хв, заглушити і через кілька хв, коли мастило опуститься у відстійник, перевірити ще раз. При потребі долити до потрібного рівня. 

Більшість автомобілів мають індикатор мастила, який повинен світитися червоним, якщо рівень стає занадто низьким. Однак, якщо залишити його, поки не загориться червоне світло, двигун, може серйозно постраждати. В ідеалі  рекомендуємо водіям перевіряти мастило щотижня. Якщо ви не можете це зробити, принаймні робіть це щомісяця.

Коли перевіряти мастило

В ідеалі автомобіль має стояти на рівній поверхні, а двигун має бути охолодженим. Якщо ви хочете перевірити мастило після того, як закінчили поїздку, почекайте принаймні 15 хвилин. Це не тільки дозволяє охолодити всі частини під капотом, але також дозволяє мастилу стікати назад у відстійник, щоб ви могли точно визначити, скільки його залишилося.

Знайдіть вимірювальний щуп

Деякі автомобілі останнього покоління мають електронні щупи, які роблять це за водіїв, рятуючи їх від забруднення рук, і доступ до них здійснюється через комп'ютер автомобіля. У більшості є фізичні речі, які ви знайдете під капотом. Щуп — це  паличка, яку занурюють у мастило в резервуарі або піддоні двигуна. Вимірювальний щуп зазвичай має петлю у верхній частині. У багатьох автомобілях її роблять із жовтого пластику.

Перевірте рівень

Спочатку витягніть щуп, а потім витріть його тканиною. Використовуйте тканину, виготовлену з безворсового матеріалу, як-от бавовна старої футболки, щоб вона не залишила жодних забруднень. Після того як ви витерли щуп, натисніть його до упору, а потім знову вийміть. У нижній частині будуть маркери, що показують мінімальну та максимальну точки, а залишкове масло на ньому має бути десь між ними.

Який вид слід купувати

Довідник вашого автомобіля точно підкаже, що купити. Якщо в автомобіля немає довідника, зверніться в СТО, якому ви довіряєте, або зателефонуйте до головного дилера. Мастила мають різні рейтинги.

Як виглядає кришка заливної горловини

Більшість кришок заливних мастил чорного кольору розташовані у верхній частині двигуна, зазвичай посередині моторного відсіку. Якщо ви не можете його знайти, перегляньте довідник автомобіля.

Скільки влити

Залежно від того, скільки мастила було в автомобілі, 100 мл може бути достатньо. Але продовжуйте додавати в невеликих кількостях, поки рівень на вимірювальному щупі не опиниться між мінімальним і максимальним маркерами.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Глянцеві чи матові натяжні стелі: що обрати?
На сьогодні популярність натяжних стель не припиняє свого зростання завдяки декільком факторам: універсальності, невибагливості у догляді та неймовірної різноманітності дизайнерських рішень.
Читати більше