Основні типи контактних лінз і їхнє призначення

7 грудня 2023
Редакція

Контактні лінзи стали невіддільною частиною життя багатьох людей, допомагаючи коригувати зір без необхідності носити окуляри. Вони дозволяють користувачам відчувати вільність рухів, надають можливість змінювати колір очей або просто забезпечують кристально чітке зображення без рамок. Проте, вибираючи контактні лінзи, важливо знати про їх різновиди та особливості кожного типу. Пропонуємо до вашої уваги інтернет-магазин лінз з можливістю купити в Києві усі новинки на ринку контактної корекції зору!

  1. М'які контактні лінзи. Це найпопулярніший вид контактних лінз завдяки комфортному носінню. Вони зроблені з гідрогелю, який дозволяє лінзам "дихати", забезпечуючи користувача комфортом протягом усього дня. Підходять для корекції міопії, гіперопії, а також астигматизму.

  2. Силікон-гідрогелеві лінзи. Це підтип м'яких лінз, який має вищий рівень кисневої проникності. Ідеально підходять для людей, які носять лінзи довгий час, оскільки вони забезпечують оптимальне зволоження і дихання рогівки.

  3. Тверді газопроникні лінзи. Ці лінзи менш популярні за м'які, але вони надають чіткіше зображення і можуть бути рекомендовані при певних вадах зору. Вони довше служать, але вимагають довшого періоду звикання.

  4. Мультифокальні лінзи. Призначені для людей з пресбіопією. Ці лінзи мають декілька оптичних зон, що дозволяє бачити чітко на різних відстанях.

  5. Лінзи для нічного носіння (ортокератологія). Це тверді лінзи, які носяться вночі і коригують форму рогівки під час сну. Вони дозволяють бачити чітко протягом дня без носіння лінз або окулярів.

Щоденний догляд та правила носіння лінз

Незалежно від того, який тип контактних лінз ви вибрали, важливо дотримуватися правил їх експлуатації та догляду.

  1. Чистота рук. Перед тим як ставити або знімати лінзи, завжди мийте руки м'яким милом. Це допоможе уникнути потрапляння бактерій на лінзу та в очі.

  2. Очищення лінз. Після кожного носіння рекомендується промивати лінзи спеціальним розчином, який вибирається в залежності від типу лінзи.

  3. Заміна контейнера. Контейнер для лінз потребує регулярної заміни – щонайменше раз на три місяці.

  4. Відмова від носіння при нездоров'ї. У випадку запалень, подразнень або інфекцій очей, від лінз краще відмовитися до повного одужання.

  5. Суворе дотримання термінів служби. Використовуйте лінзи лише протягом рекомендованого терміну. Денні лінзи потрібно викидати кожного дня, а термінові – після закінчення вказаного терміну служби.

Вибір і придбання контактних лінз

Зверніть увагу, підбір контактних лінз має здійснюватися під наглядом офтальмолога, який допоможе визначити ваші потреби (оптимальний тип, матеріал та діоптрії) та порекомендує найкращий варіант для вашого зору та стилю життя!

Контактні лінзи — це чудовий спосіб корекції зору, але важливо враховувати особливості кожного типу лінз, щоб забезпечити максимальний комфорт та збереження здоров'я очей.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше