На Тернопільщині створили музей УПА

Музей повстанців створили на Тернопільщині в селі Бишки, де в 1943-1945 роках діяла штаб-квартира УПА. Як повідомляється на офіційному сайті Тернопільської обласної державної адміністрації, музей облаштували в будинку Лихолат, в якому працював підпільний тайник.
 
zruchno.travel
 
Так, в цій будівлі знаходилися генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич і весь крайовий провід, керівник Служби безпеки УПА Микола Арсенич, керівник бойової референтури Дмитро Грицай і члени ОУН Ярослав Старух, Ярослав Бусел."Саме на цій території, де ми зараз знаходимося, вони спілкувалися, приймали рішення, організовували національно-визвольну боротьбу українців за незалежність. І тому ми позиціонуємо Бишки, як центр організації національно-визвольного руху в 1943-45 роках. Невипадкова й назва установи "Бишки – столиця воюючої України", – зазначив під час святкування заходів з нагоди сімдесят п’ятої річниці створення УПА, заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.
 
zruchno.travel
 
Близько 17 приміщень, де за часів визвольних боїв перебували землянки УПА, учасники святкових заходів встановили пам’ятні знаки, синьо-жовті та червоно-чорні стяги.

У свою чергу, на заході виступила дочка Романа Шухевича, Марія Трилевська.

"Мені навіть страшно тут бути. Тому що тут відбувалося багато подій. Добре, що я маю можливість побувати в Бишках, побачити людей, які причетні до історії, чути їхні розповіді. Звичайно, таку людину як Роман Шухевич ще потрібно пошукати. Це людина відповідальна, могла віддати все за ідею, за яку боролася. І сьогодні я щиро вдячна, що таке святкування відбувається в Бишках, де відбувалися кардинальні події для нашої держави", – сказала Трилевська.

Фото: nday.te.ua
Джерело: zruchno.travel
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

ХАЙП, МЕЙНСТРИМ ТА ЩЕ ДЕКІЛЬКА СЛЕНГОВИХ СЛІВ, ЯКІ "ВЗІРВУТЬ" ВАМ МОЗОК
Я впевнена, що ви неодноразово чули ці слова від вашої дитини-підлітка або ж навіть від "сучасного" колеги, та не задумувались про їхнє значення. Приготуйтесь, це буде повний зашквар.
Читати більше
Львів-ЛіОн. Любов крізь інстаграм. The prelude
Початок майбутнього роману "Львів-Ліон. Любов крізь Інстаграм". Молодий француз українського походження з Ліону закохується в українку зі Львова, побачивши її сторінку в Інстаграмі. Чому і як так сталося? Напевне, відповідь тут...
Читати більше