Натуральна косметика: що це і як її визначити

27 січня 2022
Редакція

У сучасному синтетичному світі питання натуральності косметичної продукції вважається гостро актуальним, але багато споживачів досі неправильно розуміють сам термін «натуральна». Виробники зі свого боку теж використовують його як маркетинговий хід та конкурентну перевагу, що дозволяє збільшити продажі, адже натуральність сьогодні в тренді. Результат – обдурені очікування покупців. Щоб розібратися у питанні, варто почати з докладного вивчення складу косметичних продуктів та знайомства з перевіреними брендами. А їх чимало як у Європі (Argital, Korres, Madara) так і в Україні (Lac Santé та ін). Згідно з класифікаціями міжнародних організацій, що сертифікують парфумерні та косметичні продукти у Європі, натуральна косметика повинна містити не менше 70% (за іншою класифікацією 90%) натуральних компонентів, вирощених у відповідних умовах. Якщо ж їх 95% чи більше, продукт отримує право називатися органічним. 

Натуральна і звичайна косметика – детально про різницю між ними 

Звичайна косметика зазвичай виготовляється із використанням продуктів нафтопереробки, силіконів, парабенів, формальдегідів і ще цілого списку синтетичних складових: 

 • бензойна кислота та її солі; 
 • канцерогени (DEA, МЕА, BHA, BHT); 
 • пропіленгліколь; 
 • алергени (NDGA, Octyldimethil PABA, Padimate-O, PABA synthetiques); 
 • інші небезпечні речовини, наприклад, вазелін (Petrolatum) і бура (Borax). 

Багато засобів з агресивними хімічними компонентами не вирішують проблем, але вдало маскують дефекти, створюють потрібний візуальний ефект. Згодом це може призводити до негативного накопичувального впливу. Під їхнім впливом шкіра зневоднюється або, навпаки, стає надмірно жирною, крем на основі силікону поступово забиває пори, так що шкіра не може дихати. В результаті для підтримки її природного зовнішнього вигляду потрібно все більше нових засобів. 

Натуральні косметичні засоби виготовляються із високоякісної природної сировини. Процеси виробництва (перероблення, очищення, ферментація, витримка, дистиляція і т. п.) здійснюються безпечними для екології методами. Мають вони також інші значущі переваги: 

 • м'який вплив, що не пошкоджує ліпідо-епідермальний бар'єр шкіри; 
 • збереження кислотно-лужного балансу; 
 • компоненти натуральних засобів, що володіють силою живої природи, безпечні для людини; 
 • не викликають звикання; 
 • цілюще впливають на шкіру, оздоровлюють її; 
 • підходять для застосування у будь-якому віці (існують спеціальні серії для догляду за дитячою шкірою); 
 • не тестуються на тваринах і т. п.

На відміну від засобів з активними синтетичними складовими, природна косметика не забезпечує миттєвий ефект від застосування. Важливо розуміти, що для досягнення результату знадобиться час, але він буде ґрунтовним та стабільним. Природні засоби діють зсередини, тому шкіра і волосся не просто якийсь час виглядають здоровими, а дійсно стають такими після регулярного застосування шляхом активізації внутрішніх ресурсів організму. 

Які відмінні риси дозволяють визначати натуральність косметики 

Щоб зробити правильний вибір, уважно читайте етикетку, переконайтеся, що там немає агресивної хімії, перевірте наявність логотипу відомої асоціації з відміткою щодо сертифікації Natural або Organic. Здійснюйте покупки у солідному інтернет-магазині, що спеціалізується на органічній продукції, та можете не турбуватися щодо недобросовісності продавця. В інших випадках має сенс додатково підстрахуватися і звернути увагу на наступні моменти: 

 1. Запах. Він, найімовірніше, буде легким і нагадувати лікарський через наявність природних витяжок і екстрактів трав за умови відсутності синтетичних ароматизаторів.
 2. Консистенція. Натуральні засоби можуть розшаровуватися, це допустимо, адже в них немає хімічних загусників. 
 3. Колір. У більшості випадків косметичні засоби догляду будуть білого, бежевого, рожевого або молочного кольору. Темні відтінки можливі за умови наявності у складі нерафінованих ефірних олій.
 4. Відсутність піни. Натуральна косметика не містить піноутворюючих речовин, тому рясно пінитися такі засоби не можуть. 
 5. Термін зберігання. Зазвичай він обмежується 1 роком. 

Запускаючи природні процеси регенерації шкіри природні засоби догляду допомагають їй відновлюватися і позбавлятися від безлічі проблем. Використовувати натуральну сертифіковану косметику чи ні – вибір, який робить кожна людина індивідуально. Але знати про можливість убезпечити себе від впливу шкідливих хімікатів в сучасному світі повинен кожен.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com