Найкращі фотографії нашого Всесвіту

27 вересня 2014
Редакція
Щороку головна астрономічна організація Великобританії проводить конкурс серед любителів фотографувати Галактику та нічне небо і вибирає кращі світлини. Експерти оцінюють не тільки загальну композицію фотографії, а й уміння закарбовувати найменші деталі в космічному просторі. Переможець конкурсу отримує головний приз  - 1,5 тисячі фунтів стерлінгів, а переможці в категоріях - по 500 фунтів.

Ось найкращі знімки за весь час проведення конкурсу, на яких зображена вся краса і безкраї простори зоряного неба. Ну як вам? :)

Північне сяйво над Ісландією і його відображення в льодовику заповідника Ватнайокулль. Переможець 2014 року в категорії "Земля і космос". 

Знімок "Зірки над вітровими турбінами", Бангендор, Австралія. Друге місце в номінації "Земля і космос", 2014 

Фотографія "Загублені душі" була зроблена на озері Ейр в Південній Австралії. Планети Венера, Юпітер і Меркурій і світло Чумацького Шляху відбиваються у воді. Друге місце в категорії "Люди і космос", 2014 

Знімок туманності Кінська Голова (IC 434). У 2014 році зайняв перше місце в категорії "Глибокий космос".

"Силуети на тлі Місяця, що сходить". Знімок зроблений на оглядовому майданчику гори Веллінгтон в Тасманії під час повні. Висота гори складає 1271 метр над рівнем моря. Переможець 2013 року в номінації "Люди і космос".

Місяць закрив Венеру. Знімки робились з інтервалом в 10 хвилин. Фотограф чекав цієї події з 1989 року, коли було останнє затемнення Венери. Рекомендація журі в категорії "Земля і космос", 2014 

Фігура людини на тлі кенійської савани і рідкісного явища - "гібридного" сонячного затемнення. Переможець 2014 року в категорії "Люди і космос". 

Метеорний потік Персеїди, який щорічно з'являється в серпні з боку сузір'я Персея. Рекомендація журі, 2013 

"Дороговказне світло до зірок". На фото зображений Чумацький Шлях, знятий на Північному острові (Нова Зеландія). Зліва видно кілька Магелланових хмар - галактик-супутників Чумацького Шляху. Переможець 2013 року в номінації "Земля і космос". 

Фотографія туманності Равлик. Друге місце в категорії "Глибокий космос" в 2014 році.

"Замерзлий водоспад і зірки" - переможець в номінації "Земля і космос" 2012 року.

Чумацький Шлях і тисячі зірок. Переможець 2011 року в номінації "Люди і космос".

Фотографія "Полювання на Місяць". Друге місце в номінації "Люди і космос" в 2011 році.

Одна з найбільш світлих областей в сузір'ї Лебедя. Рекомендація журі в категорії "Глибокий космос", 2014 

Знімок розжареної плазми на киплячій поверхні Сонця. Переможець 2014 року в категорії "Наша Сонячна система". 

Місячні кратери. Друге місце в категорії "Наша Сонячна система", 2014

Знімок Сонця через фільтр Calcium-K. Рекомендація журі в категорії "Наша Сонячна система", 2014 

Знімок "Сяюча сосна". В Білих горах Каліфорнії древня сосна розкинула гілки на тлі Чумацького Шляху. Переможець 2010 року в категорії "Земля і космос". 

Наслідки загибелі зірки, набагато більшої, ніж Сонце за масою і розмірами, що сталась 10 000 років тому. Переможець в номінації "Глибокий космос" в 2011 році. 

"Венера і Юпітер в тісному союзі" - переможець 2012 року в номінації "Космос і люди".

Головний приз за знімки з автоматизованих телескопів був присуджений британському фотографу Марку Хенсону за серію фотогрфій спіральної галактики. Переможець в номінації "Robotic Scope" 2014 року. 

Різнобарвні хмари близько Ро - подвійної зірки в сузір'ї Змієносця.

Червоний надгігант Антарес, одна з найяскравіших зірок на нічному небі, освітлює жовто-червоні хмари у верхньому лівому кутку світлини. Ро Змієносця знаходиться в центрі блакитної туманності. Далеке кульове скупчення M4 видно прямо під Антаресом. Друге місце в номінації "Глибокий космос", 2013 
 

Знімок скель в Новій Зеландії на тлі Чумацького Шляху. За нього Крісу Мерфі в 2014 році був присуджений приз імені Патріка Мура в категорії "Молодий фотограф". 

15-річні близнюки Шишир і Шашанке Дхолак із США зробили знімок туманності Кінська Голова (IC 434) і стали переможцями в категорії "Молодий фотограф-астроном" в 2014 році. 


Джерело: www.rmg.co.uk
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше