Навчилися святкувати, або як світ відзначає День учителя?

3 жовтня 2016
Anastasia Nazarenko

За допомогою педагога дитина не тільки здобуває успіх у навчанні, а й стає Особистістю. Тому цю професію вшановують у всьому світі.
 


Щороку 5 жовтня в ста країнах світу святкують День вчителя. Ідея створення цього свята з'явилася після Спеціальної міжурядової конференції про статус вчителів, яка проходила 5 жовтня 1966 року в Парижі, де було підписано документ "Рекомендації, що стосуються статусу вчителів". Через кілька років ЮНЕСКО вирішило щороку вітати вчителів із професійним святом, таким чином звертаючи увагу людей на нелегку роботу педагогів.

Особливо велику увагу цьому святу приділяють у школах. Школярі дарують своїм улюбленим вчителям квіти, подарунки, цукерки. В актових залах шкіл влаштовуються святкові концерти з привітаннями, готуються барвисті стінгазети.

Вперше Всесвітній день вчителя відзначили 5 жовтня 1994 року, з того часу у багатьох країнах святкові заходи, присвячені Дню вчителя, проходять саме 5 числа, але в деяких державах це свято відзначають в інші дні. Отже, в Україні День Вчителя припадає на першу неділю жовтня. А коли і як його святкують в інших країнах?
 


У Латвії, Казахстані, Молдові, Білорусії і в деяких інших країнах День вчителя досі святкують саме у першу неділю десятого місяця (тобто, жовтня).

В Узбекистані це свято відзначається першого жовтня.

В Австралії День вчителя святкують в останню п'ятницю жовтня.

В Албанії День учителя відзначається 8 березня, у Міжнародний жіночий день.

В Аргентині День учителя став одним з головних національних свят, його відзначають 11 вересня. Оголошується загальний вихідний, і аргентинці із задоволенням вітають вчителів. А також згадують президента Домінго Фаустіно Сарм'єнто, якого вважають просвітителем своєї країни.


У Бразилії це свято відзначається 15 жовтня. Раніше упродовж довгого навчального семестру з 1 червня по 15 грудня існувало всього 10 відпускних днів. І кілька викладачів захотіли організувати ще один вихідний у процесі навчання, аби перервати напружену роботу і уникнути перевтоми, а також отримати додаткову можливість для аналізу своєї професійної діяльності. Професор Salomão Беккер запропонував дату 15 жовтня. Було вирішено, що в цей день вчителі та учні принесуть домашню випічку, щоб влаштувати невелике шкільне свято, яке і було успішно організоване. У 1963 році був прийнятий закон на державному рівні, який закріпив за 15 жовтня статус святкового дня. І хоча він не є вихідним, але в цей день у школах проходять різні святкові заходи.

У В'єтнамі святкують 20 листопада.

У Республіці Кореї це свято відзначається 15 травня.

У Китайській республіці День учителя припадає на 28 вересня - це день народження Конфуція. Щоби привітати вчителів, в школи приходять і колишні учні, які самі вже стали батьками. У цей день чутно багато теплих слів, а діти дарують вчителям квіти і готують святкову програму.

У Туреччині День учителя святкується 24 листопада.

В Індії День вчителя відзначають у День народження С. Радхакришнана, що припадає на 5 вересня. Там існує досить цікава традиція. Учні старших класів міняються місцями з викладачами і самі проводять уроки. Звичайно, в цей день всім вчителям говорять багато теплих слів подяки.

В Лівані урочистості з нагоди свята тривають цілий тиждень - з 3 по 9 березня.

У Таїланді вчителям співають величальних пісень і підносять їм подарунки у вигляді цілої таці з квітами, фруктами та свічками. Відбувається це дійство 16 січня.

Чехія та Словаччина вітають педагогів 28 березня. Саме в цей день у чеській Моравії народився Ян Амос Коменський - один з найвидатніших вчителів світу. На честь Коменського проходить конкурс "Золотий Амос", де номінантів на премію висувають самі учні.

В Америці діти традиційно власноруч підписують улюбленому вчителеві листівку. В нашу епоху електронних повідомлень такий подарунок отримати справді приємно.

Канада. Тут дуже душевно відзначають свято вчителів, який також припадає на 5 жовтня. Не так давно була випущена навіть цінна марка, присвячена цьому дню.

Вірменія. У День вчителя, який святкується тут у першу суботу жовтня, кажуть багато теплих слів подяки викладачам. Професія вчителя вважається тут однією із найбільш важливих.
 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com