Без звуку: Національна опера України долучилася до проекту про втрату слуху

16 травня 2018
Редакція

12 травня під час опери «Набукко» на сцені Національної опери України на дві хвилини зник звук. На очах у здивованої публіки артисти хору продовжували співати, оркестр грав, але без жодного звуку. У такий спосіб одна з найбільших культурних інституцій країни долучилася до проекту «Коли тиша заговорила», присвяченого людям, що втрачають слух. Експеримент став новаторським не тільки для України, але й для всієї Європи.

Опера «Набукко», одна з найвідоміших у творчій спадщині Джузеппе Верді, традиційно відкривається увертюрою, після якої на сцені з’являється хор. Але цього разу протягом двох хвилин хор і оркестр виконували свої партії без жодного звуку. Після такого незвичного виступу здивована публіка почула звернення організатора проекту, громадської організації «Відчуй»:

«Пані та панове! Щойно ви чули тишу. Не хвилюйтесь, будь ласка, менш ніж за хвилину світ музики повернеться, і ви побачите оперу «Набукко» у звичній для вас постановці. Ви чули тишу, бо кожен 10-й у цій залі, можливо, втрачає слух і не здогадується про це. Ви чули тишу, адже понад 3 мільйони українців мають проблеми зі слухом і не можуть знайти в собі сили про це говорити.…». Закінчувалося звернення закликом перевірити свій слух та підтримати людей, світ яких поглинає тиша.

«Багато людей, які мають проблеми зі слухом, не готові це визнати. Не готові використовувати слуховий апарат, не готові повернути собі можливість чути. Я сподіваюсь, що після сьогоднішнього вечора, коли з глядачами говорила тиша, дехто все-таки зважиться на це, — зазначив засновник організації «Відчуй» Андрій Пишний. — Коли людина втрачає зір - це відгороджує її від предметів, коли людина втрачає слух — це відгороджує її від людей. Перформанс, який ми сьогодні влаштували, покликаний руйнувати ці бар’єри».

В антракті глядачі взяли участь в опитуванні. Результати понад 300 заповнених анкет засвідчили, що тільки 26% перевіряли слух протягом року, після опери це планують зробити вже 48%.

Проект «Тиха опера» був реалізований організацією «Відчуй» спільно з Національною оперою України, яка вперше в своїй історії наважилася на такий експеримент. 

«Сьогодні понад півтори тисячі гостей у залі стали не просто спостерігачами, вони були учасниками вистави, — розповідає генеральний директор - художній керівник Національної Опери Петро Чуприна. —  Вперше в опері ми говоримо з глядачем мовою мистецтва про важливу соціальну проблему — втрату слуху. Розуміючи, наскільки значущим є це питання, сто акторів Національної опери долучилися до проекту без вагань».

Втрата слуху — поширена проблема не лише в Україні. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі налічується понад 466 мільйонів людей з інвалідністю по слуху і до 2050 року це число може зрости до 900 мільйонів. При цьому лікарі запевняють, що в 60% випадків втраті слуху можна запобігти, якщо вчасно поставити діагноз.

На основі проекту «Тиха опера» організатори створять соціальний ролик, який буде презентовано вже до кінця травня 2018 року.

До слова, Ua Modna уже публікувала інформацію про соціальний проект "Коли тиша заговорила". Це добра ініціатива в підтримку людей, які мають проблеми зі слухом. 

*«Відчуй» — громадська організація, заснована Людмилою та Андрієм Пишними. З 2011 року системно займається допомогою та соціальною адаптацією людей з порушеннями слуху. За сім років діяльності організація реалізувала понад 15 всеукраїнських проектів, серед яких унікальний для України інклюзивний табір, спрямований на соціалізацію дітей із порушеннями слуху, створення креативного простору «ТАМ» та музичного класу «Біг Бах» для нечуючих, безкоштовний курс жестової мови та ін. 

** «Набукко» — опера у чотирьох діях, яка була написана Д. Верді в 1841 році на лібретто Т. Солера. Опера вважається однією з головних у творчості Д. Верді і принесла йому справжню славу.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Хантер-малювака: як собака отримав за свої картини 5000$
Ласкаво просимо в Інтернет, де ви можете дізнатися, що навіть собаки краще малюють, ніж ви. Сьогодні ми розповімо вам про Хантера, собаку породи МІБ-іну, який створює абстрактні картини і вже має тисячі шанувальників в соціальних мережах.
Читати більше