Органіка - це не просто про гроші, це - філософія якості

11 квітня 2019
Akme-Ukraine

Не для кого не таємниця, що ринок органічної продукції продовжує стрімке зростання в світі, а, відтак, збільшуються площі земель, сертифікованих під органічним виробництвом. За даними Дослідного інституту органічного сільського господарства (Швейцарія), наразі таких налічується близько 70 млн. га.  земель, сертифікованих під органічним виробництвом. В березневому огляді органічного ринку ЄС зазначено, Україна посідає перше місце за постачанням органічної продукції до країн ЄС з-поміж європейських країн та 4 - серед всіх країн-постачальників.

Нагадаємо, що органічне виробництво – це загальна система управління підприємством та виробництвом харчових продуктів, яка об’єднує найкращі екологічні методи захисту навколишнього середовища, високий рівень біорізноманіття, збереження природних ресурсів, дотримання високих стандартів добробуту тварин та методу виробництва поряд із наданням переваг простими споживачами для продуктів, які вироблені з використанням природних речовин та процесів (Постанова Ради (ЄС) № 834/2007).

Звісно, що кожна українська родина не проти, аби вживати органічні продукти, більше споживати органічної продукції загалом. Та внутрішній ринок поки ще не демонструє суттєвого збільшення попиту пересічних споживачів. І це цілком зрозуміло з огляду на труднощі і економічні, і політичні, які позначаються на кожному українцеві, на його мізерній спроможності споживати краще. Як-то кажуть, не до жиру, бути б живими. Тому й виходить так, що органічний цукор виробляють в Україні, а споживають його зовсім не українці.

Довідково: Так, за даними операційного моніторингу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 31.12.2017 щодо органічного сільського господарства в Україні:

  • Загальна площа сільськогосподарських земель, сертифікованих як органічні, – 201 000 га; 88 000 га знаходяться в перехідному періоді.
  • Частка органічних земель від загальної площі сільськогосподарських земель – 0,67%.
  • Загальна кількість операторів ринку – 504, зокрема, 304 – виробники органічної сільськогосподарської продукції, решта – трейдери і переробники.
  • Експорт органічної продукції - у понад 40 країн світу.

Питання про те, чи добре себе почувають виробники органічного цукру в такі й ситуації,  риторичне. Звісно, ні. Піонер ринку органічного цукру ТОВ «ДЕДДЕНС АГРО» з 2006 року й до сьогодні день за днем, рік за роком намагається розбудувати органічне рослинництво. Проте перехід від традиційного господарювання до власне органічного відбувся лише чотори роки тому. Отриманий перший український органічний цукор - така непроста і довгоочікувана перемога! Складно вирощувати органічний цукровий буряк, ще складніше його переробляти на  якісний органічний цукор. Проте українці зуміли таки зробити це, хоча й з другої спроби! Його вже презентували в Нюрнберзі на початку лютого 2019 року під час найбільшої міжнародної виставки органічних продуктів «БіоФах» та планують показати на «БіоФах» в Китаї.

Тож сподіваємось, що бажання відчизняного виробника продавати свій органічний продукт, насамперед, українському споживачу, справдиться і вже незабаром кожна родина буде мати змогу насолодитися українським органічним цукром.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше
Добірка рецептів смачних літніх страв
​Літо — чудова пора, коли нашвидкоруч можна приготувати максимально корисні страви із сезонних овочів та фруктів за мінімум часу. Тому підготували для вас добірку легких рецептів прохолодних літніх страв від професійних шеф-кухарів.
Читати більше