Патріотизм чи зобов'язання?

13 січня 2017
Юлія КНИШ
Патріотизм - це любов до своєї Батьківщини і вклад усіх знань та вмінь у її розвиток. Відповідно Батьківщина - це місце, де ти народився і де жили твої батьки. Надто абстрактно і просто. Чи не було це слово "патріотизм" завжди всього лише прикриттям і таким собі примусом того, щоб любити державу, яка розкинулась на певній території?

Я не маю нічого проти будь-чиєї батьківщини, але саме слово "патріотизм" чи "патріот" викликає у мене жахливе не розуміння і навіть певну огиду.

Люди, які є чудовими психологами, займають важливі державні посади, розуміють, що будь-яка особистість ненавидить відчувати себе комусь зобов'язаною, і навпаки обожнює бути важливою і необхідною. Тож завжди вважали за потрібне змалечку закласти в голову кожному майбутньому громадянину необхідність бути патріотом. 

"Патріот своєї держави! Як гордо звучить!" - скажети ви, а я відповім - "Принизливо". Сам дозвіл на маніпулювання  собою є найгіршою помилкою людини, яку вона здійснює із дня у день, дозволяючи таким чином керувати собою і своїми думками. Ви думаєте, що часи заборони вільно висловлювати свою думку минули? Зовсім ні. Вони й далі панують, пролітаючи просто перед нашим носом кожного разу, коли ми читаємо чергову політичну нісенітницю. 

Ви запитаєтесь: "Чим же це корисно для держави і моєї Батьківщини?", а я відповім - відсутністю зайвих витрат. Урок патріотичного виховання обходиться значно дешевше, ніж показ справжнього лиця і чесної купівлі того, що ми вміємо і можемо дати будь-якій державі. 

Ви з переляком схопитесь за серце і скажете: "Як можна бути таким егоїстичним, жорстоким і не справедливим?", а я з посмішкою перепитаю: "Приємно бути засліпленим і обманутим?".

Отож, що можна сказати про слово "патріотизм"? Це приємна людині маска і дурман, що закручує голову й змушує без жодного сумніву віддатись силам долі та стати на шлях, потрібний певній державі. Так, можливо, це можна приховати словами про благородну смерть чи самопожертву, але чи не краще усе ж таки обирати гідне життя? Адже, принижуючи можливості свої власні, ми знищуємо і свій народ, і Батьківщину. 

Чому б не називати речі своїми іменами? Любов до Батьківщини - це не патріотизм, це свідомий вибір, яким ми можемо пишатись, а не просто, як будь-який негідник чи самозакоханий бовдур, мимрити щось про "патріотизм". 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше