Читати більше
Окуляри від сонця: які вибрати, щоб зі справжнім захистом?
Надто яскраві сонячні промені спричиняють дискомфорт для очей, тож ми активно використовуємо окуляри від сонця. Однак, якісні сонцезахисні окуляри потрібно використовувати не лише у сонячну погоду, а й коли промені зрідка виринають крізь хмари. І якщо вже користуєтеся сонцезахисними окулярами, то неодмінно зі справжнім і надійним UV-захистом, а не просто затемненими лінзами. Як вибрати окуляри від сонця, щоб вони справді були на користь? Та й кому загалом вони потрібні?
Краще вже без окулярів, ніж у неякісних
Основна функція сонцезахисних окулярів — це убезпечити очі від сонячного ультрафіолету. І з огляду на це потрібно спростувати два розповсюджених міфи.
- Міф перший: очі потребують захисту лише у сонячну погоду.
Авжеж, на безхмарному небі у погожий день сонце світить яскраво. Варто лише визирнути надвір, як стикаємося з дискомфортом, мружимося, сонце засліплює. Як тільки вдягаємо сонцезахисні стає добре настільки, що можна навіть дивитися в небо.
А коли небо трохи захмарене, нам комфортно перебувати надворі і без окулярів. От тільки сонце випромінює ультрафіолет завжди. І наші очі знаходяться під його впливом завжди — у будь-яку пору року. Однак взимку сонце ще небезпечніше, ніж влітку. Бо промені віддзеркалюються від сніжної поверхні, виблискують і сприймаються очима. Сонцезахисні окуляри будуть доречні.
Так само не ігноруйте їх використання у хмарну погоду. В нагоді стануть навіть окуляри не стільки з затемненими лінзами, скільки зі справжнім захистом від UV.
- Міф другий: якщо окуляри з темними лінзами, вони і є сонцезахисними.
Ступінь затемнення лінз і UV-захист аж ніяк не пов’язані. Напівпрозорі окуляри у рожевій, блакитній чи жовтій палітрі можуть мати UV-захист, а окуляри з темними-темними лінзами — ні. І навпаки.
Водночас краще перебувати на сонці взагалі без окулярів, ніж у таких, які з темними лінзами, однак без UV-захисту. Річ у тому, що у темряві зіниця розширюється, щоб сприймати більше довколишнього світла, і не будучи захищеною від UV, стає тільки ще більш вразливою.
Критерії вибору якісних окулярів від сонця
Гадаєте, що основний критерій — то є висока ціна? А може, думаєте, що хороші окуляри можна придбати на першій ліпшій ятці? Хибно і те, й інше.
Перш за все, надавайте перевагу окулярам від світових виробників. Вибрати можна на будь-який гаманець, однак надто дешевими хороші окуляри бути не можуть. Водночас не ігноруйте знижки і розпродажі.
Ще один критерій вибору — це маркування, що вказує на ступінь UV-захисту. Може вказуватися на завушниках або в документації, якою супроводжуються моделі від знаменитих брендів. Маркування UV-400 означає 100% захист, однак прийнятними можуть бути і окуляри з позначкою UV-380.
Ступінь затемнення беріть до уваги з огляду на умови застосування окулярів від сонця. Якщо плануєте використовувати їх у міських умовах, підійде 1-2 ступені, це окуляри що пропускають понад 18% світла. Для відпочинку на морі обирайте окуляри з 3 ступенем затемнення, що пропускають не більше 18%. А от для мандрів у горах надавайте перевагу 4 ступеню затемнення, такі лінзи пропускають не більше 8% світла.
Якщо обираєте окуляри з лінзами з пластику чи скла, зважте, що лінзи з оптичних полімерів менш травматичні і сповна виконують сонцезахисну функцію.
І не останнім критерієм вибору стає ще дизайн сонцезахисних окулярів. Спирайтесь на власне відчуття прекрасного, адже сучасні виробники представляють широкий асортимент класичних і модних моделей сонцезахисних окулярів.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше