Нобелянт двічі Коваль

Чи дала земля України лауреатів Нобелівської премії? Не тільки дала, а й віддала славу іншим державам. Одне з таких імен Саймон (Семен, Сімон) Сміт Кузнець (англ. Simon Smith Kuznets), читаючи його ім’я, можна сказати: "Двічі Коваль", бо Сміт – англійською мовою коваль, Кузнец – російською.
 

wikipedia.org
 

Американський учений народився 30 квітня 1901 р. у Харкові. Він був середнім із трьох синів Абрама та Поліни (з дому Фрідман) Кузнець. Коли хлопчику було 6 років, його батько, торговець хутром, поїхав до США, збираючись влаштуватися та викликати родину. У рідному місті Семен закінчив 2-е реальне училище, гімназію і вступив до Харківського університету, на юридичний факультет.

Два роки потому він очолив сектор у відділі статистики праці Центральної ради профспілок України. У 1921 р. у збірці "Матеріали зі статистики труда в Україні" була надрукована стаття С. Кузнеця "Грошова заробітна платня робітників і службовців фабрично-заводської промисловості м. Харкова у 1920 р.".

У 1922 р. разом із братом Соломоном та матір’ю Семен Кузнець вирушає через Польщу до США. Дорогою у Варшаві мати помирає. Брати добираються до Нью-Йорку, де батько працював у банку. Кузнеці самостійно вивчають англійську, а восени Семен поступає до Колумбійського університету. Наступного року він отримав ступінь бакалавра, а в 1924 р. ступінь магістра економіки. За два роки здобуває докторський ступінь.У 1929 р. Семен Кузнець одружився з Едіт Хандлер, яка працювала постійним штатним економістом у Національному бюро економічних досліджень. У них знайшлися син і дочка. Скромна інтелігента родина мала єдину пристрасть – класичну музику.

Робота 30-річного Кузнеця "Динаміка виробництва і цін у сотих" практично відкрила новий напрям економіки – вивчення національного доходу, бо він пояснив процеси економічного зростання. Вчений стає першопрохідцем у вивченні нової для того часу галузі економіки – досліджень національного доходу.

С. Кузнець увійшов в історію економічної науки як дослідник проблем, пов’язаних з національним доходом, економічними циклами та економічним зростанням. Він став творцем теорії будівельних циклів – коливань тривалістю у 18-25 років, які пов’язані з періодичним масовим оновленням житла новим поколінням. Вивчаючи особливості демографічних процесів, С. Кузнець відкрив закономірність динаміки цього явища та ряд важливих загальноекономічних закономірностей розвитку світової економіки.
 

uahistory.com
 

У 1971 році американський учений Сімон Сміт Кузнець удостоївся Нобелівської премії в галузі економіки. Учні проф. Саймона Кузнеця — Нобелевські лауреати з економіки Мілтон Фрідман і Роберт Фогель.

Помер 8 липня 1985 р. у Кембриджі. Колишній харків’янин все життя пам’ятав про свою батьківщину: в його домі лунали українські пісні, зберігалися меморіальні речі.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше