Найкращі роботи петриківського розпису показали у Києві

21 липня 2017
Редакція
Проект "100 безцінних шедеврів "петриківки", зібраних під час етнографічних експедицій першої половини ХХ століття, презентували в Києві. У Національному заповіднику "Софія Київська" вперше оприлюднили унікальні акварельні ескізи з фондів, повідомляє asn.in.ua.
 
На звороті більшості малюнків олівцем написане прізвище Евенбах, що дозволяє припускати, що автором була саме вона."Повністю впевненими в тому, що це роботи Евенбах, ми зможемо бути тільки після детального вивчення робіт і мистецтвознавчої експертизи, - пояснює генеральний директор Національного заповідника "Софія Київська" Неля Куковальська. - Ця знахідка тривалий час лежала у нас у фондах. Замальовки нам дісталися у спадок від Академії архітектури України, яка розташовувалася тут, в "Софії Київській", у Будинку Митрополита".
 
ukraineartnews.com
 
Свою роботу представляє і сучасний майстер петриківського розпису з села Петриківка Галина Назаренко. Вона показує розпис на стіні у фойє виставкової зали "Хлібня".
 
ukraineartnews.com
 
"Петриківку переважно малюють жінки, але зараз у сучасному розписі вже є метри чоловіки. Найстаршому художнику, який живе в Петриківці, 95 років. Знаєте, я помітила, що у чоловіків дуже гарно півні виходять, красивіше, ніж у жінок", - говорить Ніна Бурневич, арт-менеджер, що працює з петриківськими художниками.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com