Озеро Синевир: таємниці і легенди

20 січня 2017
Редакція
Озеро Синевир, або як його ще називають "Морське око", утворилося досить не випадковим чином.

Зрештою, так стверджують місцеві. Історики пишуть, що озеро утворилося близько 10 тисяч років тому в результаті потужних зрушень гірських порід.
 
Photo Roman Myhaylyuk
ukraine-is.com
 
Так чи інакше, перлиною Карпат Синевир став завдяки чуткам про те, що це місце сили. Багато віруючих приїжджають сюди, щоб набратися сил та енергії, а затяті мандрівники мріють заповнити жорсткі диски своїх ноутбуків неймовірними фотографіями з місцевими краєвидами.

Озеро Синевир - Легенда перша

ukraine-is.com​
 
Кілька сотень років тому місцеві гори були у володінні у одного дуже старого графа. Також у графа була юна і дуже красива дочка Синь.
 
Звали її так через неймовірно блакитні очі. Одного разу дівчина прогулювалася схилами і, збираючи квіти, побачила прекрасного молодого хлопця на ім'я Вир.
 
Пара відразу сподобалася одне одному, і вони закохалися. Дізнавшись про це, граф розпорядився стратити простого хлопця за любов до його досконалої дочки.
 
З тих пір Синь оплакувала Вира, проливаючи сльози добу безперервно. Так і утворилося кристально чисте блакитне озеро Синевир.

Озеро Синевир - Легенда друга

ukraine-is.com​
 
Давним-давно замість озера тут було величезне болото, а поруч оселилися богатирі. Вони полювали, збирали ягоди, розводили худобу і жили собі в радість.
 
Але одного разу пригледіла це містечко собі нечиста сила і прокляла богатирів, щоб скоріше позбутися їх. Вони вмирали повільною і болісною смертю по одному. Але залишився з них тільки один - найміцніший - Синевир. У господарстві у нього були лише білий бик і улюблена дочка. Але це багатство він незабаром теж втратив.
 
Довгий час богатир провів блукаючи у лісі, й одного разу прийшов до болота. Не відводячи сумний погляд від води, Синевир взявся спокутувати свій гнів. Він зруйнував навколо всі скелі та, нарешті, дістався до потужного джерела, яке підхопило його і понесло до болота. Вода швидко наповнила простір, а богатир безслідно зник. З тих пір вважається, що озеро утворилося завдяки сильному богатирю і навіть названо в його честь.

 
До озера Синевир цілий рік приїжджають туристи з усього світу. Також тут проходить безліч фестивалів, виставок і кулінарних змагань... Словом, час, проведений біля найчистішого озера України, не забудеться ніколи!
 
Автор: Аліна Кондратенко
ukraine-is.com​
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше