Читати більше
УКРАЇНСЬКІ ПЕДАГОГИ – АВТОРИ ПРОГРАМИ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ З ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ
Учасники проєкту міжнародної співпраці «Без кордонів: розвиток та підтримка інклюзивної освітньої спільноти» зініціювали створення, впровадження та підтримку координованої програми навчання, моделювання найкращих практик та забезпечення зворотного зв'язку у сферах загальної та корекційної/спеціальної освіти для педагогів дитсадків, шкіл і університетів, учнів та студентів, батьків дітей і молоді з особливими освітніми потребами та інвалідністю, освітніх управлінців, представників неурядових структур.
Педагоги Вищої школи України взяли участь у створенні навчального курикулуму. Лідія Сидорів, викладачка Івано-Франківського коледжу та тренерка проєкту розробила програму для студентів, педагогів і батьків «Теорія та методика інклюзивного навчання», Ольга Деркачова, професорка Прикарпатського університету імені Василя Стефаника запропонувала силабус дисципліни "Література та інклюзія", Ольга Тельна з Харківської гуманітарно-педагогічної академії поділилася програмою підготовки магістрів "Інклюзивна освіта та програмно-методичне забезпечення інклюзивної освіти", Тетяна Цегельник з Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії надала програму для майбутніх бакалаврів початкової освіти "Основи інклюзивної освіти та виховання", Світлана Яланська та Ніна Атаманчук з Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» створили робочу програму навчальної дисципліни «Інклюзивна освіта» для підготовки педагогів середньої школи.
Програми підготовки фахівців діятимуть в співпрацюючих навчальних закладах Всеукраїнського консорціуму з інклюзивної освіти для інтенсивної підготовки студентів, підвищення кваліфікації педагогів і проведення тренінгів. Упорядники зробили акцент на вивченні перспективних та науково-обгрунтованих практик інклюзивної освіти: універсальний дизайн у навчанні, співпраця в міждисциплінарних групах, освітнє планування, диференційоване навчання, співвикладання, моніторинг прогресу учня з інвалідністю, відповіді на втручання, соціальна інклюзія та підтримка самовизначення учня, інклюзивна беллетристика, арт-технології та інші.
Івано-Франківський коледж Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, активний учасник Консорціуму надає майбутнім педагогам дошкільної та початкової освіти знання та практичні навички роботи в інклюзивному середовищі, організовуючи тренінги експертів з США та України, координуючи науково-методичну та просвітницьку роботу студентів, сприяючи професійному росту і самореалізації педагогів. Спеціалізація «Корекційна освіта», відкрита під час реалізації проєкту буде забезпечувати потреби регіону в педагогах, здатних ефективно працювати в умовах інклюзивного середовища з усіма учнями. Робляться кроки до створення лабораторії з інклюзивної освіти, яка стане ресурсним центром підготовки педагогів та впровадження стратегій та практик інклюзивної освіти.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше