Найталановитіші шахраї в історії людства

7 червня 2019
Кирило Кр.

Серед безлічі злочинів є й такі, які мимоволі вражають уяву звичайних людей. Про шахраїв і аферистів, що ставляться до своєї кримінальної "професії", як до мистецтва ходять легенди, про них знімають фільми, а тепер склали рейтинг найвидатніших шахраїв в історії людства, інтригує сайт "Тут цікаво".

Віктор Люстиґ (1890—1947) відомий як людина, яка продала Ейфелеву вежу. Імовірно, це найбільш талановитий шахрай з усіх, які коли-небудь народжувалися на планеті.


 

У 1925 р. він прочитав у газеті статтю про те, що в паризької влади виникли серйозні проблеми з оплатою утримання Ейфелевої вежі. Після цього Люстиґ прийняв вигляд респектабельного урядовця і послав запрошення зустрітися шести найбільшим скупникам металу.

На зустрічі вони дізналися від "чиновника", що на утримання Ейфелевої вежі йдуть непомірні суми, і місто відмовляється їх виплачувати, тому має намір продати пам'ятку на металобрухт. Один зі скупників відразу ж погодився, після чого Люстиґ покинув Париж з валізою, набитою готівкою. А обдурений покупець був занадто ображений і шокований, щоб подати скаргу.

Френк Ебеґнейл відомий усім як прототип героя Ді Капріо у фільмі "Впіймай мене, якщо зможеш". Протягом п'яти років у 1960-і рр. він був самозванцем. Цілих два роки Ебеґнейл переховувався під личиною пілота американських авіаліній, щоб мати можливість безкоштовно літати по всьому світові, потім 11 місяців "працював "педіатром в лікарні Джорджії під ім'ям Френка Вільямса.

З подібних досягнень шахрая виділяється підробка диплома Гарвардського університету і працевлаштування в офісі генерального прокурора цього штату.


Крістофер Роканкур, самозванець і шахрай, примудрився пробратися у вищі кола суспільства під маскою французького родича Рокфеллерів, хоча насправді був сином повії та алкоголіка, які здали його в притулок у п'ятирічному віці. Фірмовим знаком шахрая стала вигадана сім'я зі знаменитостей.

Роканкур відрекомендовувався новим знайомим як син Софі Лорен, племінник Оскара де ла Рента. Шахрай погорів на власному марнославстві, вирішивши написати автобіографію і висміяти обдурених жертв.
 

На четвертому місці топпараду великий самозванець Фердинанд Демара, який маскувався під різноманітних людей, починаючи від ченців і хірургів і закінчуючи начальником в'язниці. Найвідоміше перевтілення Демара — хірург Джозеф Кір.

Він примудрився дійсно працювати хірургом під час війни з Кореєю і лікував своїх пацієнтів щедрими дозами пеніциліну доти, поки мати справжнього Джозефа Кіра не дізналая про це і не повідомила владі.

Девід Гемптон теж творив свої афери під псевдонімом, правда, без особливої винахідливості. Він примудрився завести знайомства з відомими персонами, під різними приводами займаючи в кожного максимально можливу суму грошей. У 1983 р. Гемптон був заарештований.

Його примусили заплатити $ 4490 в якості компенсації за заподіяння моральної шкоди. Подібні шахрайства провертав також Вільґельм Воґт. Він одягнув форму військового чиновника і використовував свій новий вигляд на повну котушку, заарештувавши кількох чиновників за підробку бухгалтерських документів і конфіскувавши великі суми грошей з каси.

Шосте місце займає музичний колектив, шахрайство якого зараз, напевно, вже нікого не здивує. Це гурт Milli Vanilli, на одному з "живих" концертів якого раптом "зажувало" фонограму.

Тоді публіка дізналася, що жоден із членів дуету просто не вміє співати, а записи робив музикант Френк Феріа, використовуючи голоси інших співаків. Безголосих вокалістів не заарештували, а лише відібрали раніше вручену їм статуетку "Ґреммі".

Замикають десятку шахраї, які відзначилися оригінальністю і нестандартним підходом. У різний час Мері Бейкер та Джордж Псалманазар епатували оточення, зображуючи прибульців з таємничих країн, що говорять на невідомих мовах, одягнені в екзотичний одяг, дотримувалися чудернацьких ритуалів і вигаданих релігій. Мері Бейкер зображала принцесу Карабу, викрадену піратами з острова в Індійському океані.

Джордж Псалманазар нібито прибув з далекого острова Формоза. Звичаї якого він описав у своїй книзі, були розкуплені в одну мить. Крім того, формозянин читав лекції з історії своєї батьківщини, її мови і займався перекладом наявної літератури Формози.

Шахрайство закінчилося, коли бідний формозянин просто втомився прикидатися і зізнався своїм друзям в обмані.

Зображення — pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Золочівський замок
Усім без винятку відоме висловлювання: краще один раз побачити, аніж десятки разів почути. І це саме той випадок, коли мова йде про величну архітектурну пам'ятку Львівщини та України в цілому, яка дійсно вражає своїми масштабами, неперевершеною красою та історичністю.
Читати більше