Неважливий світовий вчитель

27 грудня 2017
Oleksander Kyzyma
pinterest.com

Є люди, без яких неможливо собі уявити історію XX століття. Вони добрі або злі, одверті або загадкові, бридкі або харизматичні. Крішнамурті, безумовно харизматичний лідер, формально - проповідник абсолютної духовної свободи, однак не вважав себе проповідником і лідером. Він – співрозмовник, людина, що мислить вголос. Людина, яка за допомогою думки доводить її обмеженість і запрошує далі – туди, де немає сумніву чи страху. Можна сказати, що він уперше відкрив і задемонстрував велич цілого розуму, не затьмареного будь-якою ідеологією або ж хотінням. Тим-то він і лишається в пам’яті серед инших особистостей двадцятого століття.
 
Велич цілого розуму не має нічого спільного з помпезністю. Це є тотальна увага. Це повна віддача себе рухові. Гігантському рухові всесвіту, який оточує нас. Очевидно, Крішнамурті мав цю здібність із дитинства. Чарльз Ледбітер, один з видатних діячів Теософського товариства, що розташувало свою штаб-квартиру в Індії, помітив хлопчика з яскравою і чистою енергетичною оболонкою (аурою), і взяв його під свою опіку. Він зрозумів, що хлопчик є надзвичайною істотою.
 
Спочатку Крішнамурті приваблював людей здатністю до містичних переживань. Теософське товариство звело його на найвищу ступінь пошани. Йому вклонялися як месії, що прийшов порятувати світ. І ось у 1929 році, на зборах Ордену Зірки, утвореного спеціяльно для Крішнамурті, він робить свою заяву.

Він каже, що не потрібно ніяких орденів. Що істина – країна без доріг. Неможливо навчити істині, її можна відчути лише самостійно, лише наодинці з життям. Немає ніякого методу навчання. Будь-яка організація, що намагається спекулювати на цьому, приречена. Істина не вимірюється і не підлягає авторитетам. Авторитети – пустий звук. 
pinterest.com
 
Тому – каже Крішнамурті – я розпускаю організацію. Ви можете створювати щось нове, це ваша справа. Моє діло – звільнити людину цілком і повністю.
 
Як це зробити? Очевидно, що не повчаннями та догмами. Допомогти людям  можна, звернувши їхню увагу на величезну, неосяжну внутрішню тишу. Там ключ до волі. І звідти розквітає наше справжнє ‘Я’. Думка здатна констатувати цей факт, але самою лише думкою ми ситі не будемо. Думка – це плід минулого і не охоплює теперішнє, отже думці не можна вручати владу над життям, инакше ми опинимося у тюрмі.
 
Цілий розум, що виявляється в тиші, існує до виникнення думки, він не має меж ні у часі, ні у просторі і є повним сприйняттям реальности без фантазій та ілюзій. Єдино можлива революція, підкреслює Крішнамурті, це революція свідомости, осягнення людиною цілости й краси – шлях митця, шлях любови без жодних обмежень. Це і є наше джерело невичерпної сили.
 
Таким чином конфлікт, що вирує на Землі, постійні суперечності й війни мають коріння в душі кожного, хто не зазнав спокою. Причина – нецілість. Крішнамурті каже, що це, по суті, ганебне явище. Що ми плюндруємо власну унікальність і той потенціял, який маємо. Коли людство позбавиться фраґментарности, розділености у самому собі, позбудеться на індивідуальному рівні, бо кожна людина – це всесвіт, тоді воно реалізує себе.
 
Крішнамурті не робив із себе якусь важливу фіґуру, не жадав слави і нагород. Він їздив з бесідами, випускав книжки, опікувався освітою, вільною од штампів і диктату. Його праця наблизила наше з вами майбутнє.

 
facebook.com/KrishnamurtiFoundationTrust/
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше