Навіщо потрібна хвороба?

2 червня 2015
Vitaliy DeFranko
Деякі психотерапевти вважають, що в основі практично всіх хвороб лежить психологічна причина. Але класична медицина офіційно визнає сім захворювань, в яких психосоматичний фактор є провідним. Їх називають "чиказькою сімкою". У цьому випадку хвороба виникає як спосіб задоволення потреб, які по-іншому задовольнити не вдається.

Так що ж нам дає хвороба?

Піклування про себе без почуття провини

Ліки, усілякі засоби догляду, дорогі аналізи, процедури, обстеження - все це вам забезпечено, просто тому що ви хворієте. Спробуйте ту ж суму витратити на послуги стиліста або курс масажу. Для кількох поколінь люедй - це неприпустимо. Завжди є те, на що гроші більш потрібні.

Право на відпочинок

Парадокс в тому, що більшість сучасних жінок, навіть ставши фрілансерами або маючи вільний графік, все рівно живуть за принципом - "У жінки є тільки два випадки, коли вона може нічого не робити - це вагітність або хвороба".

І вся наша система побудована за цим принципом. Дитина не може не ходити до школи, якщо вона не хоче. Єдина причина, через яку вона може пропустити навчання, - це хвороба. Хіба це не абсурд?!

Право на турботу близьких

Або можливість відчути себе людиною, про яку дбають. Якось не прийнято у нас дбати про "сильних, розумних і успішних", тим більше про тих, які можуть подбати про себе самі. "Пішов на бій – міцно стій". Хвороба дає право отримати цю турботу і ніжність.

Якщо ж близькі продовжують ігнорувати навіть ці недвозначні прохання про допомогу, то хвороба прогресуватиме і в якийсь момент їх доведеться почути. Чергування в реанімаційній палаті будуть забезпечені.

Увага близьких і друзів

Хвороба - це спосіб відчути себе особливим, вартим уваги. Про тебе говорять. Ти стаєш "темою дня". І чим більш закручена і складна хвороба, тим більше "охів і ахів".

Повага

Людина, що переживає моторошні страждання, поряд із жалістю і співчуттям та, навіть, з думками: "Господи, не дай Бог мені таке ...", викликає повагу.

Якщо те, чим ти займаєшся в даний момент, чомусь не викликає поваги (насамперед у тебе самого), то серйозна хвороба виправить ситуацію. Бажання відчути себе "героєм" ніхто не скасовував.

Можливість не вирішувати те, що потрібно вирішити

Якщо серйозно захворіла дитина, ідею з розлученням доведеться відкласти. Власна серйозна хвороба змусить почекати з новими проектами і зміною роду діяльності. Багаторічний догляд за близькою людиною - вагома причина, щоби не думати про особисте життя і кар'єру.

Можливість прислухатися до себе

Під час хвороби життя різко сповільнюється, і на передній план виходить те, що раніше ігнорувалося і не помічалося. Кожен ваш подих, кожен ваш крок стає важливим.

"Остання воля вмираючого"

До бажань хворої людини прийнято прислухатися. Тому, захворівши, можна нарешті змусити чоловіка полагодити крани чи відремонтувати ручку на дверях, що от-от відпаде. Не кажучи вже про інші, більш глобальні прохання.

Можливість побачити світ з іншого боку

Хвороба дозволяє потрапити в іншу реальність. Якщо вам доводилося кілька годин поспіль вдивлятися в складки тканини на абажурі або розглядати фігури дивовижних звірів в тріщинах на стелі - ви зрозумієте, про що я. Коли єдине, що ти можеш, - це годинами дивитися в один квадрат метр на метр, світ постає перед тобою абсолютно з іншого боку.

Можливість переосмислити своє життя

Серйозна хвороба змушує задуматися про те, про що раніше ми воліли не думати. Коли постає перспектива, що, можливо, це кінець, то вся брехня про тебе і твоє життя кудись випаровується, ти залишаєшся сам на сам із правдою. І в цей момент відбувається глобальне перезавантаження системи. Переоцінка всього життя.
 
*********

Потреби - це такі речі, які доводиться задовольняти. Питання тільки у способі. Якщо доросла людина з якихось причин не готова пред'являти свої потреби відкрито, то несвідомо включається "театр тіла" і ці потреби будуть задовольнятися за допомогою інших маніпуляцій - хвороби.

Вроджені захворювання або хвороби діток до 6-8 років - це несвідоме мамине замовлення. Спосіб задовольнити свої потреби за рахунок хворої дитини. Починаючи від можливості не виходити на роботу, до отримання особистої жіночої місії - "Мами тяжкохворої дитини".
 
Визнавати такі речі без належної підготовки неможливо. Включається найсильніший психологічний захист. Тому є сенс підходити поступово до цього усвідомлення:
  1. Поставити собі питання: "Що допомагає отримати мені ця хвороба?" Складіть перелік. Відвертий, з прикладами.
  2. Проживіть кожен пункт. Без самоосуду, а з визнанням цього способу отримати щось дуже важливе для себе.
  3. Дозвольте собі те ж саме отримати відкрито у будь-яких відносинах, пред'являючи свої потреби, говорячи про них, зізнаючись в них собі.
Хвороба зникне тоді, коли зникне необхідність в ній. 
 
(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com