5 улюблених незалежних книгарень Чикаго

7 грудня 2015
Maria Ivanus
Запитайте у людини "Яка твоя улюблена книга?" і вона впаде у довготривалу мовчанку.

Для цього є всього дві причини: або ваш співрозмовник прочитав надто багато хороших книг і не може вибрати одну, при цьому не образивши інших 300; або ж він "однолюб" (прочитав єдину книгу за своє життя, яка перекреслила в його затьмареній свідомості сам факт існування ще якихось друкованих текстів).

Вислухавши відповідь, не робіть поспішних висновків. Якось я познайомилася з хлопцем, який читав так багато, що годі було зрозуміти, коли закінчуються цитати Сенеки, Платона чи Стругацьких, а коли він висловлює свою власну думку (хай навіть вона буде про погоду чи політику, аби лиш не з країни Мудрагелії).

А інший, до прикладу, "поцілив з першого пострілу" - сказав, що його улюблена книга на всі часи - "Мaйстер і Маргарита". Я так зраділа, що вийшла за нього заміж. Потім дивувалась його холодній мовчанці кожного разу, коли заходила мова про літературу. Аж після п'яти років спільного життя він зізнався мені, перебуваючи у "дуже вразливому і жалюгідному стані" (легка застуда, якщо ви хочете знати правду), що ніколи не любив читати і Булгакова осилив лише тому, що його буквально примусила до цього "колишня".

"Bang-bang, my baby shot me down..!", як співається в тій пісні...

Інакше, як ніж в спину і "Зрада!" це не назвеш... Шлюб врятувала спільна іпотека і куплені квитки на Гаваї.

Тому мій висновок простий: є люди, які люблять книги, і є ті, хто нормально себе почуває і без них. Обидва види здатні мирно співіснувати, якщо:

- перші не посипають собі дорогу цитатами, передбачливо забезпечуючи м'ягке падіння, на випадок несподіваних слизьких тем, при цьому поводяться так, мовби їхнє основне завдання в житті - довести всім свою начитаність та рівень IQ;
- другі не проявляють ворожості в присутності більше двох книг в приміщенні і не запитують тебе кожного разу, як потрапляють до тебе додому: "Нащо тобі стільки книжок? Що ти з ними робиш?"

("В грубі вогонь розпалюю" - так і хочеться відповісти словами моєї, гострої на язик, свекрухи.)

Я люблю книги. Навіть ті, які ніколи не читала, а придбала лише тому, що мені сподобалась текстура/дизайн обкладинки. Люблю навіть ті, які давно "переросла".

Я вже зазделегідь шкодую, що не встигну за своє життя прочитати всіх книг і проаналізувати хоча б половину з прочитаних. Я - хаотичний читач. У кожній кімнаті у мене щонайменше дві розпочатих книжки і я достеменно знаю, на якому місці зупинилась.

Улюблених авторів я принципово не читаю "від А до Я". Мені завжди шкода усвідомлювати, що більше нема чого чекати від даного письменника, а я хочу, щоб наші стосунки тривали все життя. 

В минулому житті я була книжковим... черв'яком (А ви очікували, що я напишу "критиком"???). Ні, я не люблю критикувати книги. У мене нема на це часу і, за винятком деяких особливо дотепних відгуків на "Амазоні" в секції "бестселлери", я не читаю рецензій вже років зо три.

Цинічніших людей, ніж літературні критики, я зустрічала лише серед кулінарних експертів, яких Бог справедливо карає втратою всіх смакових рецепторів у розквіті кар'єри. А тих, які особливо випендрюються і не платять за халявні обіди - тіпуном на язик. 
 
Отож, будучи книголюбом, я не можу не розповісти вам про ще одну мою пристрасть - книгарні!

Сьогодні поговоримо про маленькі, незалежні книжкові магазини Чикаго, які примудрились вижити серед конкурентів-гігантів, таких, як "Barnes&Noble" (сітка книжковиx супермаркетів, які я теж люблю, але зараз мова не про них) та Amazon.com

В Америці читання книг ще й досі є дуже популярним заняттям. Воно заоохочується наявністю літератури на всі смаки і для кожної вікової категорії. (Пам'ятаєте дівчинку Рорі з "Дівчат Гілмор"? Її обширний список книг, які згадувались в телесеріалі, вражаючий. Вже не один рік він циркулює в Інтернеті та вважається найпопулярнішим рекомендаційним листом для позакласного читання серед підлітків)

Оскільки Чикаго є домівкою для декількох великих університетів і коледжів, то книгарні історично були невід'ємною частиною культурного життя нашого міста. Ще десять років до Інтернетної ери, люди зустрічались в літературних кафе, якими могла повихвалятись майже кожна поважна крамниця, щоб разом прочитати новинку від улюбленого автора, зробити домашнє завдання, чи послухати виступи місцевих авторів.

Книгарні, які я вам рекомендую відвідати в Чикаго, ще й досі служать чудовим місцем для побачень, дружніх зустрічей і проведення культурних заходів.

Отже, перше місце в моєму списку займає... та-да-да-дам..

1. The Book Cellar!

 4736 N Lincoln Ave,
 Chicago, IL 60625

 
Mon, Wed-Sat
10am - 10pm
Sun, Tues
12pm - 6pm

Його власники схрестили дві геніальних речі - книги і вино, завдяки чому цей заклад ніколи не буває порожнім. 
 
"Книжковий погріб" знаходиться в історичному районі міста, який ще колись був відмомим, як "Germantown", а зараз це Lincoln Square.
 
Ця частина нашого міста приваблює своїми затишними кафе, які досі пропонують німецькі ковбаски та пиво круглий рік, а не лише на Октоберфест; бутіками з одягом маловідомих дизайнерів, часто місцевого виробництва. Тут приємно проводити час з сім'єю чи подругами, забігти на кіносеанс в старомодний кінотеатр, потеревенити з перехожими десь в скверику, а потім зустрітись у Книжковому Погребі зі своїм книжковим клубом.

Моя улюблена книгарня налічує вісім офіційних книжкових клубів, серед яких кожен може знайти щось для себе:

- The Book Cellar Book Club
- DesiLit Book Club
- Soul Pages: Spirituality Book Group
- Never Too Old: A YA Book Club for Adults
- The Salon: Classics Book Club
- The Old St. Pat's Book Group
- Afterwords Book Group
- French Book Club


Як бачите, тут і клуб для молодих людей, і для тих, хто цінує класику, i для любителів всього французького (цей клуб чудово сприяє розширенню кола знайомств серед французів Чикаго, а також допоможе тим, хто вивчає мову).

Ще одна ізюминка "Книжкового Погребу" - зустрічі з авторами-знаменитостями, які тут проходять частіше, ніж де-інде. 

Якщо ви не можете визначитись, якій книзі надати перевагу, вам допоможе відділ "Рекомендації персоналу", де кожна книга отримує невеличку рецензію, написану "від руки" одного з продавців. Ви навіть можете вступити в дружню дискусію - персонал тут начитаний і в курсі останніх новинок та анонсів в індустрії книговидавництва!

Смачного і п'янкого  вам читання! 

 2. Uncharted Books

2620 N. MILWAUKEE AVE.
CHICAGO, IL, 60647


Monday-Friday 1-9
Saturday 10-10
Sunday 11-7


"Книгарня - місце для проведення різноманітних заходів і тиха гавань для кожного письменника" - так пишуть про свій заклад його власники. 

Однак, це лише загальна інформація - привітання, а щоб зрозуміти чим відрізняється ця книжкова крамниця від інших, вам потрібно хоч раз там побувати,

Знаходиться Uncharted Books в районі Logan Square - самому серці молодіжного середовища нашого міста.
 
Книгарня відчинилась відносно недавно - y січні 2012 року, але одразу завоювала серця жителів міста і нагороду Краща Нова Книгарня Чикаго від видання Chicago Reader.

Uncharted Books спеціалізується на обміні та перепродажі книг. Власники переконані, що хороша історія не помирає і не знецінюється по мірі зношуваності палітурки книги. На їхню думку, зміст слів має більше значення, ніж якість і стан пеперу, на якому вони надруковані. Книги тут отримують другий і третій шанс на життя, оточені любов'ю і увагою.

Молодих авторів, письменників, які працюють над наступним твором, та й простих відвідувачів, які радше проведуть час за книгою чи в хорошому товаристві, аніж втупившись в екран телефону, власники заохочують використовувати крамницю в якості бібліотеки без жодних зобовязань. Підтримці доброзичливої атмосфери сприяють вечори відкритих мікрофонів, публічних читань, словесних дуелей та неформальних книжкових клубів. На таких заходах можна почути уривки творів як початківців, які лише шукають свій стиль і хочуть побачити реакцію потенційних читачів, так і відомих авторів, які люблять несподівано нагрянути і потішити  публіку своєю присутнітю.
 
Ще одна причина стати частим гостем Uncharted Books - господиня крамниці, собака Рамона. Вона тут справжня фаворитка і ще та хитрунка. А хто кращий друг письменника? Вірно! Собака. Або котики (як у Хемнігвея).
  

3. ​Women and Children First

5233 N Clark St,
Chicago, IL 60640


33 роки тому в Чикаго була заснована особлива книгарня.

Основною темою книг, які пропонувались покупцям, були жінки. Засновниці задались ціллю знайомити читачів з творами американських письменниць, пропогувати освіту серед жінок і заохочувати їх активно долучатись до літературного середовища міста. Книгарня для жінок тричі змінювала приміщення і зараз знаходиться в районі Андерсонвіль.
  
У  "Women and Children First" можна знайти рідкісні літературні джерела про життя жінок в Чикаго та історичні передумови зародження фемінізму.

Мені випала можливість познайомитись з власницею книгарні завдякі одній події, яку вонa влаштовувалa в листопаді цього року. В Чикаго з лекцією і з новою автобіографією навідалась Глорія Стайнем - найвідоміша представниця Руху за права жінок в Америці (Women's Rights Movement). Крім десятків важливих нагород, які Глорія отримала за свою журналістську роботу і активізм, у 2013 році вона була нагороджена Президентською Медаллю Свободи з рук Президента Барака Обами.

Глорія Стайнем виступила перед переповненим залом, який вдалось зібрати завдяки роботі колективу книгарні. "Працювати з жінками і для жінок - наша місія", зазначила власниця магазину у своєму зверненні до гостей зустрічі. 

Неодноразово доводилось чути позитивні відгуки від письменниць, які на початку кр'єри звернулись до адміністрації цієї книгарні і в результаті їхні твори були надруковані. Також тут жінки можуть отримати пораду щодо компетентної допомоги на випадок домашнього насильства, проблем зі здоров'ям, працевлаштування та догляду за дітьми для малозабезпечених, самотніх матерів. Як влaсниці книгарні, так і працівники приймають активну участь в громадському житті Чикаго i сітка важливих контактів у потрібних місцях лише збільшується.
 

4. ​57 Street Bookstore

1301 E 57th St,
Chicago, IL 60637


Розташований неподалік від Чикагського Університету/University of Chicago (одного з найпрестижніших ВНЗ Америки), цей книжковий магазинчик відомий серед жителів Чикаго завдяки величезному вибору дитячої літератури та щотижневим читанням для батьків і дітвори. 

Напівпідвальне приміщення, п'ять великих кімнат і тисячі книг у кожному вільному куточку - перше враження від книгарні на 57-й вулиці.
 
Тут відбулась зустріч Барака Обами з читачами і його автогрф-сесія після виходу автобіографії "The Audacity of Hope".
 
Персонал книгарні завжди слідкує за тим, щоб вітрина магазину вчасно інформувала перехожих про великі свята і відповідно - літературу в тон. Якщо вам доводиться бувати в цій частині міста, то загляньте на годинку-дві в таємничий світ книг! 

5Sputnik Books & Records

6034 W Irving Park Rd,
Chicago, IL 60634


"Спутник" я відкрила для себе завдяки кав'ярні "Perkolator", яка знаходиться в сусідній кімнаті.

Кафе і книгарня займають перший поверх житлового будинку на відомій вулиці Irving Park Rd. Тут дуже смачна випічка і кава, за якими можна прочитати книгу або послухати музику (разом з книжками тут продаються вінілові платівки). 

Дизайн інтер'єру нагадує дитячі мультфільми з 70-х років. Вінтажні шпалери, жовті крісла і червоні диванчики - все це до вподоби місцевій публіці: підліткам, молодим мамам з дітками та страшому поколінню людей. 

Відділ з платівками мені одразу нагадав фільм "And They Lived Happily Ever After" (2004)  і сцену, де героїня  Шарлотти Гейнсбург слухає пісню Radiohead "Creep"  і витріщається на Джоні Деппа.
 
Вибір книг тут не такий великий, як у решти книгарень, про які я вже вам розповіла. Однак, можна надибати на якийсь скарб, про існування якого ви не здогадувались, аж поки не тицьнули пальцем в палітурку. 

Я спитала компетентної думки молодшого брата, якому 20, чи він би запросив сюди когось на побачення. Сказав, що так.

Приходьте, слухайте старі записи чудових пісень, пийте гарячий шоколад, купуйте книги в подарунок  і не будьте надто строгими до тих своїх друзів, котрі не розділяють вашої пристрасті до книг. Завдяки їм книголюби злишаються поза мейнстрімом, такими собі знавцями Коду, який лише вони можуть передати наступним поколінням! 
 
Основне фото для статті: "Diagnosis" by Jena Priebe, via Behance. A large installation made for the "The Last Bookstore" in downtown Los Angeles.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Oleksandra Orlova Oleksandra Orlova 12 грудня 2015
Оооо! Які класні книгарні! Я сама обожнюю такі місцинки і маю декілька улюблених в Сіетлі! А ще, Машо, я буду нестерпною підлабузницею, але скажу, що цілковито розділяю твою книжкову стихійність і некритичність до літератури, люблю "Дівчат Гілмор" і навіть "Bang-bang" - одна з моїх пісень-фаворитів. А "проблему" нечитаючого чоловіка вирішила спільними читаннями всілякого фентезі і пригодницьких книжок вголос на ніч, ага. Дякую за матеріал!
Жіночі джинси для будь-якого типу фігури: як обрати ідеальний крій
Для більшості жінок джинси — це базовий елемент гардероба, з яким за умови вибору правильного крою, можна створити десятки образів. Однак некоректний вибір розміру, посадки чи фасону здатний спотворити навіть ідеальну фігуру.
Читати більше