Найкраща країна для материнства у світі

8 травня 2015
Редакція
До Дня матері, організація "Save the Children" (Врятуйте дітей) склала "Рейтинг матерів" - свій щорічний список 179 найкращих і найгірших країн для материнства. Беручи до уваги такі фактори, як рівень доходів, рівень освіти, охорони здоров'я матерів і статус жінок, організація оголосила Норвегію найкращою країною для народження дітей.
 

www.inhabitots.com

Вісім інших європейських країн (Фінляндія, Ісландія, Данія, Швеція, Нідерланди, Іспанія, Німеччина та Бельгія), а також Австралія опинилися в ТОП-10, причому скандинавські країни отримали найвищий рейтинг.

Десять найгірших місць розділили країни Африки. Завершуюють рейтинг Сомалі та Демократична Республіка Конго.

Сполучені Штати опустились із 31 місця (минулого року) на 33-е, поступаючись Японії, Польщі та Хорватії. Насправді в Америці дійсно був найбільший рівень ризику материнської смертності, ніж у будь-якій іншій розвиненій країні світу (1 смерть на кожні 1 800 вагітностей). Якщо порівняти рівень дитячої смертності в 24-ох найбагатіших столицях світу, у Вашингтоні він був найвищим - 7,9 смертей на 1 000 народжених.

Франція та Британія зайняли відповідно 23 та 24 місця, Канада – 20.

Окрім величезної різниці в рівні освіти та якості життя, що існують між країнами верхньої та нижньої десятки у рейтингу (наприклад, 0,3% норвезьких дітей помирає до свого п'ятого дня народження, а в Сомалі цей показник становить вже 15%), організація "Save the Children" також розповіла про невідповідність, яка існує в містах. Дитина, що народилася в бідній частині міста, має вдесятеро більше шансів померти до свого першого дня народження, ніж та, що народилась в багатій частині. Особливо це стосується великих міст, які мають тенденцію до розширення, адже саме там різниця між бідними і багатими дуже разюча.

Генеральний директор організації "Save the Children", Каролін Майлз, вважає, що економічне благополуччя країни не є єдиним чинником, який забезпечує щасливе материнство, до цього питання також потрібно підключати політику.

У випадку Норвегії, "це багата країна, але вона також вкладає це багатство в материнство і дітей, як в один з найбільших пріоритетів", зазначила Майлз.

Що стосується України, то вона опинилась майже всередині рейтингу, однак стала однією з найгірших країн для материнства у Європі. Ми посіли 69-е місце, Росія - 56. 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com