ЯК ЗАТВЕРДЖУВАЛИ НАШ ДержавнИЙ герб

До офіційних символів держави, поряд з прапором та гімном, належить також державний герб.

Державним гербом України є тризуб. Багато хто думає, що вперше цей символ з'явився в часи Центральної Ради або Української Народної Республіки, тобто на початку XX століття. Однак насправді він має набагато давнішу історію. Його зображення зустрічаються на клеймах плинф та монетах київських князів Володимира Святославича, Святополка, Ярослава Мудрого.
 
Щодо пояснення змісту "тризуба" (до речі, цей термін вперше був ужитий російським істориком Миколою Карамзіним), думки вчених істотно розходяться. Одні з них вбачають в ньому графічне зображення світильника, інші - рибальського знаряддя, треті - частину скіпетра. Сьогодні серед дослідників досить поширена думка про те, що "тризуб" - це символічне зображення польоту сокола. Деякі вчені вважають, що він символізує християнську Трійцю і його поява пов'язана з хрещенням Русі. Втім, зображення тризубця було також на візантійських і грецьких монетах, зустрічалося воно у Причорномор'ї та Скандинавії.
 


У лютому 1918 року Голова Центральної Ради Михайло Грушевський виступив із пропозицією визнати в якості державного гербу Української Народної Республіки знак Святого Володимира - зображення тризуба. А 12 лютого 1918 року Мала Рада (президія) Центральної Ради у місті Коростені своїм законом затвердила тризуб, як герб Української Народної Республіки. Тризуб залишався також гербом Української Держави в часи Скоропадського і Директорії.
 
19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою малий Державний герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті - національний символ українців часів визвольних змагань на початку ХХ століття. Згідно з Конституцією України, тризуб, як Знак Княжої Держави Володимира Великого, є головним елементом великого Державного герба України.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Чим важливий вітамін D
Досить часто ми відчуваємо втому та нездужання, особливо у перехідні пори року: навесні або восени. Чому так відбувається? Причиною може бути те, що в організм поступає недостатня кількість органічних речовин або вітамінів.
Читати більше
Куртки-вітровки: зручний і стильний мастхев у вашому гардеробі
Жіночі вітровки — універсальна річ у гардеробі. Це демісезонна історія, яку ви можете використовувати і восени, і навесні. Вони і теплі, і легкі, а їхнє завдання — захищати від сильних вітрів.
Читати більше