Народження українського театру у Нью-Йорку

16 листопада 2015
UAPOST.US
Ой не ходи, Грицю, на вечорниці,
Бо на вечорницях дiвкu чapiвницi. Солому палять і зілля варять,
Тебе, Гpицyню, здоровля позбавлять.

 
Українська народна пісня, з якої розпочинається повість Ольги Кобилянської "У Неділю Рано Зілля Копала..." і на основі якої заснований сам сюжет драми.

15 листопада в українській околиці на Манхеттені відбулася прем'єра вистави за повістю Ольги Кобилянської "У Неділю Рано Зілля Копала..." Режисер-постановник вистави народний артист України Іван Бернацький.

"Український драматичний театр Івана Бернацього в Нью-Йорку" представив громаді вже другу виставу. Перша - "Гайдамаки" - вийшла у березні, цього року, і була присвячена Шевченківському святу.
 
Нью-йоркці вже вдруге змогли побачити українську виставу такого рівня, сповнену музики, почуттів, любові, та драми. Подія проходила в Українському Народному Домі, на 2-й авеню.

Артисти показали неперевершену гру. Сам директор театру виконував роль Андронаті, старого цигана-музики.
 
Розкішні костюми для кожного актора прибули за спеціальним замовленням з України, а саме з Львівського академічного театру ім. М. Заньковецької, де Іван Бернацький був актором з 1980 року. Тетяна Доманська (Україна) розробила дизайнерські костюми, наl музикою працював композитор Тарас Терлицький (Україна).

За словами директора, підготовка до вистави тривала бульше року.

На фото: Андронаті, старий циган-музика (керівник театру Іван Бернацький), та Настка Кривинюкова (Оксана Гап'юк).

Фото: Valentyna Hlushak

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше