Оленка Бурдаш - художниця, яка малює любов

1 червня 2018
Маша Пилипчук

Фантастичні квіти, дивні птахи, закохані, ангели у парах, яблука і пляшки на столі,  багато інших чудернацьких візуальних метафор, надто далеких від знайомих обрисів у буденному земному житті, – на картинах Олени Бурдаш, ніби за кольоровим скельцем, світ набуває інших форм, палітри і вимірів. Щось таке зовсім чудне, інопланетне! Або ж (сяйнула думка!) навпаки – то мудрий меседж від самого серця художниці, якому, попри митарства і пастки соціуму, вдається зберігати свою природну інтуїцію, творчу безкомпромісність і чисту дитячу наївність. Художниця розповідає:

Картини не промовляють словами,

Не мають думок, та вони співають

У тій тональності, яку відчув художник.

Отож, дивлячись, слухай музику, насолоджуйся.

Прислухайся до свого серця.

Картини славетної Оленки Бурдаш яскравіють неповторними вибуховими міксами кольорів. Варто просто поглянути на саму авторку – вони такі ж, як і вона! Блакить очей, в яких бачиш довіру, руде волосся з-під пов’язаної поверх золотистої чалми, вільна барвиста сукня на тендітній фігурі.

Творчий процес зумів поєднати розум, душу, досвід

У букет свідомих перевтілень.

Художник інтуїтивно, майстерно перевтілює усього себе в картини.

Головне бути чесним, як біле полотно,

Що чекає свого початку і завершення.

Як це їй вдається?! Бути такою інакшою, ніби з паралельного світу? І що відомо їй, чого не знають інші люди? Адже, як і всі, вона шукала кохання, втрачала, страждала і знову шукала. Багато віддавала себе – не шкодуючи і не економлячи власну енергію любові. Писала про це картини. «Адресовані почуття»– бо, як листи-літачки, відпускала у світ за адресою «Коханому, який призначений лише мені». І розповідала, як могла закохатися лише від одного погляду…

Картини народжуються, мов діти,

Від великої любові.

Сам процес і є тим неперевершеним дивом,

Результату якого не передбачиш.

Художник досягає найвищого апогею,

Затамувавши подих, тоді, коли він і картина

Стають як одне ціле.

«У пошуках гармонії» проходили роки переосмислення життєвого досвіду: набутків і втрат. Чому так багато болю? Як вірі перемогти сумнів? Комбінувала предмети на столі: ставила пляшки і глеки, сипала яблука і груші, клала тарелі з запашним виноградом і прикрашала вазами з квітами. Міняла їх місцями, відсуваючи глеки на край столу, а плоди і квіти – на середину. І знову шукала свою гармонію – внутрішній спокій у силі віри. Переставляла глеки і фрукти на столі…

Колір, лінія, форма, тональність – ось засоби,

які використовує Творець.

Його любов поєднує на полотні всю глибину

Душевних метаморфоз,

Зцілюючи духовним дотиком кожного глядача.

Навчилася приймати і не думати. «Не думай!» – бо думки, впущені до свідомості, виснажували мозок сумнівами і ятрили душу болем. Навчилася медитувати і радіти сонцю, кожній живій билинці, аромату квітки. Приймати кожен день свого життя, як Божий дарунок, якого не можна змарнувати. Вловивши «Пульс неба і землі», Олена Бурдаш стала малювати радісних птахів і незвичайної краси квіти. На її картинах любов зацвітає в душі людини прекрасним фантастичним пуп’янком або весь світ стає великим полем запашних суцвіть. Звільнившись від темряви у душі, прийнявши усе, що подарувала їй доля, віднайшла художниця свою Весну – і заквітувала на полотнах життєрадісною палітрою гармонія.Ось де захована мудрість! У тендітності почуттів, у відкритості добру і вразливості для обділених любов’ю, а ще – у силі любові і прийняття.

Будь-яка творчість відкриває нам

Нескінченний потенціал можливостей,

Відкривши вікно душі, дарує нам

Гармонію, спокій, мужність, рівновагу…

Навіть сумнів у творчому піднесенні

Переростає у довіру.

Більше інформації про легендарну волинську художницю, активну учасницю хіпі-тусівки 70-х років у Львові - на її персональній сторінці на сайті Галереї мистецтв.

Про відкриття ювілейної виставки Олени Бурдаш до її 70-річчя писали "Хроніки Любарта". 

Автор Маша Пилипчук

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Коти, яких спіймали на гарячому (фото)
Цікавість котів безмежна. Їм завжди цікаво, що ви робите, куди пішли, що принесли і, звичайно, що їсте. Навіть якщо ви будете їсти огірок, кішка буде сидіти поруч і всім сумним виглядом показувати, що совісті у вас немає, якщо не ділитеся... Тому-у-у... всім котиків:)
Читати більше
Як з'явився восьмигодинний сон, якщо наші предки спали двічі за ніч?
У 18 столітті люди спали двічі за ніч, вставали на кілька годин серед ночі, а потім йшли назад до ліжка, вже до світанку. Що з того часу змінилося та чому люди сплять 8 годин — досліджуємо далі.
Читати більше