Наче вчора…

26 січня 1918 р. до Києва вступила 10-тисячна орда Михайла Муравйова, почався червоний терор. При штурмі міста застосовувалися отруйні гази, був проведений масовий артобстріл (до 15 тис. снарядів), у результаті якого було зруйновано будинок Грушевського. За наказом Муравйова, більшовицькі війська розстріляли у Києві близько 5 тис. мирних жителів, тероризували громадян УНР, був убитий київський митрополит Володимир.

За даними дослідника Савченка В. А., під час знаходження Муравйова в Києві по місту їздив броньовик з написом "Смерть українцям!".

"28 січня Дума запросила примирення. У відповідь я наказав душити їх газами. Сотні генералів, а може й тисячі, були безжалісно вбиті…" — вихвалявся Муравйов пізніше.

На київську "буржуазію" наклали контрибуцію в 5 млн. руб. на утримання радянських військ.

Муравйов був запеклим противником "українізації". За спогадами Полетики, "портрети Шевченка зривали зі стін і топтали ногами. Говорити на вулицях українською мовою, носити вишиванку або мати чоботи стало небезпечно".
 
wikipedia.org

"Стати червоним Наполеоном!", "Бути безжальним!", "Ненависть до всього українського" – ідеї-фікс Михайла Муравйова.

Чим позначилися 37 років його існування?

Випускник юнкерської школи за вбивство товариша засуджений до 1,5 року у штрафній частині та позбавлений офіцерського звання. Пройшов російсько-японську та всю першу світову, формував "батальйони смерті", дослужився до підполковника. Винайшов тактику "ешелонної війни".

У січні 1918 р. очолював більшовицькі частини, які брали участь у захопленні Харкова, Полтави і Києва, командувач червоними військами у бою під Крутами.

19 січня увійшов до Полтави, де розігнав міськради, запровадив ревком; наказав розстріляти 98 юнкерів та офіцерів місцевого юнкерського училища.
 
uahistory.com
 
4 лютого 1918 р. у Дарниці під Києвом видав наказ про "безпощадне знищення всіх офіцерів, гайдамаків, монархістів, усіх ворогів революції".

На початку березня 1918 провів акцію із захоплення найбагатших одеситів та обміну їх на 10 мільйонів карбованців на потреби Червоної армії. Муравйов оголосив в Одесі військовий стан, наказав знищити всі винні склади, розігнав міську думу; наказав вилучити всі гроші з банків і з кас усіх підприємств, навіть ті, що призначались для виплати зарплат робітникам. 9 березня запровадив військово-революційні трибунали. 11-12 березня наказав сухопутним частинам і кораблям флоту Одеської радянської республіки "відкрити вогонь усіма гарматами по буржуазній і національній частині міста та зруйнувати її."

Організатор масових убивств в Україні Михайло Муравйов 11 липня 1918 р. у Симбірську покінчив життя самогубством.

12 липня офіційна газета ВЦВК "Известия" помістила урядове повідомлення "Про зраду Муравйова", в якому стверджувалося, що "Бачачи повний крах свого плану, Муравйов покінчив з собою пострілом у скроню".
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше