НЕ ЇДЬ, ПРОШУ, ЗАЛИШСЯ! Підступна психологія юнацького бунтарства

22 жовтня 2013
Юлія Безрукова

Часто в мене виникають думки про те, щоб упакувати в сумку гребінець, кофту, мило, пару копійчаних ручок-зошитів, – і махнути підкорювати безславні міста. В стилі улюбленої писанини Оруелла і Буковскі, як головний і найкрутіший герой мачо-мен… Гадаю, кожний з нас хоча б раз на життя фантазував про такі пригоди. А декому переїзд вважався єдиним рятівним кроком. Поговоримо, скорше, про таких осіб.

Відомо, як позитивно подорожі впливають на самопочуття. Рух незнайомими місцями зриває звички, спогади, непотрібні нікому закостенілі принципи, «зафарбовує всі прищики на тлі репутації», і відкриває новий світ. Той світ повниться геніально простими несподіванками – в невідомих умовах ніколи не знаєш, чого саме чекати. Бажання змінити обстановку, з першого погляду, ніколи не схоже втечу. Доки не стає стабільною потребою.

На жаль, не завжди спрага постійної зміни оточуючого середовища криється тільки в примхах характеру, що вічно женеться вперед до зірок. Декому такі собі «безневинні пустощі» легко допомагають втікти від відповідальності цілеспрямовано використовувати ті умови, які є саме зараз, і які використовувати не завжди так вигідно і солодко. Твердо спати? – Легше просто переїхати!

Знаю з власного досвіду і вам скажу: переїхати ніколи не виклик. У нас всіх збереглася елементарна частинка дитинства; обсяг її, звичайно, суто індивідуальний. Частинка, споріднена з авантюрами та сюрпризами, для неї переїхати – не виклик, а заохочення, «солодка цукерка», як поїздка з батьками на пікнік. Виклик – залишитися. Стояти на своєму і вірити у святість місця, адже дива створюють не реліквії, а віра окремої людини в їх силу і доречність.

Смішна та жінка, що змінює зачіску аби забути минулого чоловіка. Смішний чоловік, що продає особняк після розлучення. Смішні діти, які тікають від батьків в страху стати на них схожими.

Ти можеш почати з місця, де ти зараз знаходишся, і таким вчинком вже виграти найближчий раунд. Тому що немає поганих умов. Згідна, раунд – не фінальний результат, але суть гри будується на низці поступових перемог і рішень, а не на кінцевому моменті виграшу, тривалістю лише в пару секунд, і тільки. Він такий швидкоплинний, що й не вартує того галасу, який навколо нього клубочиться. Твердо спати? – Встань з підлоги!

Не потрібно оббігати півсвіту, щоб вибрати ділянку на якій побудувати будинок. Дім там, де ти.

Це проста порада.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше
Творчий інтенсив від Space One, або Як стати письменником
Наразі важко здивувати чи то набором маркетингових секретів, а чи мозаїкою щасливих лайфхаків, хоч би від кого ми їх почули. Адже велике значення має не лише популярність того чи іншого автора, але також його шлях до успіху, втілений у власних книжках, про який він завжди готовий розповісти.
Читати більше