На весь голос! – 3 книжки, про користь яких варто кричати

Як часто нам пропонують різні види терапії, що допомагають покращити здоров’я й позбутися тривоги з панікою. Втім, здається, вже сам процес читання, за якого працює уява з фантазією, дають змогу багатьом людям повернутися до здорового життя без страху вже за кілька сеансів. Може, спробуємо?

Анна Горпинчук. Жінка – не лялька. – К.: Probooks, 2025

Ця книжка набула неабиякої популярності, й не в останню чергу завдяки тому, що про такі, здавалося, складні речі, як фітнес і здоров’я у ній розповідається простими словами. «Сучасна людина має достатньо затисків в тілі, - нагадує авторка цієї книжки, - високий рівень стресу та відсутність якісного режиму, тож не варто ще й підсилювати це наднавантаженнями в залі. Саме тому я пропоную вам спробувати свідомий фітнес, м’який та лагідний до жіночого тіла». І в книжці «Жінка – не лялька» Анни Горпинчук додають: «Не варто тренуватись лиш з метою побачити бажану цифру на вагах, тим паче швидко і будь‑якою ціною. Але погодьтеся, до цього кожна з нас має прийти особисто, випробувавши все на собі. Я щиро хочу, щоб якомога більше жінок не допустили цих помилок, навчили своїх дітей та не отримували негативних наслідків від виснажливих тренувань». Тож не дивно, що заявлена простота, доступність та щирість викладу разом із увагою до читачів надихає на продовження знайомства із цією захопливою книжкою – справжнім практикумом здоров’я. Тож видихніть – і починайте. «Абсолютно все починається та закінчується подихом! – нагадує авторка. - Перший інтуїтивний вдих ми робимо при народженні. І тут очікую ваше запитання: «А чому ж ми розучилися дихати? Чому нам потрібно знову вчитися того, що закладено природою?». А ще в книжці «Жінка – не лялька» Анни Горпинчук, придбати яку можна на її сайті https://annagorpynchuk.co.ua/book пропонують навіть перейти від теорії до практики! «Обери свій шлях до здорового тіла, - пропонують читачам. - Запрошую тебе до «Свідомого фітнесу». Це готова комплексна система тренувань на все тіло розрахована на 6 місяців, яка не передбачає походів в спортзал та довгих виснажливих тренувань». Тож спробуймо?

Клаус Бернхардт. Забудьте про панічні атаки. Нова методика подолання страху, тривоги й паніки. – BookChef, 2025

"Страхи загалом - зокрема й панічні атаки - це насамперед абсолютно правильна й здорова реакція нашого організму, - нагадує автор цієї книжки. - Адже страх має лише одну функцію - нас захищати. Наприклад, якщо прямо перед вами з кущів вискочить голодний лев, ваш організм миттєво викине адреналін, серце почне прискорено битися, і ви за кілька мілісекунд вирішите, чи хочете ви битися, чого я не радив би у випадку з левом, або ж ліпше втечете. Це абсолютно нормальна й необхідна реакція, яка забезпечує наше виживання". Тим не менш, у своїй книжці "Забудьте про панічні атаки" Клаус Бернхардт вважає, що більшість із сучасних видів терапії вже давно застаріла й на сьогодні не має обґрунтування з нейронаукового погляду. Невже не треба тікати від лева, спитаєте ви? Насправді автор пропонує абсолютно новий тип терапії з урахуванням особливостей роботи нашого мозку, що допомагають впоратися із тривогою та панікою. "Більшість усіх травм, неврозів, фобій і тривожних розладів можна повністю вирішити менш ніж за 10 сеансів", - переконаний автор, керівник Інституту сучасної психотерапії, що в Берліні, та експерт із питань тривоги. Свою терапію, яка зарекомендувала себе напрочуд дієвою і приносить позитивні результати та полегшення тисячам пацієнтів, він розробив на основі новітніх нейродосліджень. У ній Клаус Бернхардт використовує роботу нашого мозку, що дає змогу повернути пацієнтів із тривогою та панікою до нормального життя вже за кілька тижнів. Зокрема його методика, викладена в книзі, допоможе: припинити відчувати страх, коли немає реальної загрози; позбутися фонової тривоги та тривожних станів; забути про панічні атаки й насолоджуватися спокійним життям. Наскільки це, звичайно, можливо за теперішніх наших умов.

Франсуа та Магалі Ле Уш. Голос. Як це працює? – Х.: Ранок, 2025

Ця книжка – справжня енциклопедія для допитливих дітей, які намагаються пізнати своє тіло з усіх сторін. Загалом вже сама назва «Голос. Як це працює?» Франсуа та Магалі Ле Уш» промовляє за будь-які рекомендації, хоча мова про чарівні здібності кожного з нас – індивідуальні, неповторні, загадкові. Адже справді, як утворюється голос? Чому в когось він високий, а в когось низький? Чи зміниться він з віком? Як його натренувати й виспівувати ноти? На всі ці запитання у книжці відповідає лікар-фоніатр Франсуа Ле Уш. «Голос - це звукові хвилі, - пояснює він. - Вони схожі на кола, що розбігаються поверхнею води, коли ти кидаєш камінь у став. Звукові хвилі подорожують: у повітрі зі швидкістю 300 метрів на секунду, долаючи шлях від наших ротів до вух тих, хто ці хвилі сприймає. Щоб утворити голос, ти вдихаєш у легені трохи повітря (голос ніби набирає обертів), а потім видихаєш: повітря проходить крізь гортань, що розташована на вершечку трахеї, і змушує вібрувати твої голосові зв'язк. Саме цей процес створює звукові хвилі. А ті, своєю чергою, перш ніж полинути у простір, резонують у твоїй горлянці, ротовій порожнині та носі. Якщо ти дуже голосно крикнеш, голос може наштовхнутися на перешкоду (наприклад, на стіну) і повернутися до тебе луною! Однак кола на воді ї звукові хвилі у повітрі - це не зовсім одне й те саме! Тож саме у такий спосіб, тобто зрозумілою дітям мовою автор пояснює про дихання й голосові зв’язки, тембр і діапазон, зміну голосу в підлітків, типи голосу від сопрано до басу та навіть про штучний голос роботів. А ще цікавішим читання роблять кумедні ілюстрації, на яких голос можна буквально... побачити!

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com