Новий командувач кібервійськами ЗДА пообіцяв змусити Росію «заплатити сповна»

 Новий глава Агентства національної безпеки (АНБ) і Кібернетичного командування Пол Накасоне, підготовлюваний до вступу до посади, готовий змусити Росію заплатити за її агресивну поведінку – втручання в американські вибори і операції в кіберпросторі, які скеровані на підрив американської інфраструктури… .
Росія є Абсолютним Злом, яке треба знищити.
*
Про це пише газета The Washington Post в статті під назвою «Підготовлюваний до вступу до посади глави АНБ керівник має репутацію переможця «всіх важливих битв». Росія стане його найважчим випробуванням».
Новому главі Агентства національної безпеки і американського кібернетичного командування належить узяти на себе відповідальність перед лицем того, що представники розвідки називають найбільшою стратегічною загрозою для З’єдинених Держав – спробами Росії підірвати електоральну систему.
Генерал-лейтенант Пол Накасоне, який, як очікується, буде затверджений на посту глави АНБ цього місяця, почне вирішувати завдання, пов'язані з агресивними намірами Москви відносно електромереж й інших видів ключової інфраструктури Америки. У цих умовах місія АНБ – надати президентові і міністрові оборони інструменти для протидії російській загрозі.
На новому посту Полу Накасоне дістанеться чималий вантаж проблем. З одного боку – загострення напруженості між Вашингтоном і Москвою у дусі холодної війни, з іншої – труднощі в самому відомстві: АНБ переживає витоки (зовсім недавно підрядчик відомства був звинувачений в крадіжці секретних даних), стабільний відтік кадрів, а також чехарду, викликану реорганізацією.
Тим часом Кібернетичне командування, якому 8 років від народження, щосили намагається підтримувати репутацію зрілої структури, здатної захистити країну від кіберзагроз.
«Росія є найзначнішою загрозою для національної безпеки – ось з чим доведеться мати справу Полу Накасоне на посаді глави Киберкомандування і АНБ. Враховуючи зростаючу напруженість між ЗДА і Росією, а також той факт, що вони (росіяни) продовжують підривати ключові демократичні інститути і вести інформаційні операції – все це робить Росію головним стратегічним викликом якраз в той період, коли йому (Полу Накасоне) належить перейняти на себе командування», – заявив WP Ерік Розенбах, колишній начальник штабу Пентагону.
54-річний Накасоне взяв участь в двох сенатських слуханнях щодо затвердження його кандидатури. В ході виступу перед сенаторами він сказав, що, коли мова заходить про російську кампанію проти З’єдинених Держав, «найголовніше – це добитися того, щоб їхня поведінка змінилася». «Ми хочемо, щоб вони заплатили сповна», – підкреслив  він.
У цьому питанні він згоден зі своїм попередником Майклом Роджерсом, якому раніше довелося констатувати, що до теперішнього часу заходи, прийняті Вашингтоном у відповідь на втручання РФ в американські вибори в 2016 році, не змогли змусити Кремль припинити його ворожу активність.
На слуханнях, що пройшли в березні в комітеті з збройних сил Сенату, Накасоне було задане питання, чи є в арсеналі Кіберкомандування варіанти удару у відповідь по супротивниках Америки, включаючи Росію. Він повідомив тоді, що такі наступальні плани дійсно «були розроблені», і що саме вони стануть першочерговим предметом його інтересу.
У свою чергу сенатор-республіканець Ден Салліван вказав, що чиновники неодноразово признавалися законодавцям: ЗДА не роблять активних дій проти нападаючих, таких як Росія, Китай і Північна Корея, мовиться в іншому матеріалі WP, присвяченому участі Накасоне в сенатських слуханнях. На питання Сассе про те, чи повинна Америка «підвищити для них ціну кібератак проти нашої країни», Накасоне погодився з тим, що ці країни дійсно не піклуються про наслідки своїх комп'ютерних атак.
«Вони нас не бояться, – сказав він сенаторам. – Це недобре, сенатор».
Відповідаючи на питання сенатора Бена Сассе про те, чи варто Китаю хвилюватися про дії ЗДА у відповідь, Накасоне відповів: «Вважаю, що нашим супротивникам не довелося отримати від нас відповіді, яка змусила б їх змінити поведінку».
Сассе упевнений, що акції ЗДА у відповідь не можна вважати за адекватні, і що одним кіберзахистом тут не обійтися.
«Як так вийшло, що американський народ не може покластися на власний уряд в умовах кібервійни?», – обурився він.
Накасоне, проте, був обережний, коли говорив про конкретні заходи, які приймуть ЗДА. Він пообіцяв надати президентові і ряду високопоставлених цивільних чиновників різні варіанти дій, які будуть включаючись зокрема кроки, відмінні від кібер-відплати.
В той же час він оголосив, що ЗДА варто розвивати свої можливості в кіберпросторі, привертаючи і утримуючи потрібних людей на цій роботі. Ключова стратегія, за його словами, полягає в тому, щоб переконати прийти на службу цивільних осіб, що володіють навиками комп'ютерного програмування, судової експертизи і в інших областях.
Відзначаючи творчий підхід Накасоне, колеги упевнені, що генерал чудово підійде для вирішення важливих завдань, що стоять перед ним.
«Він розумний і вольовий лідер, – відзначив Кевін Маклафлін, що був заступником глави Кіберкомандування, раніше працював разом з Накасоне над подоланням кіберзагроз. – Йому потрібно буде розробити інноваційні способи захисту ЗДА, налагодивши співпрацю з цього питання як з іншими ланками уряду, так і з приватним секторів. Упевнений, що у Пола вийде зробити це».
Накасоне вважає за краще діяти спокійно, не чинячи тиску на підлеглих, вважають колеги.
«Він дуже терплячий при взаємодії з працівниками, – розповів офіцер ВПС на умовах анонімності. – Ніколи не бачив, щоб він йшов по головах. Зате всі найважливіші битви він виграв».
В іншому матеріалі WP прямо указує, що Накасоне визнав: супротивники ЗДА, зокрема кіберагресори Китай і Росія, не бояться відплати і не бачать причин міняти свою поведінку. Про це він заявив в четвер, виступаючи в сенатському комітеті з збройних сил. За його словами, кібер-загрози проти країни зростають по експоненті, і ЗДА повинні змусити ворогів супротивників понести такий збиток, який зупинив би їх від подальших провокацій.
Про це зайшла мова, коли сенатори завалили Накасоне питаннями про те, що ЗДА повинні робити відносно тих країн, які атакують урядові мережі, крадуть дані у підрядчиків і намагаються вплинути на американські вибори.
Росія є Абсолютним Злом, яке треба знищити.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com