Остання в історії куртизанка

9 квітня 2019
Kelsey Keff

І не тільки «остання куртизанка, але й "найяскравіша зірка на світському небосхилі Європи і Америки, англо-американська мадам Помпадур»  так називали її журналісти. А ось що сказала з милою посмішкою її "подруга" Кікі Кеннеді (майбутня герцогиня Девонширська) своєму братові Джеку: "Ця Пем  просто дурний шматочок сала".

"Відкрийте мені ваш великий секрет чарівності,  пошепки попросила Барбра Стрейзанд леді Пем, якій було вже за сімдесят, коли вони сиділи в ложі паризької опери в 1993 році. У відповідь та розреготалася.

"У неї всередині сидить щось жадібне, агресивне. Можливо, про існування цього чудовиська дізнаються тільки ті обрані, кому випала нагода провести з нею ніч", припустили ще в 1950 році журналісти англійського таблоїда "Тетлер"".

У світських хроніках з'явилися терміни "феномен Памели" і "шлюбний танець леді Пем". "Памела завжди діє однаково: сильно подається вперед, ніби випадково притискаючись до партнера своїм вражаючим бюстом, аналізувала тактику зваблювання оглядачка журналу "Веніті Фейр" Саллі Сміт.  Потім вона низько схиляє голову і дивиться з-під лоба, посміхаючись так, щоб було видно кінчик її язика, при цьому пустотливо смикає пальчиками плече чоловіка і ставить яке-небудь по-дитячому наївне і улесливе запитання на кшталт: "А чи правда, пане, що ви пишете геніальні картини? У вас дійсно найрозкішніший автомобіль в Лондоні? Я чула, ви прекрасний стрілок і всерйоз захоплюєтеся кінним спортом... "

Восьмирічною дівчинкою вона написала в своєму щоденнику фразу, яка увійшла в історію: "Потрібний хороший чоловік, який одягне тебе в розкішну сукню".

... Йдеться про баронесу Памелу Беріл Діґбі ЧерчилльГарріман (1920-1997). Про праправнучку по батьківській лінії знаменитої англійської баронеси Джейн Елізабет Діґбі ель-Мезраб.

«Вона зганьбила наш рід», пояснював батько Памелі  йдеться про Джейн Езізабет). Однак у своєму щоденнику юна леді писала: "Моя прапрабабуся була не просто дивовижною красунею. Я впевнена, що в мені є щось від неї ...". І абсолютно мала рацію: вогняно-руде волосся, білосніжна шкіра, аристократизм, сила волі, чуттєва сміливість, розум і при цьому наївні величезні сині очі.

Першою жертвою в її "любовному сафарі" став Рендольф Фредерік Едвард СпенсерЧерчилль (19111968), 28-річний син Вінстона Черчилля. У першу ж ніч він зробив Памелі пропозицію. Був 1939 рік.

Як і більшість дітей великих батьків, Рендольф був людиною складною. Злий, дратівливий, любитель спиртного, карт і жінок він не домігся успіху ні в особистому житті, ні в журналістиці, ні в політиці.

На початку Другої світової війни Рендольф залишив дружину на піклування свого батька і разом з четвертим Королівським гусарським полком, в якому колись служив і Вінстон Черчилль, відбув у Каїр. Кілька разів Рендольф вирушав на завдання в тил противника, у Лівійську пустелю, потім з дипломатичною місією побував у югославських партизан. Але ніде і ніколи не зраджував своїм звичкам і пристрастям.

Велику частину часу Памела проводила в Лондоні, на Даунінґ-стрит, 10. Відносини Памели і свекра були дуже дружніми. Серу Вінстону подобалося, коли його ніжним, дівочим голосом називали "тато". Вечорами вона читала йому романи, спритно запалювала сигари, грала з ним у бридж. Удень Памела дбала про гостей вдома, серед яких були військові, дипломати, міністри союзних держав; влаштовувала веселі вечірки.

Злі язики стверджують, що це свекор попросив невістку (для блага Англії і в ім'я державних інтересів) поставитися з особливою увагою до Аверелла Гаррімана (18911986) американця, промисловця-мільйонера, дипломата, спеціального радника президента Рузвельта в Радянському Союзі і Великій Британії. Правда це чи плітки  тепер уже ніхто не дізнається.

Але так вже вийшло, що, як пишуть в біографіях Памели: "... вони жваво розмовляли на прийомі, коли оголосили повітряну тривогу. У залі згасло світло, всі спустилися в укриття... А Памела (мабуть, не бажаючи переривати бесіду) потягнула Аверелла в одну з кімнат, звідки вони вийшли лише через кілька годин, і в дещо розпатланому вигляді..."

У грудні 1943 року Аверелл полетів в Москву. Він був дуже перспективним: багатий, красивий, з гарною фігурою, до речі, це саме він увів моду в США кататися на гірських лижах. Недолік у нього був тільки один, але серйозний Гарріман був давно і безнадійно вдало одружений.

Не встигли висохнути сльози прощання, як Памела закохалася в 35-річного американського радіожурналіста Едварда Мерроу. Через два роки вона полетіла з ним до Югославії робити матеріали про партизанів.

... Коли Памела і Рендольф йшли під вінець, Вінстон Черчилль сказав: "Для весілля потрібні тільки шампанське, коробка сигар і двоспальне ліжко". Можливо, для весілля цього достатньо, але для міцного, довгого шлюбу ні. У 1945 році вони розійшлися. Навіть син, який народився в 1940 році, якого, відповідно, назвали Вінстоном, не врятував цей шлюб.

Після розлучення Памела Діґбі-Черчилль переїхала в Париж і стала однією з найбільш фатальних жінок Європи. У великому списку її блискучих перемог імена Френка Сінатри, Ставроса Ніархоса і Аристотеля Онассіса були записані "дрібним почерком". Тому ми не будемо на них зупинятися.

Як і її прапрабабусі Джейн, Памелу потягнуло на Схід  правильніше, до східних чоловіків. Гени, як ми вже говорили, не замалюєш.

Принцу Алі Хану було 36 років. Син неймовірно багатого імама мусульман-ісмаїлітів Ага-Хана III і італійської стриптизерки, яка прийняла іслам, прямий нащадок пророка Мухаммеда по лінії його доньки Фатіми, він навчався на юриста, воював у французькому Іноземному легіоні. Це був невисокий (162 см), вгодований, лисуватий джентльмен.

Його пристрастю були породисті коні і красиві жінки (саме в такому порядку). Невідомо, скільки у нього було коней, але за життя своє він любив більше трьох тисяч жінок! Сексуальна слава принца гриміла по всьому світу. Говорили, що за ніч Алі міг бути з декількома жінками і ніколи не втомлювався. Кажуть, такою сексуальною міццю він, як і його батько, був зобов'язаний курсу еротичної практики "Кімсак". Інші стверджували, що принц Алі щодня тримає свій член в складному настої з екзотичних квітів.

Памела всерйоз розраховувала на шлюб з Алі Ханом. Вона супроводжувала його всюди на Французькій Рив'єрі, в Лондоні, Парижі.

Він кинув її раптово, захопившись знаменитої американської кінозіркою Ритою Гейворт. Через короткий час Алі Хан одружився на Риті, але їхній шлюб тривав усього місяць. Його життя чудова, цікава тема, але не будемо відволікатися, і наведемо дві цитати з незліченних матеріалів з інтернету, присвячених Памелі ДіґбіЧерчилль: " ... тут в її житті з'явився новий принц. Він приплив на яхті, яка називалася "Томагавк". Двадцятисемирічного принца звали Джанні Аньєллі — спадкоємець найбільшого бізнесу в Італії автомобільного концерну "Фіат". Памела і Джанні, здавалося, були створені одне для одного.

Йому були необхідні зв'язку та знайомства баронеси в англійських і американських ділових колах. А їй його молода енергія, весела вдача, південна пристрасність і ... здатність оплачувати рахунки. Удвох вони зіграли партію на кілька десятків мільйонів доларів. Памела подзвонила своєму колишньому свекру. Вінстон Черчилль був, як і раніше, до неї відкритий, і їй вдалося без праці умовити його відкрити англійський ринок для "Фіат".

Заради можливого шлюбу з Джанні Аньєллі Памела стала католичкою. Але не судилося.

"Після Аньєллі її рахунки по черзі оплачували найбагатші чоловіки світу. На початку 1950-х фінансист і кіннозаводник Джон Вітні (спадкоємець процвітаючого клану Вітні, відомий, зокрема, тим, що на його гроші знято фільм "Віднесені вітром").

Всередині 1950-х банкір Елі де Ротшильд, найбагатший молодий, але одружений чоловік в післявоєнному Парижі. "Памела справжня європейська гейша,  говорив Ротщільд. Вона дивно слухняна: варто лише сказати, що мені не дуже подобається її плаття, і вона негайно побіжить переодягатися". Але одного разу Памела подзвонила секретарю Елі Ротшильда і запитала, чому не прийшов на роботу її дворецький (найнятий Ротшильдом). "Мсьє Ротшильд просив передати мадам, відповів секретар, що дворецького більше не буде."

... 58-річний Ліланд Хейвордс був процвітаючим американським продюсером і кокаїністом. Він настільки захопився Памелою, яка переїхала в США і допомагала йому ставити спектаклі на Бродвеї (всі чоловіки визнавали відмінний смак Памели в житті і в мистецтві), що вирішив одружитися з нею.

Дізнавшись про це, його дружина кричала: "Вона вкрала у мене чоловіка!" І посилала телеграми: "Тільки не одружуйся на ній! На ній ніхто не одружився ні Аньєллі, ні Ротшильд! Чому саме ти повинен це зробити?!"

Нічого не допомогло. Памела Черчилль стала Памелою Черчилль-Гейвордз. Але шлюб цей нікому не приніс щастя. Одна з дочок Ліланда отруїлася. Вистави провалилися. Гейвордз збанкрутував і запив. Він помер в 1970 році. Після його смерті Памела сказала: "Я так його любила! Як він міг залишити мені так мало!"

... є кілька версій, де в 1971 році Памела зустріла старого друга Аверелла Гаррімана. Одна з них в літньому кафе в Вашинґтоні. Авереллу було 80, він посивів, постарів, овдовів і спирався на палицю. Але це було не головним. Важливо, що стара любов до "рудої відьми» не заіржавіла. Старий роман старих друзів спалахнув з новою силою.

У день першої зустрічі, перебравшись з кафе в будинок, вони сіли на диван, і пасинок Гаррімана, який невчасно повернувся додому, застав їх, поправляючи вельми недвозначний безлад в одязі. Після цього Аверелл, як чесна людина і джентльмен, був просто зобов'язаний одружитися.

Через два місяці Памела ЧерчилльГейвордз, прийнявши американське громадянство, стала Памелою Черчилль—Гейвордз—Гарріман.

Вийшовши втретє заміж, Памела дуже змінилася перестала підфарбовувати волосся і зваблювати чужих чоловіків. Стала респектабельною, манірною великосвітської дамою. А потім, в 1986 році, — вдовою, однією зі спадкоємиць величезних статків Аверелла Гаррімана. І зайнялася політичною діяльністю. Стала важливою людиною в Демократичній партії США. Впевнено трималася в коридорах влади, протегувала і давала поради молодим політикам, ті дивилися на неї, затамувавши подих. Пем спілкувалася з Черчиллем і Рузвельтом, королевою Єлизаветою і Михайлом Горбачовим.

Вона посилено проштовхував молодого провінціала Білла Клінтона, але при цьому строго помічала: "Білл далеко піде. Але у нього є проблема він не дотримується сьомої заповіді  про перелюбство".

... у листопаді 1992 року, через два тижні після свого обрання, Клінтон завдав перший офіційний візит до Вашинґтона і відправився приймати привітання не в Білий дім, а в приватну резиденцію. З келихом шампанського в руці він вимовив: "За першу леді Демократичної партії". Мова йшла не про Гілларі. Памела стояла поруч з президентом. Її скромне плаття прикрашала золота брошка у вигляді саксофона. Незабаром Клінтон запропонував їй, на вибір, стати послом Сполучених Штатів в будь-якій європейській країні. Памела вибрала Париж.

Усі статті та матеріали про Памелу Беріл Дігбі—Черчилль—Гейвордз—Гарріман закінчуються одними і тими ж словами: "Тепер Памела могла дивитися на Ейфелеву вежу зверхньо: вона повернулася в це місто переможницею. Вчорашня героїня світських пліток і скандалів перетворилася в посла великої держави. На восьмому десятку леді Пем відвідувала ресторани та клуби, частувала в своєму особняку знаменитих гостей і ніколи не пропускала жодної прем'єри в "Гранд-опері". Навіть із життя їй вдалося втекти з трагічною витонченістю. Третього лютого 1997 вона померла у розкішному басейні з мінералізованою водою вашинґтонського готелю "Рітц".

Памела Черчилль—Гарріман перетворювала життя своїх супутників в справжній чоловічий рай. Вона приносила Елі де Ротшильду його пантофлі. Не відходила від хворого Ліланда Гейвордза ні на секунду. Для Джанні Аньєллі вникала в усі тонкощі автомобільної індустрії. За 15 років шлюбу з нею Аверелл Гарріман не мав ні найменшого приводу засумніватися, що переживає найщасливіші дні свого життя. Інтереси її чоловіків ставали її інтересами. Вона була для них турботливою сестрою, домогосподаркою, секретаркою. А головне — ніжною, пристрасною коханкою.

За матеріалами

Зображення - pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше