Незалежні книгарні в Сіетлі

21 червня 2016
Oleksandra Orlova

Два останні десятиліття незалежні книгарні США (та й загалом світу) нещадно потерпали і зачинялися, поступаючись місцем потужним мережам, здаючи позиції перед засиллям інтернет-крамниць. Мода на інді та колективна тенденція на пошук затишних куточків, де можна втекти від шалених темпів сучасного життя, дещо змінила ситуацію, тож в останні роки відчиняється все більше інді-книгарень, а ті що втрималися на плаву зміцнюють свої позиції. Сіетл, відомий своїм іміджем міста дощів, кави і книжок, має чим похвалитися у сфері незалежних книгарень. Чимало з них мають цікаву багаторічну історію, і всі, без винятку, — особливу чарівну атмосферу.

The Elliott Bay Book Company

Одна з найвідоміших книжкових крамниць в Сіетлі, розташована на Кепітол-Гілл, відкрилася 1973 року завдяки старанням Уолтера Карра. Щоправда, тоді крамниця знаходилася на Пайонір-Сквер і займала якихось дві крихітні кімнатки. Поступово нарощуючи книжковий асортимент, крамничка росла і займала все більший простір. У 1979-му році було навіть відкрито тематичну кав’ярню для книголюбів "The Elliott Bay Café". Нарешті 2010 року, було прийняте рішення зайняти просторе приміщення на 10-й Авеню.
 


Сьогодні відвідувачів "Elliott Bay Book Company" очікують 150000 книжкових найменувань, презентації та поетичні вечори, різноманітні лекції та інші культурні заходи. Але масштабність приміщення не скасовує можливості затишно влаштуватися в зручному глибокому кріслі, й "оселитися" в крамниці на кілька годин, забувши про все на світі, крім книжок та кави.

1521 10th Ave

Seattle, WA 98122

University Bookstore

Окрім основної функції — книгарні — "University Book Store" також є активним популяризатором всілякої символіки Університету Вашингтона. Тут можна виявити весь асортимент спортивної форми з емблемами університетських команд, різний інвентар і м'які іграшки-талісмани. Що ж стосується книжок, то їх тут безліч, і вони представлені в калейдоскопі категорій і жанрів.
 


Існує "University Bookstore" з 1900(!) року. Починалося все з крихітної крамнички, відкритої студентами для студентів в гардеробній Денні-Холл UW. У 1924-му році у крамниці нарешті з'явилося власне приміщення на Юніверсіті-Вей, і поступово, крім студентської літератури і атрибутики, тут почали продаватися книжки різних жанрів і напрямків, були встановлені друкарські машинки для роботи (які потім замінили комп’ютери), з’явилася кав’ярня. Зрештою, "University Bookstore", не втрачаючи статусу незалежності, перетворився в мережу книгарень з відділами в передмістях Белвью, Ботел, Такома та Мілл-Крик. Щорічно в "University Bookstore" проводиться безліч літературних подій, і навіть є друкарня для самвидаву.

4326 University Way NE

Seattle, WA 98105

Magus Books

"Magus Books" — букіністична книгарня також розташована поруч з університетом. Власне, певна частина книжок потрапляє сюди прямісінько з "University Bookstore", пройшовши через перші (другі/треті/п'яті) руки. Крамниця відчинила свої двері для відвідувачів 1978 року, зробивши ставку на колекційні та раритетні видання та інший позакнижковий антикваріат.
 


Сьогодні в асортименті книгарні понад 70 тисяч видань різної цінності. Подекуди стоси книжок зринають до стелі, а шлях від історичної літератури до художньої нагадує чарівний лабіринт. Безумовно, в цьому місці присутня справжня магія, тож і назва книгарні скидається на невипадкову.

1408 NE 42nd St

Seattle, WA 98105

Twice Sold Tales

Книгарня надзвичайної неформалки і розумашки Джеймі Луттон в прийдешньому році відзначить свій тридцятирічний ювілей. Вона зачаїлася на Гарвард-Авеню та вабить перехожих неоновою підсвіткою з Чеширським котом, який завзято махає хвостом. Здається, книгарня була тут споконвіку, але насправді зайняла це місце тільки в 2007-му, переїхавши зі старовинного району Баллард. Точніше, починалося все якраз з Кепітол-Гілл — крихітної розкладки на Бродвей-Маркет, де люди з великим піднесенням купували старі книжки у, тоді ще юної, але вже обізнаної в літературі, молодої Джеймі.
 


Особливу атмосферу у "Twice Sold Tales" завжди створювали коти — в різні роки в книгарні їх мешкало від трьох до десяти. Зараз їх, здається, четверо: два з них — дуже привітні пухнастики-старожили рудик Сму та рябенька Елеонор.

1833 Harvard Ave

Seattle, WA 98122

Ophelia's Books

Крамниця "Ophelia's Books" з’явилася в 1997 році в сіетлському районі Фремонт, і назвалася на честь харизматичної киці-книголюбки, яка була розквартирована у книгарні довгі роки. Сьогодні тут замешкані два інші коти: Олівер і Клаудія. Вони відмінно лаштуються до книжок, працівників та читачів-покупців.
 


В "Ophelia's Books" можна знайти запашну новинку щойно з друкарні, яка обіцяє стати хітом, чи до крайнощів дешеве стареньке видання, щоби провести за книжкою вечір-другий, чи навіть відкопати раритет, аби вихвалятися перед обізнаними бібліофілами. Крім основного залу книгарня має затишну мансарду і таємничий підвал з гвинтовими сходами, вщерть заповнений книжками, а також безліч закутків, де читача-дегустатора важко буде навіть знайти, не те що потурбувати.

3504 Fremont Ave N

Seattle, WA 98103

Seattle Mystery Bookshop

Загадкові, в буквальному сенсі, назва і емблема цієї книгарні яскраво натякають, що тут знаходиться маленький рай для любителів детективного жанру. Колись, а точніше в 1989 році, Білл Фарлі разом з дружиною вирішили переїхати з Мічигану, щоб відкрити в Сіетлі спеціалізований магазин детективної літератури. Власна колекція детективних романів в раритетних виданнях стала їм у пригоді, але різні новинки теж всіляко віталися.
 


Через деякий час на тлі книгарні виник читацький клуб "The Seattle Mystery Readers Club". Поступово невеличка крамниця на Пайноір-Сквер стала однією з місцевих родзинок, а автори детективів з усієї Америки з радістю влаштовують тут презентації та автограф-сесії. Втім, окрім оповідок про вбивства, в Seattle Mystery Bookshop можна "поласувати" й іншими менш гостросюжетними історіями, в тому числі — для дитячої аудиторії.

117 Cherry St

Seattle, WA 98104

Secret Garden Books

Книжкова крамничка з романтичною назвою, що нагадує про книжку Френсіс Годґсон Бернет, знаходиться в центрі Старого Балларда. Книгарня була відкрита 1977 року, позиціонуючи себе інді-закладом, і ось уже сорок років продовжує підтримувати свій скромний, але оригінальний імідж.
 


Тут можна знайти чимало книжок для дітей та підлітків, є окрема секція книжок місцевих авторів, які активно обговорюються під час зустрічей читацького клубу "Secret Garden". А ще діють знижки для вчителів і бібліотекарів.

2214 NW Market St

Seattle, WA 98107

Mercer Street Books

Крихітна книгарня на схилі пагорба Квін-Енн переважно спеціалізується на старих книжках. Її власниця Деббі Сароу жартує, що господарювати у книгарні, все одно, що влаштовувати кожен день вечірку, от тільки перелік гостей від тебе не залежить. До відкриття власного магазину в 2008-му році Деббі довгий час працювала в Twice Sold Tales. Але і саме приміщення на Мерсер-Стріт, 7 вже належало подібній книгарні під назвою Titlewave Books до 2004 року, тож самі стіни раді були знову прислужитися книжкам.
 


"Mercer Street Books" мабуть найбільше нагадує маленькі крамниці букіністів з фільмів та книжок, не вистачає, хіба що, котиків. Щоправда, працівник магазину Аарон часто приходить на роботу зі своїм маленьким сином, стверджуючи, що книгарня з малюком навіть крутіше, ніж книгарня з котом.

7 Mercer St

Seattle, WA 98109

Left Bank Books Collective

В 70-ті роки минулого століття представники радикальних поглядів і, за сумісництвом, поціновувачі друкованого слова, відкрили в Сіетлі невелику книгарню під назвою "Книжки з лівого берега". За своєю структурою вона являла собою об'єднання двох книжкових клубів: "Red Books" (Червоні книжки) і "Black Books" (Чорні книжки), втім, до 90-х років вони припинили існування, а від радикальності тут фактично залишилася одна назва, хоча магазин, як і раніше, залишається об'єктом колективної власності продавців.
 


У "Left Bank Books" дійсно можна зустріти книжки, буклети, брошури та маніфести комуністів і анархістів, але, загалом, це досить затишна інді-книгарня, та ще й з чарівним чорним котиськом на ім'я Біллі.

92 Pike St

Seattle, WA 98101

Lion Heart Book Store

Книгарня, про яку всі говорять, але яку найскладніше знайти в лабіринтах відомого сіетлського ринку Пайк-Плейс. Не виключено, що вона просто зачарована, і показується на очі відвідувачів через раз. Однак, якщо ви її знайшли, то крім багатого асортименту нових і уживаних книжок, а також календарів і листівок, ви виявите головну перлину "Lion Heart Book Store" — її власника Девіда Годдоусі.
 


Дейв називає себе найщасливішим книгопродавцем в світі, часто зустрічає покупців біля дверей, співає пісні, декламує вірші і знає всі свої книжки — без жартів, кожну. Ніби щойно зійшовши зі сторінок якоїсь веселої та захопливої книжки, Девід створює неповторну атмосферу в своїй книгарні, за якою хочеться повертатися знову і знову.

1501 Pike Pl

Ste 326

Seattle, WA 98101

Queen Anne Book Company

Ще одна невеличка крамниця, цього разу у верхній частині Квін-Енн. Взагалі, певний час ця книгарня переживала складні часи, і навіть зачинялася з жовтня 2012 по березень 2013 року, але стараннями мешканців міста знову відчинила свої двері для книголюбів.
 


В "Queen Anne Book Company" панує приємна атмосфера, присутній великий вибір книжок в жанрі sci-fi та дитячої літератури. Також можна зробити замовлення на потрібну вам книжку і її доставлять в крамницю протягом 1-2 днів. Біля входу в книгарню є затишне подвір’я, де в цвітуть гліцинії, а поблизу розташовано кілька кав'ярень, тож можна сміливо поєднати свіженьку книжку і горнятко духмяної кави.

1811 Queen Anne Ave N

Seattle, WA 98109

Ada’s Technical Books

У 19-му столітті в Великобританії жила дивовижна жінка Ада Лавлейс — математик, що першою зробила опис обчислювальної машини та скала першу в світі комп’ютерну програму. Подружжя Даніель і Девід Халтон були настільки вражені її доробком, що в 2010-му році лаштуючи в Сіетлі книгарню технічної літератури, назвали її на честь Ади — "Ada’s Technical Books". З усього переліку це наймолодша і найбільш вузько спеціалізована книгарня (між іншим, тут присутній найбільший відділ літератури з криптографії на узбережжі лише тому, що цією наукою захоплюється власник книгарні Девід), але всі, кому випала нагода відвідати "Ada’s Technical Books" незмінно відносять її до улюблених місцинок.
 


Затишне, наповнене світлом приміщення, поєднало класичну книгарню з книжковими полицями і кав’ярню з широким асортиментом гватемальської кави, китайського чаю і безлічі смаколиків. З 2013 року книгарня/кав’ярня додала до своїх функцій третю "к", ставши ще й зручним коворкінгом для тих, кому несила щодня працювати у банальному офісі. Справжнім нердам і гікам також сподобаються елементи технічної лабораторії і цікаві дрібнички від HakShop.

425 15th Ave E

Seattle, WA 98112

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше