Одяг з тринитки
Загальна характеристика і склад полотна
Щоб зрозуміти, що таке тринитка, коротко розглянемо поняття "футери" і "трикотаж". Промисловий трикотаж - це в'язане з допомогою спеціальних верстатів полотно. Воно складається з щільно переплітаних один з одним петель. Виготовляється з 3 видів сировини: натуральне (зазвичай бавовна, льон, шовк), штучне (наприклад, віскоза), синтетичне (лайкра, поліестер і інші).
Трикотаж на натуральній основі - надійний і довговічний. Щоб зробити його міцніше, еластичнішою і зручнішою, в матеріал часто додають синтетичні волокна. Наприклад, в чистому вигляді бавовна сильно мнеться, але в суміші з 5% лайкри стає не тільки більш зносостійким, але і слухняним. Сировина в складі такого полотна і способи в'язання різноманітні. Тому є багато видів трикотажу. Один з найбільш затребуваних в текстильній промисловості - футери. У них гладка лицьова сторона в легкий рубчик в формі косичок. Виворіт у футера - ворсиста і пухнаста, зазвичай з приємним на дотик начосом утворюється в результаті переплетення декількох видів ниток. Не тільки у внутрішній, але і біля зовнішньої сторони футера основа - бавовна. Його властивості зазвичай покращують за рахунок синтетики. Футери бувають 3 видів: однониткові, двониткові і триниточні. Все залежить від того, скільки видів ниток, використовують при створенні полотна і їх кількості.
Найтовстіша, густий і теплий з 3 видів - тринитка. Щільність такого полотна з начосом на вивороті - від 240 до 350 г / м². У цей бавовняний виріб часто додають еластан або вовняні нитки. Ще 3-нитки - найбільш теплий тип футера, одна з особливостей якого - яскраво виражені косички на лицьовій стороні. Триниточний футер виробляються за допомогою особливого способу плетіння. Ось його характеристики:
• основу роблять з сильно скручених щільних ниток;
• з вивороту на полотно накладаються петлі з 2 додаткових видів ниток, що утворюють м'який і повітряний ворс.
Види триниток.
Футери з триниточним переплетенням бувають з тиринитка з начісом і тринитка петля. Як заміну на внутрішній стороні іноді застосовують тканину з петельками. Але зазвичай він є, адже його м'які виступаючі нитки допомагають зануритися в свою ніжну кофту або пальто. Довжина волокон начосом визначає, наскільки виворіт густий і м'який. Виділимо також категорії 3-ниток в залежності від розміру волокон. Існує 4 затребуваних типу:
1. Опен-енд - найбільш економічний варіант з високим відсотком синтетики і дешевими барвниками. Створюється з коротких волокон, які утворюють ворсинки на зовнішній стороні матеріалу. Ворс швидко скочується і не витримує багато прань. Начісування в цій категорії - підклеєний, що явно не підвищить довговічність.
2. Ринг і карде по зносостійкості перевершують опен-енд. Виготовляються з волокон достовірніше (від 27 мм).
3. Тринитка пеньє виробляються з великих за розміром волокон (від 35 мм). Мають шовковисту зовнішню сторону і повітряний, пухнастий і надійний ворс на внутрішній поверхні.
4. Велюр - дорогі, ніжні і щільні триниткі з густим ворсом. Одяг з них прослужить не один сезон, не деформується і не потьмяніє при пранні.
Переваги матеріалу.
Триниточний футер - м'який і приємний для шкіри. Одяг на їх основі дбайливо зігріває в прохолодну або морозну погоду. Вона безпечна для шкіри. Підходить навіть для алергіків і дітей, чия ніжна шкіра дратівлива. Будова волокон і спосіб переплетення дозволяють таким речам добре пропускати повітря і підтримувати комфортну температуру тіла весь день. У виробах з 3-ниток не буває душно і дискомфортно. Такі футери відмінно вбирають вологу, що зручно при активному способі життя власника одягу. Функціональне та зручне полотно майже не мнеться. При дбайливому догляді продукція з тринитки з довгими волокнами НЕ порветься і не розтягнеться, не вицвіте і прослужить власнику багато років.
Де застосовують полотно?
З триниток виробляють багато видів одягу. Зазвичай це зігріваючі речі оверсайз. Ось деякі приклади:
• куртки;
• спортивні костюми;
• штани;
• джемпери;
• світшоти, худі;
• теплі сукні;
• термобілизна;
• домашні речі;
Поради по догляду
Речі з 3-нитки краще не прати при високих температурах: 30/40 градусів досить. Це допоможе знизити ризик того, що через багато прань одяг сяде. При ручному пранні з кондиціонерами вироби прослужать довше. Такий одяг не варто вичавлювати скручуючи. Не рекомендується сушити на батареях і під сонцем. Гладити матеріал зазвичай не потрібно. Але, якщо вже довелося, то включайте режим для бавовни в прасці. Одяг з такого матеріалу - це must-have в базовому гардеробі. У ній людина насолоджується затишком і легкістю.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше