Не бійтеся стресу - трансформуйте його в шалену продуктивність за гарвардським методом

29 березня 2018
Vitaliy DeFranko
Всі знають, що стрес шкідливий і викликає купу неприємностей, від проблем зі здоров'ям до зниження продуктивності. Але іноді його ніяк не уникнути - особливо якщо ви займаєтеся масштабними і значущими речами. І тоді вам стане в нагоді метод гарвардських психологів, за допомогою якого стрес можна перетворити на свого друга.

Нові дослідження показали, що більшу частину стресів, з якими ми стикаємося, можна використовувати в позитивному руслі, трансформуючи в продуктивність. Команда психологів опублікувала в Harvard Business Review статтю, яка закликає згадати про той час, коли ви були найбільш успішні та ефективні. Чи не стрес мотивував вас у той час?
 
Найбільш ймовірна відповідь на це питання - однозначне "так", яке показує нам, що стрес не завжди негативний, якщо поводитися з ним правильно.
 
Кілька порад від фахівців з Гарварду дозволять з максимальною користю використовувати переваги стресу, зменшуючи при цьому його шкідливий вплив на організм, відносини і кар'єру.

Краса стресу, який ми відчуваємо

Стрес неминучий: ті, хто його не відчувають, зустрічаються вкрай рідко (і, ймовірно, живуть дуже непродуктивно). Перший крок у боротьбі зі стресом - визнати, що саме вам вирішувати, що з ним робити. Необхідно прийняти дуже важливе рішення. Це вибір: або ви зробите стрес фактором, котрий допоможе вдосконалюватися, або - фактором, що виб'є з колії.
 
"Розуміння цього звільняє позитивну мотивацію - тому що в глибині душі ми знаємо, що важливі речі зазвичай не даються легко", - кажуть Алісія і Томас Крам, Harvard Business Review.
 
Простіше кажучи, потрібно визнати, що стрес - побічний ефект розправлених крил і особистий виклик. За словами фахівця з позитивної психології Шона Акора, функція мозку поліпшується, коли він розглядає проблему в позитивному ключі. Якщо ми позитивно налаштовані та стурбовані (не слід плутати з хвилюванням), наш мозок здатний розширюватися, дозволяючи прискорити процес обробки інформації та підвищити продуктивність.
 
Цього можна досягти, натренувавши свій мозок ставитися до стресу як до побічного продукту вашого успіху, а не чогось страшного. Це схоже на фізичні вправи: ніхто не любить пітніти і відчувати фізичний дискомфорт, але без цього не обійтися. Подумайте про стрес як "піт мозку", коли приймете свій наступний інтелектуальний виклик.

Використовуйте його

Стрес був створений зовсім не для того, щоб вбивати нас. Насправді ще в епоху первісної людини він служив потужним інструментом для того, щоб ми могли уникнути смерті. Дослідження показують: хоча ми не можемо насолоджуватися стресом, більшість з властивостей, які допомагали нам уникнути зубів тигра тисячоліття назад, все ще можуть бути корисними і в сучасному світі.
 
Алісія і Томас Крам також виявили, що "гормони стресу насправді викликають зростання і викид в організм хімічних речовин, які відновлюють клітини, синтезують білки та підвищують імунітет, в результаті чого організм стає сильнішим і здоровішим, ніж був раніше". Дослідники називають цей ефект фізіологічним процвітанням, і будь-який спортсмен знає про його вигоди.
 
Сам процес розглядання стресу як підсилювача продуктивності, а не ненависного вам явища, може втілити цю формулу в дійсність. Дослідження показують: коли піддослідні так роблять, то значно посилюють свою продуктивність. Такий підхід допомагає долати навіть страх публічних виступів.

Точка опору

Як зазначає Емі Галло у статті "Трансформувати стрес в актив", надзвичайно важливо працювати над нашими відносинами, коли ми не перебуваємо під дією стресу. Щоби в моменти, коли стає гаряче, у нас було до кого піти і розповісти про те, як ми злітаємо з котушок.
 
Важливо і те, з ким ви проводите свій час і вибудовуєте відносини: бажано уникати людей, хронічно всім незадоволених і зациклених на речах, які вони не можуть змінити. Негативні думки і світогляд, скарги і стрес також заразні.

Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати

Одного разу Стівен Хокінг сказав: "Одне з основних правил Всесвіту говорить: ніщо не є досконалим. Досконалості просто не існує". І якщо цього досі не зрозуміла мати-природа, то ми й поготів повинні це ігнорувати.

Кожного дня буде мільйон речей, що знаходяиься повністю поза межами вашого впливу, незалежно від того, скільки зусиль ви докладете. Тож ігноруйте те, що за знаходиться межами вашого контролю.

У книзі Акора "The Happiness Advantage" автор розповідає про практику під назвою "експериментальний острів". Він пропонує зробити список стрес-факторів і помістити їх в два кола-острова. Один острів для речей, які ви можете контролювати. Інший - для тих, які не можете. Ігноруйте другий острів і виберіть одну конкретну дію для першого. Це усуне непотрібну напругу і допоможе вам рухатися до своїх цілей.

Практика допомагає

Краще - це не ідеально. Коли ми говоримо про стрес, практика - це ключ, котрий навчає, як з ним впоратися. Як тільки ви відчуєте нехай навіть дещицю стресу, спробуйте попрактикувати методи, зазначені вище. Таким чином, у дійсно важкі дні ваш організм зможе втриматися і не зірватися.

Думайте про це як про тренування до марафону: ви не можете очікувати, що пробіжите 40 км на годину, без безлічі малих тренувальних забігів протягом місяців перед цією подією. Зрештою, життя - це марафон, а не одноразовий спринт...

Автор: Ель Каплан
Джерело: medium.com
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше