Наша група вітає усіх з Днем Сильн. Незалеж. Жінки та Між народ. день жінок,перше і др уге віднайд. голови Іоанна П редтечі,9 береЗ.,україн. відзн ач. день народж. Тараса Шев чЕнка,Івана,Ілар.,Софр.,ГрЕгор.,Катер. та Франч.,у Нью-Йорку на торг. ярмар

11 березня 2023
Volodumur Rizak

Наша група вітає усіх з Днем Сильної Незалежної Жінки та Міжнародний день жінок , перше і друге віднайдення голови Іоанна Предтечі , 9 березня, українці відзначають день народження Тараса Шевченка , Івана , Іларіона , Софрона , Грегорія , Катерини та Франчески , у Нью-Йорку на торговельному ярмарку уперше продемонстрували ляльку Барбі!!!        

Сьогодні, 9 березня, в православному календарі перше і друге віднайдення голови Іоанна Предтечі.

Перше відбулося IV століття. Як відомо, обезголовили Іоанна Предтечу за бажанням юдейської цариці Іродіади і її доньки Саломеї. Саме Іродіада і забрала голову пророка та зберігала її в безчесному місці. Тіло ж Іоанна поховали християни одразу після смерті. Благочестива Іоанна, дружина царського урядника Худзи, забрала голову Предтечі і сховала в посудині на горі Оливній. Тоді це був маєток Ірода.

Минули роки і маєток перейшов до благочестивого Інокентія, який почав там будівництво храму. Саме під час цих робіт було викопано посудину з головою Іоанна. Її Інокентій зберігав з великим благоговінням, але перед смертю вирішив заховати на тому ж місці, щоб язичники її не осквернили.

Друге віднайдення відбулося вже V століття. Двом ченцям, які прийшли до Єрусалима поклонитися святим місцям, явився сам пророк і розповів, де шукати його голову. Вони відкопали її і поїхали з нею на свою батьківщину. Дорогою зустріли гончара, якому дали нести важливу ношу. Але він нічого не знав про її святість. Тоді вночі до нього прийшов Іоанн і попросив втікати з його головою від ледащих ченців. Гончар так і зробив. Перед смертю він віддав голову своїй сестрі на зберігання.

Згодом заволодів святинею священник Євстафій, який був заражений єресю арійською. Коли його розкрили, він сховав голову в печері, сполдіваючись, що скоро повернеться. Але до печери прийшли монахи і почали будувати там храм. Відкопали вони святиню, перенесли її спочатку до Емесси, а потім до Константинополя.

9 березня, іменини відзначають власники таких імен: Іван, Іларіон, Софрон, Грегорі, Катерина та Франческа.

ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: МІЖНАРОДНІ СВЯТА ТА ПОДІЇ
1497 — Миколай Коперник здійснив перші астрономічні спостереження.
1822 — американець Чарльз Ґрехем отримав патент на штучні зуби.
1934 — у Києві засноване видавництво "Веселка".
1945 — американська авіація розпочала одне з найбільших бомбардувань Токіо.
1957 — президент #США Двайт Ейзенгавер опублікував програмну заяву про надання американської військової та економічної допомоги країнам Близького Сходу у разі комуністичної загрози.
1959 — у Нью-Йорку на торговельному ярмарку уперше продемонстрували ляльку Барбі. Тільки за перший рік продажі сягнули 350 тисяч.
1987 — ірландський гурт U2 випустив свій найвідоміший альбом "The Joshua Tree".
9 березня 2023 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети -
ХТО НАРОДИВСЯ 9 БЕРЕЗНЯ

1454 — Амеріго Веспуччі, флорентійський мореплавець, в честь якого названа Америка
1810 — Олексій Савич, український астроном і геодезист
1814 — Тарас Шевченко, український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський та політичний діяч
1886 — Георгій Нарбут, український художник, графік, творець державної символіки УНР, перших українських грошових знаків і поштових марок
1908 — Тарас Бульба-Боровець, діяч українського повстанського руху часів Другої світової війни, засновник УПА "Поліська Січ"
1910 — Самюел Барбер, американський композитор.
1911 — Роберт Олійник, німецький ас українського походження, перший пілот Люфтваффе, що здобув перемогу на Східному фронті.
1921— Олексій Берест український радянський військовик, Герой України, що встановив, разом з Михайлом Єгоровим та Мелітоном Кантарією, Прапор Перемоги на даху німецького Рейхстагу
1934 — Юрій Гагарін, радянський льотчик-космонавт, перша людина, яка полетіла у космос
1964 — Жульєт Бінош, французька кіноакторка, лауреат премії Оскар (Англійський пацієнт, Сімейне життя, Неймовірна легкість буття, Три кольори: синій).
1974 — Юрій Білоног, український легкоатлет, рекордсмен України у штовханні ядра.
1994 — Лейля Аджаметова, українська чемпіонка та призерка Літніх Паралімпійських ігор з легкої атлетики
1995 — Велл Барія, філіппінська співачка, акторка, студентка та акторка театру.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ Й ТРАДИЦІЇ
Приліт птахів обіцяє хороший врожай хліба.
Почути стукіт дятла – до пізньої весни.
Якщо птахи в'ють гнізда на сонячній стороні будинків, літо буде холодним; якщо на тіньовій – жарким.
Якщо подув теплий вітерець, літо буде теплим і дощовим.
Якщо на Набуття лежить сніг, то й у квітні йому лежати.
Роги у місяці круті і яскраві – до морозу.
Якщо на Набуття випав сніг, то великодній тиждень буде холодним.
Якщо йде дощ, то і на Великдень дощитиме, а ось теплий і сонячний день обіцяє хорошу погоду протягом Святого тижня.
Зяблик заспівав, або зозуля ввечері кує – до холоду і негоди.
Якщо по весні деркач крикне раніше перепела, то все літо коні худі будуть. Якщо ж перепел раніше деркача крикне, коні будуть ситі.
Синиця співає – до тепла.
Глухарі в непогожий ранок прилетіли токувати – до потепління.
Кури рано сідають на сідало, а гусак на одній нозі стоїть – до морозу.
Качки та гуси дзьоби під крило ховають – до холодів.
У птахів пір'я настовбурчене – до негоди.
9 березня 2023 – яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети -

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ
Не можна лаятись та вживати нецензурну лексику
Не можна зловживати спиртним та шкідливою їжею
Не можна займатись важкою фізичною роботою
Не можна зациклюватись на поганих думках та завдавати шкоди комусь
Не можна ходити босоніж по росі

Міжнародний день жінок: як з'явилося свято, яке сьогодні припадає на 8 березня
Починаючи від середини XIX століття, в різних країнах світу відбувалися мітинги та страйки жінок. Саме вони і стали передумовою для 8 Березня. Саме цього дня 1857 року працівниці фабрик у Нью-Йорку вийшли на демонстрацію за жіночі права. Вони хотіли отримати рівну оплату праці з чоловіками та знижений робочий день (від 16 до 10 годин). Активістки також намагалися привернути увагу суспільства до питань отримання жінками освіти, можливості голосувати й покращення умов праці. Завдяки цим демонстраціям по всьому світу почали з'являтися жіночі профслілки. А ще до універмагу на роботу вперше взяли дівчину.

Через понад пів століття (28 лютого 1908 року) знову ж таки у Нью-Йорку відбувається ще один мітинг робітниць. Тоді на вулицях міста зібралося понад 15 тисяч жінок. Через два роки після цього у Копенгагені відбулася друга Міжнародна конференція жінок, які працюють (Second International Conference of Working Women). Саме тоді лідерка жіночої групи соціал-демократичної партії Німеччини Клара Цеткін (Clara Zetkin) та активістка Роза Люксембург висунули ідею святкувати Міжнародний жіночий день на світовому рівні. Головною метою свята жінки назвали боротьбу за права жінок.

В соціалістичних країнах цю ідею підтримали. Але свято спочатку припадало на кінець лютого. Лише 1975 року в ООН офіційно оголосили святкувати Міжнародний жіночий день або День боротьби за права жінок саме 8 березня. Тоді ж було запропоновано державам внести цей день до календаря своїх свят, відповідно до їхніх звичаїв і традицій.

Чому в Україні 8 Березня дарують #квіти, а не проводять демонстрації за рівні права
Чому ж у сучасній Україні святкування Міжнародного жіночого дня зводиться до подарунків, а не до боротьби за права жінок? На жаль, історія замовчує, коли і чому на зміну ходам та демонстраціям прийшла букетно-цукеркова традиція святкування 8 березня. Дехто вважає, що головна причина — у свідомій та послідовній політиці Радянського Союзу, де, незважаючи на видимість підтримки права жінок, вже у 30-х роках скасували всі жіночі відділи, які займалися освітою, агітацією та допомагали боротися за права жінок. Поступово навіть із листівок зникла основна тематика свята, а її замінили оспівуванням весни, жіночої краси, материнства тощо. Цим свято стало більше схожим на День матері в інших країнах.

Останніми роками, на щастя, почав поступово відроджуватися істинний сенс цього свята. Сприяють цьому різноманітні програми міжнародних та громадських організацій.

Хоча Міжнародний жіночий день і був заснований для того, щоб розширити права та можливості жінок, але в різних країнах світу його святкують по-різному.

Ізраїль. На державному рівні в цій країні Міжнародний жіночий день не святкується, тому він не є вихідним днем. Однак популярність серед ізраїльтян свято завойовує з кожним роком. Цікаво, що тут дата святкування співпадає з єврейським святом Пурим, а в його історії важливу роль відіграла саме жінка на ім'я Естер.

#США. Весь березень у цій країні присвячений жінкам. В лютому 1980 року тодішній президент Джиммі Картер навіть оголосив тиждень 8 березня Національним тижнем жіночої краси. По всій країні у школах відбувають лекції про гендерну рівність. Також щороку президент #США випускає промову на честь Міжнародного жіночого дня. Протягом всього місяця американці згадують про досягнення своїх співвітчизниць.

Італія. В Італії Міжнародний жіночий день називається La Festa della Donna. Жінок цього дня вітають яскравими квітами мімози, які в цій країні вважаються символом чуттєвості та сили. Також до подарунку додають солодкі торти або традиційні біс#квіти з цитрусовим лікером і кремом, які мають форму квітів.

#Китай. В цій країні свято стало національним ще 1949 року. В багатьох компаніях 8 березня — скорочений робочий день. В Китаї заведено дарувати близьким жінкам #квіти і різні подарунки. Тому бренди часто створюють спеціальні кампанії для приваблення покупців. Цікаво, що напередодні Міжнародного дня жінок у Китаї святкують День дівчаток, який присвячений досягненням школярок і студенток.

Німеччина. 24 січня 2019 року тут проголосували за те, щоб 8 Березня, яке тут називають Frauentag, стало державним святом. Однак воно є таким лише для столиці країни — Берліна.

Велика Британія. В цій країні 8 березня використовують як можливість підвищити обізнанність населення про політичні й соціальні проблеми, пов'язані з жінками. Цього дня проводять різноманітні лекції, виступи, концерти та інші заходи, під час яких часто збирають кошти для благодійних організацій, що відстоюють права жінок.

Іспанія. Тут феміністки проводять День жіночого протесту. Відбуваються демонстрації і мітинги, на яких публічно висловлюють своє незадоволення. Так, 2018 року понад 5 мільйонів жінок провели 8 березня 24-годинний страйк в знак протесту проти нерівності в оплаті праці, гендерної дискримінації, насильства в сім'ї.

В'єтнам. В цій країні святкування 8 березня відрізняється особливою серйозністю. Все тому, що у В'єтнамі ще 2 тисячі років тому існувало свято на честь сестер Чинг, які мужньо захищали свою батьківщину. Сьогодні ці два свята тісно переплелися.

Уганда. Цікаво, що святкують Міжнародний жіночий день також і в Уганді. Тут святкування переплелися з традиціями предків. У місцевих жителів існує легенда, за якою 8 березня одна з жінок вдарила бога дерев'яною палицею. Через гнів бога в країні утворився дефіцит води і почервоніла земля. Тому в Уганді на Міжнародний жіночий день жінки одягають якомога більше яскравих прикрас та влаштовують танці, щоб забути про свої щоденні проблеми.

https://maximum.fm/9-bereznya-yake-sogodni-svya...

https://sun1-83.userapi.com/impg/9UVYo2HbbtAI1z...

https://sun1-90.userapi.com/impg/hXjq4f8VhMEXk6...

https://sun1-90.userapi.com/impg/C_PHTOuXp0txSB...

https://sun1-84.userapi.com/impg/BG8o7Dr5HX7YNw...

https://sun1-93.userapi.com/impg/Q3mVajQTp0-DSk...

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com