На відстані думки

12 лютого 2015
Вікторія
Це був один з таких вечорів, які зазвичай називають літніми, і одразу усе розумієш. Миттєво на думку спадає тепле повітря, яке має особливий аромат, присмак свіжої скошеної трави, вечірньої вологості, у яку вплітається тонкий аромат духмяного чаю.

Цей трав'яний настій, заварений у квітчастому чайничку, навчила робити її бабуся за особливим і цілком таємним рецептом. Марія сиділа у зручному плетеному кріслі, загорнувшись у м'яку ковдру, і вдихала аромат, який повертав її у минуле, у ті часи, коли вона проводила літні канікули у бабусі в селі. Їй згадувався аромат свіжого сіна, стиглих вишень, які вона зривала просто з дерева, і пиріжків, які робила з них бабця.

У пам'яті оживали поїздки з дідусем до річки: він їде на велосипеді, такий дужий і сильний, а ти – мале, на багажнику, тримаєшся якомога міцніше за широку спину, бо так боїшся впасти. А тоді ви приїжджаєте, купаєтеся, дістаєте із похідної торбинки, турботливо спакованої бабусею, канапки. Смакуєте і балакаєте про все у цьому світі, ти слухаєш історії і віриш, що у деснянських заростях досі живуть козаки, бо це сказав мудрий дідусь. У ці моменти є лише ви і безмежний світ!

І виринають все нові й нові спогади, фрагменти, мов розрізані кадри кінострічки. Заспокоюють і надихають.

Марія повністю розчиняється у них, щоб хоч на мить забути те, що дійсно бентежить. Ні, це не нещасливе кохання чи щось подібне. Це набагато страшніше, і це має назву війна. І перед нею дівчина безсила. Вона не може бути цілком спокійною, бо майже півроку вона чекає звістки. Звістки, яка б вмить зробила її найщасливішою на планеті...  Але її немає. Хоча поганих теж немає, і це єдине, що дає віру.

Марія терпляче чекає, адже там далеко, серед жорстоких пострілів, вона залишила своє серце. Віддала як оберіг, не знаючи, чи потрібен він. Але не шкодувала...

Щоранку у молитві вона просить здоров'я та твердості духу для нього та його товаришів, до сліз благає Бога не карати молодих хлопців. А після Бога звертається до нього з єдиним проханням: "Тримайся і повертайся швидше!" – досить скромним, але більшого Марії не потрібно.

Вечір плавно переходив у ніч, легкі джазові мелодії заколисували. Коли музику перервав звук повідомлення, дівчина здивувалася. Знайомий номер, з'явився в мережі. Пальці дрижать, ще одне повідомлення, серце обірвалося, і за мить знову забилося вже так щасливо...

Екран потроху згасав, на ньому світилося: "Дякую, що ти зі мною, рідна. Я тебе кохаю".

Живий! Марія найщасливіша. Проте не здивована. Вона твердо переконана, що для спілкування з близькими слова не обов'язкові, досить просто зв'язку думок.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше