Народження українського театру у Нью-Йорку

16 листопада 2015
UAPOST.US
Ой не ходи, Грицю, на вечорниці,
Бо на вечорницях дiвкu чapiвницi. Солому палять і зілля варять,
Тебе, Гpицyню, здоровля позбавлять.

 
Українська народна пісня, з якої розпочинається повість Ольги Кобилянської "У Неділю Рано Зілля Копала..." і на основі якої заснований сам сюжет драми.

15 листопада в українській околиці на Манхеттені відбулася прем'єра вистави за повістю Ольги Кобилянської "У Неділю Рано Зілля Копала..." Режисер-постановник вистави народний артист України Іван Бернацький.

"Український драматичний театр Івана Бернацього в Нью-Йорку" представив громаді вже другу виставу. Перша - "Гайдамаки" - вийшла у березні, цього року, і була присвячена Шевченківському святу.
 
Нью-йоркці вже вдруге змогли побачити українську виставу такого рівня, сповнену музики, почуттів, любові, та драми. Подія проходила в Українському Народному Домі, на 2-й авеню.

Артисти показали неперевершену гру. Сам директор театру виконував роль Андронаті, старого цигана-музики.
 
Розкішні костюми для кожного актора прибули за спеціальним замовленням з України, а саме з Львівського академічного театру ім. М. Заньковецької, де Іван Бернацький був актором з 1980 року. Тетяна Доманська (Україна) розробила дизайнерські костюми, наl музикою працював композитор Тарас Терлицький (Україна).

За словами директора, підготовка до вистави тривала бульше року.

На фото: Андронаті, старий циган-музика (керівник театру Іван Бернацький), та Настка Кривинюкова (Оксана Гап'юк).

Фото: Valentyna Hlushak

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Від А до Я: 5 книг, які варто прочитати навесні
У цій добірці переважають тексти про жінок і кохання, а також свободу і боротьбу за неї: хіба може бути інакше, коли все прокидається від зимової сплячки? Психологічна драма, історичний роман, урбаністичне віршування і навіть казкові пригоди — усе це придасться до того, щоб вийти з сезонного ступору.
Читати більше
Чому важливо займатися спортом
Фахівці постійно наголошують на тому, що спорт покращує здоров'я, впливає на психічний стан. Фізичні вправи не тільки підтримують форму тіла, але й відіграють важливу роль у профілактиці захворювань, втрати пам’яті, холестерину і діабету.
Читати більше