Оптові закупи чи дропшипінг: що обрати для побудови бізнесу з Китаєм?

7 липня 2023
Редакція

Бізнес з Китаєм — вигідний напрямок для початку власної справи. Зазвичай мова йде про перепродаж різноманітних товарів у роздріб в Україні. Перед підприємцем-початківцем постає питання: яку схему закупівлі обрати — класичні гуртові замовлення чи дропшипінг? Коротко розглянемо особливості обох варіантів!

Оптова закупівля товару

Доставка з Китаю оптом актуальна для підприємців, які планують відкрити або вже мають власний український магазин офлайн чи онлайн (окремим сайтом, на маркетплейсі, в соціальній мережі). Покупець складає приблизний асортимент, робить тестову закупівлю, аби переконатися в якості продукції та зручності роботи з конкретними постачальниками. Далі необхідно зробити першу закупівлю і відстежувати популярність окремих товарів. За результатами продажів можна внести зміни в асортимент.

Робота з оптовими замовленнями має кілька особливостей.

  • Необхідно мати повну суму для оплати товару, його доставки, розмитнення. Всі ці послуги входять в сервіс доставки з Китаю під ключ від Meest China. Маючи продукцію «на руках», буде значно простіше контролювати її наявність і якість, а відтак, підтримувати репутацію магазину.
  • Знадобиться місце для зберігання запасів. Проте ваші покупці зможуть отримати замовлення в найкоротші терміни, адже відправка буде здійснюватися по Україні.

Закупівля товарів по дропшипінгу

Дропшипінг — схема роботи бізнесу, що дозволяє надсилати товари безпосередньо від постачальника покупцю. За таким методом можуть працювати тільки онлайн-магазини. Для початку підприємцю необхідно сформувати асортимент, обрати постачальників, бажано зробити тестову закупку. Після цього фото й інформацію про товари можна розмістити в онлайні. При надходженні запиту від покупця, продавець перевіряє наявність продукції на складі постачальника, робить оптове чи роздрібне замовлення, яке доправляється з Китаю безпосередньо кінцевому споживачу.

Робота за методом дропшипінгу має свої особливості.

  • Вкладення в старт бізнесу мінімальні — зазвичай для проведення транзакції за товари використовується передплата від клієнта. Проте, оскільки посилка одразу прямує до замовника, набагато складніше контролювати якість товару, відсутність браку, доводиться перевіряти наявність кожного окремого товару чи категорії у постачальника.
  • Немає потреби в складському приміщенні. Однак, оскільки товари будуть відправлені з Китаю, покупцю доведеться чекати доставки від двох тижнів до двох місяців.

То який варіант обрати?

Обидва способи роботи мають свої переваги та недоліки, тому оптимальне рішення залежить від вашого підприємницького досвіду (дропшипінг краще підходить для новачків), наявного бюджету, масштабів нового бізнесу, способу реалізації продукції.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com