Найважливіші винаходи українців у 2015 році

11 квітня 2016
Дарина Дар

Українські вчені та розробники наполегливо й завзято працювали в 2015 році. Пропоную вам дізнатися, що вони винайшли цікавого для України та всього світу.


Звісно, не всі винайдені пристрої ввійшли до цього списку. Для статті я обрала найбільш оригінальні, цінні та нагально потрібні людям розробки та винаходи.

Technovator XE

На сайті колективного фінансування Kickstarter готується до запуску проект системи бездротової станції зарядки для мобільних пристроїв Technovator XE. Автор цього цікавого винаходу — український програміст Іван Чуба, випускник КПІ.

Зарядна станція Technovator XE дозволяє підзаряджати батареї смартфонів або планшетів без підключення до електричної мережі. Достатньо залишити смартфон неподалік від пристрою. Technovator XE працює на відстані до 5 м.

Але як саме працює зарядна станція? Простіше простого: на мобільний телефон одягається особливий чохол аразі йде розробка чохлів для iPhone 6 та iPhone 6+) та встановлюється додаток, завдяки якому ви зможете налаштувати бездротове заряджання. Завдяки цьому додатку можна обирати рівень заряду, за якого стартує підживлення, встановлювати час початку підзарядки тощо. Очікується, що ціна комплекту Technovator XE (разом із чохлом для телефону) складе $200.
 

Термокамуфляжний костюм

Українська армія, на превеликий жаль, не дуже добре оснащена технічно. Поміж інших проблем на певному етапі бойових дій перед нашими вояками постала нагальна потреба в тому, щоби стати невидимими для тепловізорів (пристроїв, які дозволяють виявляти переміщення людей навіть уночі). Адже всі об'єкти, як-от: люди, тварини, навіть рослини, випромінюють невидимі інфрачервоні промені. Фіксуючи це випромінювання, пристрій відрізняє тепліші об'єкти (себто людей і тварин) від більш холодних (предмети навколишнього середовища). 

Блокуючи цю теплову хвилю, людина стає невидимою для сенсорів. 
Але чи можливо це? Українські вчені за підтримки громадських організацій "Слава Україні" та "Самооборона в Київській області" дали стверджувальну відповідь на це питання, розробивши термокамуфляжний костюм, який дозволяє нашим захисникам стати "невидимками".

За своєю суттю термокамуфляж є спеціальним багатошаровим костюмом, який блокує випромінювання теплової енергії від тіла людини. Таким чином, на відстані 20 м і більше об'єкт на екрані тепловізора непомітний, а на меншій відстані ідентифікується лише легкий силует. Вартість українського термокамуфляжа становить 600
, а це майже в 3,5 рази дешевше, ніж західні аналоги, ціна яких сягає 2000 €. Українська розробка має ще одну важливу перевагу — солдат у цьому костюмі непомітний із супутника. Безперечно, цей винахід — дуже добра новина для тих, хто захищає нашу землю від ворогів!
 

Мобільний навігатор Navizor

Івано-франківські розробники з аутсорсингової IT-компанії bvblogic випустили перший у світі мобільний навігатор, який повідомляє про якість доріг на заданих йому автомобільних маршрутах.

Творіння франківців, яке називається Navizor, поки що доступне лише в режимі бета-тестування. Але користувачі вже зараз можуть завантажити його на Google Play чи App Store та потренуватися в плануванні автомобільних маршрутів. Додаток Navizor підкаже, де якість доріг погана. Крім того, можна прокладати маршрути для пішоходів.

Ще одна перевага Navizor полягає в тому, що він автоматично попереджає тих, хто за кермом, про наближення до дороги з неякісним покриттям. Різна якість покриття трас позначена різними кольорами. Завдяки цьому будь-який водій легко зрозуміє, коли йому буде потрібно змінити режим руху на більш безпечний.
 

Апарат для зварювання живих тканин

У Києві на ІХ Всеукраїнському Фестивалі науки та інноваційних розробок представили апарат для зварювання живих тканин. Цей прилад — результат роботи вчених із Національного Інституту електрозварювання ім. Патона. Розробка з'єднує живі тканини, що дозволяє виконувати унікальні операції і відмовитися від традиційних матеріалів для зшивання ран і накладання швів. В основу роботи апарату покладено процес коагуляції білка живих тканин.
 

Біосенсори для гемодіалізу 

Вчені з Інституту молекулярної біології і генетики при НАН України, Інституту напівпровідникової фізики при НАН України та Київського клінічного шпиталю №3 розробили біосенсори, завдяки яким процедура гемодіалізу (метод позаниркового очищення крові, що застосовується при нирковій недостатності та інших захворюваннях нирок) стане набагато дешевшою.

Зараз вартість курсу роботи штучних нирок в Україні становить близько 120 тис. грн на одного пацієнта. Новий український біосенсор усього за кілька хвилин дозволяє оцінити ефективність гемодіалізу для пацієнта й передбачити, коли буде можливе припинення процедури.

На даний момент розробку випробовують у декількох лікарнях на території Україні. Поки що пристрій демонструє високу точність роботи — особливо в порівнянні з традиційною методикою. Перша фаза випробувань датчика завершиться вже цього року. Найближчим часом буде прийняте рішення про його повсюдне використання.
 

Cенсор, який виявляє вогневі точки

Ще одна хороша новина для українських вояків: наші волонтери розробили для бійців АТО сенсор, який виявляє вогневі точки. Пристрій дозволяє дуже точно визначити позицію, з якої ведеться вогонь.

Сенсор працює таким чином: декілька мікрофонів розміщено по колу на відстані близько 40 см один від одного, а центральний мікрофон, який знаходиться вище від інших, перехоплює звукові хвилі пострілів. Сигнали надходять на різні мікрофони у різний час. Завдяки цьому комп'ютерний алгоритм, синхронізований із системою цих мікрофонів, визначає місце розташування джерела звуку.

Після обробки даних система виводить їх на спеціальний інтерфейс. Таким чином, оператори можуть із високою точністю визначити, звідки ведеться вогонь, і швидко повідомити про це наших захисників.

Передбачається, що найближчим часом систему почнуть випробовувати на блокпостах у зоні АТО. На жаль, поки що невідомо, коли саме пристрій надійде в серійне виробництво.

Титанові ендопротези кульшового суглоба

Вчені з Національної Академії Наук України розробили ендопротези кульшового суглоба, виконані з титану. Вони набагато дешевші порівняно із західними аналогами. Також титанові ендопротези є найкращим рішенням для імплантації в організм - метал демонструє високу біосумісність із тканинами тіла людини, на відміну від сплаву кобальту, хрому і молібдену, який зазвичай використовується.

Ще одна перевага українського винаходу — найвища зносостійкість. Титановий протез зношується в 6 разів повільніше, ніж будь-який сучасний аналог. Адже титан — найміцніший метал у світі. Він абсолютно некрихкий.

Також українська розробка дозволяє протезу вільно зміщуватися  людина може рухати ногою, не відчуваючи ніяких обмежень чи дискомфорту. Передбачається, що повноцінне використання нових протезів почнеться вже цього року. Найближчим часом протези пройдуть останню серію випробувань.
 

Протез мозку

Професор університету Західної Вірджинії (США), доктор медицини Сергій Яковенко здійснив важливі розробки в області нейронної інженерії. Цілком імовірно, що дослідження, які він зараз проводить, зроблять переворот у науці та дозволять створювати фактичний протез мозку для подолання наслідків інсульту й інших важких уражень головного мозку.

Сергій Яковенко після навчання в Харкові в 1997 році залишив Україну і вивчав фізіологію в університеті Альберти, вів наукові дослідження в університеті Монреаля, Берліна та Пітсбурга. Але нещодавно вирішив повернутися в Україну і продовжувати тут наукову роботу з вивчення проблем протезування периферичної нервової системи і мозку. Поки що досліди ведуться на щурах, але розпочато програму аналогічних досліджень і експериментів в області подолання проблем людського мозку. 
 

Зарядна станція на сонячних батареях

Українська компанія SmartEco розробила зарядну станцію на сонячних батареях для підзарядки акумуляторів електромобіля. Її можна використовувати навіть у домашніх умовах. До того ж, для користування станцією не потрібно жодного спеціального дозволу. А за потужністю вона нічим не поступається професійній заправній версії.

Вже можна придбати дві версії зарядних станцій від Smart-Eco. Менш ємний варіант (на 3 кВт) призначений для одного електромобіля і має розмір 3х5 м. Більша модель (на 5 кВт) розрахована на дві машини та має трохи більший об'єм – 5х5 м.

Стартова ціна такої домашньої сонячної заправної станції 240 00 грн. За поточних цін на бензин вона окупиться за півтора року.

Гарантія на сонячні панелі — 10 років. Приблизний термін експлуатації таких заправних станцій — 25 років, якщо правильно ними користуватися.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше