НА ОБСЕРВАТОРІЇ БЕЗВОДІВКА В ДЕНЬ КУПАЛА СПОСТЕРІГАЛИ ПАДІННЯ МЕТЕОРИТУ

6 липня 2018
Griandr Tarnovski

Цього року літнє сонцестояння припало на 21 червня. Саме в цей день сонце сходить в найпівнічнішій точці на небокраї. Дослідник та краєзнавець Олександр Кликавка приїхав на Обсерваторію Безводівка, щоб переконатися в точності своїх розрахунків і побачити на власні очі та зафіксувати на камеру, як сонячний диск сходить із-за прадавнього кургану.

Приїхав він не сам. До нього приєдналася парапсихолог з Києва Наталія Мілагра з групою однодумців. Також, до Безводівки приїхала студентка з Канади Тетяна Дячишин, яка навчається в Манітобському університеті. Тетяна родом із Львівської області. Вона вивчає астрономію та україністику і прихала в Україну на практику з метою вивчення історії України. Тетяна розповідала: «Коли я побачила документальний фільм про Обсерваторію Безводівка, я дуже зацікавилася нею, оскільки ця історична пам’ятка поєднує в собі  дві теми, які мені особливо близькі: астрономію та історію. Я заявила своєму науковому керівнику, що не поїду до Канади доки не відвідаю кургани Безводівки. І мені пощастило зробити це в астрономічно важливий день, день літнього сонцестояння.»

Наталія Мілагра в такий енергетично сильний день, коли день найдовший, а ніч найкоротша, зазвичай відвідує місця сили, де проводить

обряди та сеанси медитації. Вона вже  побувала а багатьох  місцях сили світу та по всій Україні.

-Цього року я відчула потребу приїхати саме в Безводівку, для проведення сакрального обряду наших предків. – каже Наталія.

Гості Безводівки прибули напередодні астрономічної події.  Встановили наметовий табір в мальовничому місці над яром неподалік від курганної групи Роблениці (центрального кола візирів Обсерваторії Безводівка).

21 червня сонце сходить о 4:45, тому вже о 4 годині ранку був «підйом». Небо було напрочуд ясним і погодні умови сприятливими для спостереження

сходу сонця на горизонті. Група вийшла заздалегідь, щоб встигнути розміститися на місці спостереження і виставити фотоапаратуру.

« Як тільки ми дійшли до кургану, з якого мали намір дивитися за сходом небесного світила, на північному сході, саме в тому секторі небокраю, де за кілька хвилин мало зійти сонце, всі побачили  яскравий спалах падаючого метеориту. Космічний гість горів в земній атмосфері і випромінював рожеве світло із зеленуватим відтінком, залишаючи за собою димовий слід в небі. Спалах метеориту тривав всього кілька секунд, тому вдалося відзняти лише його димовий слід.»  - ділиться враженнями  Олександр.

А через кілька хвилин  на горизонті з’явився яскраво червоний диск сонця на тому ж азимуті, де знаходиться північно-східний дальній візир обсерваторії – курган Коржиха.

Це вже вдруге вдалося зафіксувати і перевірити  систему візирів прадавньої обсерваторії. 22 вересня 2017 року Олександр з групою спеціалістів спостерігав захід сонця за візиром в день осіннього рівнодення. Всі відеозвіти можна знайти на його YouTube каналі «Обсерваторія Безводівка».

https://www.youtube.com/channel/UCR3AhDZXUgeWuZRTLv9dijQ/videos?view_as=subscriber&disable_polymer=1

Безводівка вразила і здивувала гостей видовищними подіями, що відбувалися в небі. Наталія Мілагра побачила в символічному спалаху метеориту добрий знак для України. А студентка Тетяна вперше побачила падіння метеориту, хоча до того, навіть тримала в руках метеорит в аудиторії на заняттях.

Маємо надію, що Обсерваторія Безводівка ще неодноразово приємно здивує своїх численних гостей астрономічними подіями, за якими спостерігали наші далекі пращури чотири тисячі років тому.

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Неймовірні фото тварин, які вміють посміхатися
Часто для того, аби розвіяти смуток, потрібна лише посмішка. Проте посміхатися вміємо не лише ми. Про що це я? Нумо разом переглядати вдало спіймані кадри, коли тварини дарують світові свої посмішки!
Читати більше
Гемінґвей: 10 цитат письменника, що наштовхують на роздуми (фото)
Він любив котів і дайкірі, у молоді роки займався боксом, був гірськолижником, яхтсменом, мисливцем, письменником, військовим кореспондентом... а в результаті вкоротив собі віку. До вашої уваги топ-10 цитат Гемінґвея в картинках.
Читати більше