Неймовірні полотна Сергія Кольби "переносять" глядачів у світ краси

23 лютого 2018
Олена Українка
Експерти та мистецтвознавці стверджують, що нерозуміння сучасного мистецтва існує з моменту його існування.

Річ у тім, що для того, аби сприймати сучасне мистецтво, потрібно відкинути будь-які упередження і попередній досвід. Сучасне мистецтво слід оцінювати зовсім іншими критеріями, ніж класичне мистецтво. А більшість все ж намагається сприймати його через призму класичного.

Класичне та сучасне мистецтво мають кардинально різні цілі, тому порівнювати їх між собою не можна і не потрібно.

Ціль класичного/традиційного мистецтва: відволікти від буденності, перенести у казку, яка "лікує" душу від гармидеру буденності. Традиційне мистецтво давало людям віру та надію. Воно дозволяло забутися в іншому світі.
 
ukraineartnews.com
 
Ще Ніцше писав: "Мистецтво - це ліки від істин, які ми розкриваємо". Класичне мистецтво "стягує" на себе красу і досконалість світу і дозволяє забутися. Воно дає віру – у цьому світі все ж можна вижити. Воно втішає і дає наснагу до життя, дарує крихти щастя у сірій буденності. Якщо уявити будь-яку картину традиційного мистецтва, то дійсно можна переконатися – картина "стягує" на себе красу та досконалість, вона зображує ідилію, казку, в якій хочеться побувати і забутися.
 
ukraineartnews.com
 
Що стосується сучасного мистецтва, то воно передає життя таким, яким воно є, інколи навіть перебільшеним та із застосуванням гротеску.

У кожному з моментів життя, в рутині та повсякденності є перли вічності, які сучасний митець повинен схоплювати і відтворювати. Ціль – створити інтерес до того, що відбувається зараз. В сучасному мистецтві мистецтвом може бути все. Сучасне мистецтво продукує нові способи споживання відомих речей.

Шарль Бодлер писав: "Митець, який хоче бути сучасним, повинен навчитися бачити вічне в буденних процесах повсякденного життя". Іншими словами, він повинен у своїх роботах поєднувати вічне і тимчасове, високе і низьке; шукати у "тут і зараз" елементи вічності.


 
ukraineartnews.com
 
Сучасний український художник Сергій Кольба створює дивовижні реалістичні полотна. Майстер народився 19 квітня 1957 року в смт. Нові Санжари Полтавської області. Після закінчення школи навчався в Харківському коледжі архітектури і дизайну. У 1980 році закінчив Харківське Державне художнє училище. Довгий час викладав в Кременчуцькій дитячій художній школі.
 
ukraineartnews.com
 
Зараз він - вільний художник, а улюбленим жанром називає пейзаж. Дотримується реалістичного напряму в живописі. Сергій Олексійович учасник багатьох міжнародних і республіканських художніх виставок. Його роботи знаходяться в приватних колекціях України, Росії, Західної Європи, США та Ізраїлю. В даний час проживає і працює в м.Кременчуці. Серії картин в жанрі мариністики, зимові пейзажі, натюрморти - все це є у творчому доробку українського художника.
 
ukraineartnews.com
 
Джерело: ukraineartnews.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com