Ніколи не просіть вибачення в цих 10-ти випадках

31 січня 2020
Vitaliy DeFranko

Більшість людей переживають, що про них подумає оточення, постійно хочуть догодити комусь, забуваючи про свої інтереси і потреби. Чому так відбувається? Адже ми одне одному не зобов'язані.

Часто ми потрапляємо в ситуації, в яких відчуваємо себе винними перед кимось. Ми просимо вибачення, та в деяких ситуаціях цього робити не потрібно. Прощення — це каяття від чистого серця. І в сучасному світі воно вже втратило свою основну ідею.

Адже ми перепрошуємо по кілька разів на день, навіть не помічаючи цього. В маршрутці, на роботі, в університеті, просто на вулиці, в супермаркетах, в кінотеатрах та інших громадських місцях. Думаємо, що це всього лише елементарні правила етикету, але помиляємося. Не кажіть гучних слів каяття даремно.


То в яких же випадках можна не говорити слів вибачення?

Ніколи не просіть вибачення за любов. Про яке почуття провини може йти мова, якщо прекрасно те, що ви здатні любити когось? Нехай це навіть не взаємно. Але ж ви ні в чому не винні. Бережіть в собі це почуття. Вас теж обов'язково покохають.
 
Не просіть вибачення за те, що відмовили кому-небудь у чомусь. Треба вміти сказати «ні». Ви повинні поважати себе і не зобов'язані виконувати те, чого не хочете.
 
Ніколи не перепрошуйте за своє минуле. Адже те, що було, залишилося далеко позаду. І змінити його, на жаль чи на щастя, не можна. Безглуздо просити вибачення за це. Просто важливо жити справжнім, не повертатися до минулого.
Не вимовляєте слів вибачення за свою недосконалість, за те, що ви такий. Будь це специфічна зовнішність або жорсткий характер. Ви такий, який є, і нехай вас приймає оточення. Людина не винна, що народилася саме такию. Не приміряйте маски, будьте собою. Не намагайтеся догодити всім.
 
Не просіть вибачення за власну думку. Пам'ятайте, що ви — особистість і маєте свою точку зору, а в суперечці народжується істина. Якщо ж ви явно не маєте рації, то вмійте визнати це.
 
Не потрібно перепрошувати за прохання про допомогу. Сьогодні допоможуть вам, а завтра допоможете ви кому-небудь. Це нормально і прощення не вимагає, а ось слова подяки не будуть зайвими.
 
Не варто просити вибачення за іншу людину. Нехай вона робить це сама. Відповідайте тільки за свої вчинки, дії і слова.
 
Навчіться не просити вибачення за правду. Адже якою б гіркою вона не була, в будь-якому випадку краща, ніж брехня.
 
Не перепрошуйте за те, що ви чогось не знаєте. Людина не може знати всього на світі. Незнання відповіді на будь-яке запитання — це нормально. Але не забувайте, що прагнення до знань завжди піде вам на користь.
 
Не просіть вибачення за розрив невдалих відносин, відмову від спілкування з кимось. Якщо бачите, що людина вам не підходить і відносини з нею зайшли в глухий кут або вона просто погано на вас впливає, відмовтеся від такого спілкування. Ви маєте на це право. Перепрошувати ви не зобов'язані.

 Здійснено переклад.
Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Валентина 26 грудня 2018
Або автором при написанні тексту керувала образа на когось, або автора все "дістало", або автор - просто самовпевнений егоїст.
Синергія краси та емоцій в унікальному проєкті Сергія Горічка
Коли наша природна краса стає найбільш помітною? У сутінках прохолодного вечора, у моменти, коли земля тікає із-під ніг чи, можливо, коли ми все ж наважуємося позбутися важких обладунків, наприклад, у вигляді косметики? Чому нам часом здається, що неосяжну глибину власних емоцій необхідно приховувати не лише від оточуючих, а й від самих себе?! Саме все це та багато іншого вмістив у собі унікальний
Читати більше
Солов'ї з Шаоліня і відьми у Заліщиках: 5 книг, які вразять своєю екзотикою
Книжки цього огляду, — наче подорож у далекі екзотичні країни, які виявляються віддзеркаленням внутрішнього світу їх героїв, даруючи нам захоплюючі історії про несподівано рідне й близьке. Саме таке, магічне поєднання оповідної естетики й визначає справжню літературу нашого часу.
Читати більше
Як вибрати УФ-лампу для домашнього манікюру
Раніше у майстрів манікюру не було вибору, УФ лампи існували лише в одному виді — кварцеві. Зараз такі прилади зустрічаються дедалі рідше, але ви все ще можете придбати таку лампу за дуже помірною ціною.
Читати більше