З 31 серпня по 10 вересня у містах Донецької та Луганської областей в рамках проекту "86: Післямова" пройдуть покази найкращих документальних стрічок міжнародного фестивалю кіно та урбаністики "86". Частину робіт приїдуть представляти самі режисери та герої фільмів.
Програма "86: Післямови" складається з короткометражок учасників кіномайстерні MyStreetFilms, яку вже 3 роки проводять у межах міжнародного фестивалю кіно та урбаністики "86". Молодим режисерам пропонують зняти історію зі своєї вулиці. Цього разу майстерня була присвячена Донеччині та Луганщині. Разом з кіношниками-початківцями працювали досвідчені наставники, серед яких переможець кінофестивалю Sundance Чед Ґрасіа ("Російський дятел"), переможець фестивалю Hot Docs Остап Костюк ("
Жива Ватра"), володар гран-прі фестивалю "Молодість" Олександр Ратій ("Повернення"). В результаті цієї співпраці вийшло 12 документальних стрічок, які розповідають особисті історії найрізноманітніших людей.
"Один наш учасник - Валерій Пузік - їздив знімати стоматологічну бригаду на фронті. Він сам був добровольцем на війні кілька років тому і почувався досить безпечно, хоч звісно ми хвилювалися. Але це було не найстрашніше. Нашу наймолодшу режисерку звати Руся Амбросімова. Це 14-річна дівчинка з Мар’їнки - фактично, передмістя Донецька. Кожного разу мені страшно вмикати новини і чути про чергові обстріли її рідного міста. При цьому я мегащаслива за Русю, бо це найталановитіша 14-річна дівчинка в Україні і майбутня режисерка, - розповідає продюсерка MyStreetFilms-Рубіж та директорка фестивалю 86 Надія Парфан. -
Загалом же наша мета - аби тепер ці фільми про схід мали змогу побачити самі мешканці Донеччини та Луганщини. Адже тут саме їхні земляки, сусіди, друзі розповідають про рідний регіон, показують рідне середовища своїми очима, руйнують рубежі живими голосами".
У програмі "86: Післямови" також будуть і відомі "блокбастери" світової документалістики, які в різні роки демонструвалися на фестивалі 86. Серед них - фільми про Чорнобиль "
Чорнобильські бабусі" та "Російський дятел", стрічка про подорож світом сучасної творчості "Від станції до станції" та фільм, що оспівує юнацькі пригоди сучасної молоді "Усі ці безсонні ночі".
Фільм "Російський дятел" особисто приїде презентувати Федір Александрович - головний герой та художник-постановник стрічки.
"Такі культурні події необхідні на сході, адже голодомор, Друга світова війна, Чорнобиль та сучасна війна - це одне ціле, один ланцюг радянського минулого, яким скуті всі ми. І нам потрібна переоцінка цього минулого", - підсумовує Александрович.
Вхід на всі покази - вільний.
Усі подробиці можна знайти на сайті: www.86.org.ua
Facebook:
www.facebook.com/86festival
Instagram:
www.instagram.com/86_festival
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.