"Ноу-хау" четвертої хвилі мобілізації

16 лютого 2015
UAPOST.US
Через ухиляння чоловіків від мобілізації військкомати вдаються до неординарних методів сповіщення. На Львівщині "втікачів" розшукують на роботі, на біржі праці і навіть зупиняють на дорогах. 

Якщо ти не відчинив двері представникам військового комісаріату чи родичі тебе в черговий раз "прикрили", то не факт, що повістку тобі не принесуть до офісу, прямісінько на робочий стіл. У військкоматах Львівщини вдаються до всіляких методів, аби тільки викликати військовозобов'язаних до себе.
 

ДАІ у поміч

Широке залучення працівників міліції та державтоінспекції (ДАІ) до сповіщення військовозобов'язаних спричинило неабиякий резонанс. Приміром, на блокпостах при виїзді зі Львова патрульні ДАІ вибірково зупиняли машини, перевіряли документи, а представник військового комісаріату одразу виписував повістку, якщо чоловік був у списку ухильників від мобілізації. "Мене зупинили, підійшов інспектор і сказав, що перевіряють машини на наявність зброї, - розповідає свій випадок водій іномарки Сергій в анонімній розмові. - Я дав документи. Потім він мене покликав, а в його машині я побачив військового. Той протягнув мені папірець і заявив, що я зобов'язаний прийти в комісаріат за адресою для уточнення особових даних. Я відмовився і сказав, що комісований". Уже тиждень чоловік не їздить на авто, аби оминати подібних інформувань.

Ефективний метод

Після шквалу критики на адресу автоінспекції, практику співпраці з військкоматами частково призупинили. Але це тимчасове рішення, аби краще провести роз'яснувально-інформаціну роботу про новий метод сповіщення, запевнив виконувач обов'язків військового комісара Львівщини Олександ Тіщенко. Співпраця військових з ДАІ, за його словами, стане системною практикою й невдовзі обов'язково поновиться, бо довела свою ефективність, обіцяє комісар.

"За півтори доби спільного патрулювання військовим вдалося вручити 48 повісток тим, хто раніше ухилявся. У нас є списки імен і таких ухильників є багато. Від мобілізації на Львівщині переховуються 2 тисячі чоловіків, їх розшукують", - пояснює Олександр Тіщенко. Він запевняє, що цей метод є вимушеним, бо мобілізація в області йде не надто жваво, а план виконано лише на половину.

Комісар пояснює, що на дорогах повістки отримують тільки ті, хто ухиляється від мобілізації, а решті чоловіків призовного віку просто дають запрошення до військомату для уточнення особових даних. Якщо ж вони не прийдуть, то за це передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у 119 гривень, каже він.

Шукають всюди

Але "дорожній сюрприз" - далеко не єдиний метод "вилову" мобілізованих на Галичині. Військові також приходять із повістками на підприємства - незалежно від форми власності. У відділах кадрів вони цікавляться працівниками та звіряють дані. Приміром, у комунальному підприємстві "Львіводоканал" представники військкомату виписали біля вісім десятків повісток. Частина працівників сьогодні вже проходять медичну комісію.

Керівництво підприємства скаржиться, що отримало нову проблему - до армії забирають багато кваліфікованих робітників. Та у військкоматі реагують на подібні заяви категорично - мовляв, про бронювання своїх працівників керівництво підприємства мало подбати завчасно й ще до початку мобілізації подати відповідні списки, але зроблено цього не було. Тепер, кажуть у військкоматі, дбати про це надто пізно.

Не обділені увагою комісаріатів і безробітні громадяни - їх шукають за допомогою кооперації з біржами праці. Військові звіряють свої дані з даними системи обліку безробітних - на випадок зміни адреси проживання того чи іншого громадянина.

Законодавчі прогалини

Українським законом визначено, що повістка має бути вручена призовнику особисто, але не вказано, де саме і за яких обставин, тому жодних порушень з боку військкоматів у випадку незвичних вручень документів немає, запевняє Олександр Тіщенко.

Це підтверджує й адвокат Сергій Казимир. За його словами, до повістки як до документа справді є певні вимоги, як то особистий підпис людини, печатка та реєстраційний номер. Але методи вручення - довільні, зауважує адвокат, тому, співпраця з ДАІ або дільничними міліціонерами чи роботодавцями - цілком правомірні. "Люди забувають про свій обов'язок, свідомо ухиляються, вони масово змінюють адресу, а це заборонено у період мобілізації. А військові мають державні завдання - забезпечити мобілізаційний ресурс, захист держави", - каже Казимир.

Неврегульовані відносини

Щоправда, відносини між військовим комісаром та громадянином не обумовлені законом і є цілком добровільними, наголошують правники. Відтак, жодної відповідальності за відмову у спілкуванні чи отриманні повістки у законодавстві не передбачено. Втім, це стосується лише самого моменту вручення. Проблеми в громадянина можуть виникнути пізніше - приміром, якщо військкомат звернеться із приводу ухиляння від мобілізації до суду.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше
Що почитати: 5 книг про дива і дивацтва
Дива, які стаються у цих книжках, мають різний характер. Утім, від економічного дива в Америці минулого до пригод у книжці сучасної української авторки – не така вже велика відстань. Оскільки захоплюючий сюжет і бажання прочитати історію до кінця – ось основні критерії, за якими можна оцінювати будь-яке диво в сучасній літературі.
Читати більше