NASA заявило про 13-й знак зодіаку. Паніка в жіночих журналах

30 вересня 2016
Андрій К.
Ще ніколи просте наукове повідомлення на освітньому порталі NASA SpacePlace не викликало такої бурхливої ​​реакції в жіночих журналах. Вчені всього лише нагадали, що положення сузір'їв щодо екліптики Сонця постійно змінюється через прецесії.

Здавалося б, кому яке діло до прецесії і екліптики?

Але це наукове зауваження викликало бурхливу реакцію в жіночій пресі: «НАСА вперше за 2000 років оновило астрологічні знаки! У 86% з нас змінився знак гороскопу!». Можна уявити, який стрес новина викликала у тих, хто вірить в астрологію. Якщо знак гороскопу змінився, цим нещасним людям доведеться переглянути все своє життя. Можливо, навіть змінити чоловіка.

Потрібно визнати, вийшов знатний тролінг з боку НАСА.

NASA SpacePlace пояснює, що астрономія і астрологія - це абсолютно різні речі. Астрологія жодним чином не є наукою. Ніхто не довів, що за допомогою астрології можна передбачати майбутнє або давати характеристику людині тільки на підставі дати її народження. Це абсолютно дурне припущення. В принципі, більшість людей це розуміють. Це розуміють навіть ті, хто любить кожен день читати, як казкові розповіді, свій «астрологічний прогноз» або «гороскоп» на день. Але є й винятки. Деякі люди приймають важливі життєві рішення з урахуванням положення зірок на небі - наприклад, порівнюють «знаки зодіаку» різних людей, щоб визначити їх сумісність.

NASA SpacePlace дає коротку довідку, що таке зодіак і зодіакальні сузір'я.

Зодіак (з грецької, «коло з тварин») - це пояс біля екліптики, по якій відбувається видимий річний рух Сонця, а також послідовність ділянок, на які ділиться цей пояс. У той час як Сонце рухається майже строго по екліптиці, а різні сузір'я періодично зміщуються на північ від або на південь від екліптики. Екліптика проходить через 13 сузір'їв: Овен, Телець, Близнюки, Рак, Лев, Діва, Терези, Скорпіон, Стрілець, Козеріг, Водолій, Риби і Змієносець, але останнім вирішили ігнорувати для зручності.

Коли Земля, Сонце і сузір'я знаходяться приблизно на одній уявної лінії, то астрологи вважають, що в цей час «Сонце знаходиться в такому-то сузір'ї».
  У стародавні часи астрономи не зовсім  розуміли, як рухаються Земля, Сонце і зірки. Вони не розуміли масштабів Всесвіту, але все одно не залишали спроб знайти якусь закономірність. Вони посилено намагалися розібратися в тому, що бачать на зоряному небі. Завдяки багатій людській уяві астрологія цілком гармонійно вписалася в безліч стародавніх релігій.

Люди уявили, що сузір'я можуть бути важливими символами, розповідати історії про їх богів і служити ілюстрацією міфів, стародавніх історій та оповідей. Відлуння тих давніх язичницьких релігій і міфів ми спостерігаємо зараз у вигляді «гороскопів» в жіночих журналах.

Вперше поняття зодіаку і зодіакальних сузір'їв ввели в Вавилоні приблизно 3000 років тому. Оскільки в Вавилоні використовувався календар з 12 місяців, заснований на фазах Місяця, то дуже зручно було поділити зодіак на 12 рівних частин, які відповідають місяцям.

За вавилонським джерелом, вони налічували 13 зодіакальних сузір'їв, так що від одного для зручності довелося відмовитися. На жаль, навіть після цього деякі з обраної дюжини не зовсім добре вписувалися в відведену 1/12 частину року і виходили за рамки свого сегмента. Наприклад, Сонце проходить на тлі сузір'я Діви протягом 45 днів, на тлі Скорпіона - 7 днів, на фоні Змієносця - 18 днів. Все це спростили, а Змієносця викинули взагалі.
 

За 3000 років картина ще трохи змінилася. Справа в тому, що при обертанні Землі спостерігається прецесія земної осі з періодом 25800 років.
  Прецесія з періодом 25800 років відбувається під впливом гравітації Місяця, Сонця і неоднорідності щільності розподілу мас усередині Землі.

Давнім астрономам не було це відомо, так що вони не припускали зміщення зодіакальних сузір'їв щодо календарного року. Але саме це сталося. Тому актуальна картина зодіаку трохи відрізняється від тієї, яку розрахували 3000 років тому.

Жіночі журнали публікують реальну таблицю знаків гороскопу (по датах календарного року), з поправками на прецесію, станом на 2016 року. Наприклад, народжені 4 серпня вважали себе Левами, але з уточненими датами гороскопу стали Раками.

Козеріг: 20 cічня - 16 лютого
Водолій: 16 лютого - 11 березеня
Риби: 11 березня - 18 квітня
Овен: 18 квітня - 13 травня
Телець: 13 травня - 21 червня
Близнюки: 21 червня - 20 липня
Рак: 20 липня - 10 серпня
Лев: 10 серпня - 16 вересня
Діва: 16 вересня - 30 жовтня
Терези: 30 жовтня - 23 листопада
Скорпіон: 23 листопада - 29 листопада
Змієносець: 29 листопад - 17 груднея
Стрілець: 17 грудня - 20 січня

Ну, а тролі з NASA SpacePlace відзначають, що від поправок на прецесію точність «гороскопів» не зміниться. Вона була нульовою, такий і залишиться. На жаль, частина населення не припинить від цього шукати магічні поради для свого життя. Наприклад, 21% жителів Великобританії читають гороскопи «часто» або «дуже часто», а 25% респондентів вважають астрологію «дуже науковою» дисципліною. Дивно, але навіть в наукових журналах іноді публікуються наукові роботи, присвячені астрології.

(via) 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше