Навіщо громадянам готувати петиції, а Порошенку їх розглядати

18 вересня 2015
UAPOST.US
За перші два тижні роботи сервісу з подання петицій Президенту кілька звернень вже набрали необхідну кількість голосів, аби потрапити на стіл глави держави. Разом з тим сподівань на реалізацію принаймні деяких "лідерів" практично немає. Чому ж в такому випадку громадяни продовжують писати пропозиції, і для чого цей механізм запустив сам гарант?


Для людей...

Механізм подання петицій передбачений законом "Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" щодо електронного звернення та електронної петиції" від 2.07.2015 №577-VIII. Відповідно до документу такі звернення можна подавати до Президента, Верховної Ради, Кабміну і навіть органів місцевого самоврядування. Для того, аби петиція була розглянута й опублікована офіційна відповідь на неї, впродовж 3 місяців вона має набрати 25000 голосів.

Першими механізм подання петицій розробили в Адміністрації Президента. Відповідний указ підписаний 28 серпня, а вже наступного дня спеціальний розділ з’явився на сайті глави держави. Відразу з’ясувалося, що новий сервіс викликав значний інтерес. Можливо, навіть і надто значний. На час підготовки статті до друку було зареєстровано вже понад 5000 петицій. При цьому чимало ініціаторів сприйняли нововведення як форум, де можна висловити свої думки з будь-якого приводу. Як наслідок з’явилася пропозиція на кшталт "ввести тест IQ для тих, хто подає петиції".

Не обійшлося на порталі і без тролінгу влади. Зокрема, пропонується ввести до шкільної програми творчість Леся Подерв’янського, а вимога "попросити власників Burger King відкрити в Україні ресторан" вже набрала близько 7000 голосів. Зважаючи, що голосувати за неї можна ще близько 80 днів — швидше за все, доведеться готувати офіційну відповідь на цю пропозицію.

Для багатьох сайт Президента став майданчиком для висловлення політичних поглядів. Так, ряд осіб ініціювали призначення губернатора Одеської області Михайла Саакашвілі прем’єр-міністром. Одна з таких ініціатив вже набрала необхідні для розгляду голоси. Інші ж навіть запропонували Петру Порошенку віддати екс-президенту Грузії власну посаду.

Однак найбільшу популярність все ж здобули пропозиції, які потребують внесення змін до законодавства. Першою бар’єр у 25000 голосів подолала ініціатива щодо дозволу на володіння вогнепальною зброєю.
 

uapost.us

Другою за популярністю стала пропозиція відмінити збір за ввезення автомобілів. "Скасуйте розмитнення і акцизний збір, скільки можна народ доїти, цього немає ні в одній цивілізованій країні", — лаконічно і доступно пояснює свої вимоги ініціатор змін.

Шанси на те, що якась із цих ініціатив стане базою для законопроекту, який глава держави внесе до парламенту, мізерні. Володіння вогнепальною зброєю — питання дискусійне, а те, що пропозиція швидко зібрала голоси, ще не говорить про одностайну підтримку ініціативи суспільством. Ліквідація ж мита за ввезення авто, звісно, дозволить українцям пересісти на автомобілі, що лише кілька років поїздили європейськими шляхами, але остаточно поховає вітчизняний автопром і зменшить надходження до бюджету. Тому, якщо ці зміни і внесуть до законодавства, то радше на вимогу ЄС або СОТ, а не кількох десятків тисяч українців.

Найбільше ж на Банковій, напевно, очікують петицій, вимоги у яких співпадатимуть з позицією Президента. В такому випадку глава держави матиме можливість вносити до парламенту власні проекти, посиливши їх "думкою народу".

Наразі можна вважати, що сервіс з подання петицій перебуває у тестовому режимі. Як громадяни, так і Адміністрація ще тільки вчаться використовувати його. І лише після того, як перша хвиля інтересу до нього спаде, можна буде говорити, наскільки успішно він працюватиме. Головне, щоб як Президент, так і суспільство не поставилися до сервісу як до розваги. Адже в такому разі цікавість до нього спаде так само швидко, як і виникла.

Автор: Євген Березовський

(via)


Читайте також:
Що встигла Яніка Мерило за півтора року на українському IT-ринку
Відтепер економте свої сили та час: Доступні онлайн-сервіси для українців

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ефективне вивчення чеської мови онлайн: поради та рекомендації
Швидке освоєння чеської – це чудова можливість для абітурієнтів здобути вищу або середню освіту в Чехії. Курси обирають люди, які планують змінити роботу або виїхати на постійне місце проживання до Чеської Республіки.
Читати більше