Особиста ефективність

13 червня 2017
Марина Чиянова

Оцініть свій потенціал

Вимірюємо особисту ефективність 
© Thinkstock

Серед безлічі модних зараз термінів "особиста ефективність" має особливу привабливість. Усі ми прагнемо видатних результатів і часто не думаємо, чи відповідають наші можливості тим цілям, на шляху до яких ми хочемо "гори звернути"? І чи варто взагалі це робити?

Що таке особиста ефективність?

Внесімо, перш за все, ясність у термінологію. Особиста ефективність - це результативне досягнення особистих цілей. Це можливість швидко просуватися від ідеї до її втілення. Зверніть увагу: особиста ефективність стосується не лише професійної діяльності.

Уміння ставити перед собою мету дуже важливе для будь-якої людини. Ще важливіше результативно і правильно досягати цієї мети. А для цього нам необхідно навчитися спілкуватися з іншими людьми.

Отже, особисту ефективність можна описати трьома простими поняттями:

1. Чітке розуміння цілей і намірів;

2. Уміння керувати своїми ресурсами (гроші, час, здоров'я тощо);

3. Уміння спілкуватися з оточуючими.

Чим відрізняється "ефективність" від "особистої ефективності"?

Ефективність - це відношення результату праці до витрат. При цьому якщо ви працюєте на результат для свого бізнесу, то це зазвичай не впливає на особисту ефективність.

Ви можете бути дуже ефективні для інших, при цьому особиста ефективність зазвичай прагне до нуля.

У самому терміні закладена суть. Особиста ефективність - у прагненні досягти особистих цілей. Ви можете з ранку до вечора працювати на когось, але поки чітко не визначите в цій роботі своїх намірів, не матимете особистої ефективності.

Якщо ви чітко визначили свої цілі, то зможете оцінити й ефективність їхнього досягнення для себе особисто. При цьому хтось інший не зможе визначити її для вас. Вона має сенс лише для вас особисто.

Як визначити особисті цілі?

Рідко хто може зробити це подумки. Найпростіше сісти й написати свої цілі на папері. Це значно ефективніше, ніж обдумування й вербальне осмислення. Написана мета набуває реальних обрисів. Кажуть, збувається вона значно швидше. Досягнувши однієї мети, ви легко можете закреслити її у своєму блокноті й записати наступну.

Чи можуть допомогти оточуючі?

Успішно досягти особистих цілей можна за допомогою інших людей. Адже ефективність спільної роботи підвищується в кілька разів.

Спілкування з іншими людьми допомагає обростати корисними зв'язками, розширює кругозір і допомагає краще усвідомити свої цілі.

При спільній роботі підвищується ефективність, якщо робота виконується без примусу, а на основі взаємної довіри.

Отже, на особисту ефективність впливає кількість, якість спілкування та вміння налагоджувати  з оточуючими стосунки, засновані на довірі.

Як виміряти особисту ефективність?

Головне - поставити собі просте питання: "Наскільки добре я знаю свої цілі, і що я роблю для їхнього досягнення просто зараз?" Тепер поставте собі оцінку за десятибальною шкалою. Не варто при цьому питати думки оточуючих. Постарайтеся бути максимально об'єктивними й неупередженими щодо самих себе.

У чому сенс особистої ефективності?

Досягнення цілей і перехід від нинішнього стану до бажаного - ось у чому сенс особистої ефективності. Що вища особиста ефективність, то швидше відбувається цей перехід. Якщо це займає мінімальний відрізок часу, значить, ваша особиста ефективність оцінюється в 10 балів, і ви можете насолоджуватися своїм життям по максимуму.

А як ти оцінюєш особисту ефективність?

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати наматрацник: різновиди невидимого помічника
За об'ємним матрацом досить складно доглядати: чистити його й сушити в разі забруднення незручно. Наматрацник захистить виріб від пилу та бруду, завдяки чому термін його служби подовжиться.
Читати більше
Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше