Неважливий світовий вчитель

27 грудня 2017
Oleksander Kyzyma
pinterest.com

Є люди, без яких неможливо собі уявити історію XX століття. Вони добрі або злі, одверті або загадкові, бридкі або харизматичні. Крішнамурті, безумовно харизматичний лідер, формально - проповідник абсолютної духовної свободи, однак не вважав себе проповідником і лідером. Він – співрозмовник, людина, що мислить вголос. Людина, яка за допомогою думки доводить її обмеженість і запрошує далі – туди, де немає сумніву чи страху. Можна сказати, що він уперше відкрив і задемонстрував велич цілого розуму, не затьмареного будь-якою ідеологією або ж хотінням. Тим-то він і лишається в пам’яті серед инших особистостей двадцятого століття.
 
Велич цілого розуму не має нічого спільного з помпезністю. Це є тотальна увага. Це повна віддача себе рухові. Гігантському рухові всесвіту, який оточує нас. Очевидно, Крішнамурті мав цю здібність із дитинства. Чарльз Ледбітер, один з видатних діячів Теософського товариства, що розташувало свою штаб-квартиру в Індії, помітив хлопчика з яскравою і чистою енергетичною оболонкою (аурою), і взяв його під свою опіку. Він зрозумів, що хлопчик є надзвичайною істотою.
 
Спочатку Крішнамурті приваблював людей здатністю до містичних переживань. Теософське товариство звело його на найвищу ступінь пошани. Йому вклонялися як месії, що прийшов порятувати світ. І ось у 1929 році, на зборах Ордену Зірки, утвореного спеціяльно для Крішнамурті, він робить свою заяву.

Він каже, що не потрібно ніяких орденів. Що істина – країна без доріг. Неможливо навчити істині, її можна відчути лише самостійно, лише наодинці з життям. Немає ніякого методу навчання. Будь-яка організація, що намагається спекулювати на цьому, приречена. Істина не вимірюється і не підлягає авторитетам. Авторитети – пустий звук. 
pinterest.com
 
Тому – каже Крішнамурті – я розпускаю організацію. Ви можете створювати щось нове, це ваша справа. Моє діло – звільнити людину цілком і повністю.
 
Як це зробити? Очевидно, що не повчаннями та догмами. Допомогти людям  можна, звернувши їхню увагу на величезну, неосяжну внутрішню тишу. Там ключ до волі. І звідти розквітає наше справжнє ‘Я’. Думка здатна констатувати цей факт, але самою лише думкою ми ситі не будемо. Думка – це плід минулого і не охоплює теперішнє, отже думці не можна вручати владу над життям, инакше ми опинимося у тюрмі.
 
Цілий розум, що виявляється в тиші, існує до виникнення думки, він не має меж ні у часі, ні у просторі і є повним сприйняттям реальности без фантазій та ілюзій. Єдино можлива революція, підкреслює Крішнамурті, це революція свідомости, осягнення людиною цілости й краси – шлях митця, шлях любови без жодних обмежень. Це і є наше джерело невичерпної сили.
 
Таким чином конфлікт, що вирує на Землі, постійні суперечності й війни мають коріння в душі кожного, хто не зазнав спокою. Причина – нецілість. Крішнамурті каже, що це, по суті, ганебне явище. Що ми плюндруємо власну унікальність і той потенціял, який маємо. Коли людство позбавиться фраґментарности, розділености у самому собі, позбудеться на індивідуальному рівні, бо кожна людина – це всесвіт, тоді воно реалізує себе.
 
Крішнамурті не робив із себе якусь важливу фіґуру, не жадав слави і нагород. Він їздив з бесідами, випускав книжки, опікувався освітою, вільною од штампів і диктату. Його праця наблизила наше з вами майбутнє.

 
facebook.com/KrishnamurtiFoundationTrust/
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Топ-10 цитат із книг, які припадуть вам до душі
Література — це те, що надихає, переносить в інші світи та, як сказав хтось із письменників, дозволяє прожити безліч життів. Читаючи, ти пізнаєш нові культури, аналізуєш життєві ситуації, співпереживаєш, вчишся. Гадаємо, у кожного затятого читця в книгах зустрічалися цитати, повз які важко було пройти. Читайте нашу десятку в статті.
Читати більше
Козацька люлька
Кожний козак мав рушницю, алебарду та шаблю, вміле володіння якими робило його безстрашним та неперевершеним воїном. Про їх походи складались пісні та легенди, ворог тремтів тільки від слова – козак. Люлька для сіроманця була на рівні з добрим конем, гострою шаблею. Звідки ж взялася ця традиція, як і коли потрапив тютюн і люлька до Вкраїни?
Читати більше