НА ОБСЕРВАТОРІЇ БЕЗВОДІВКА В ДЕНЬ КУПАЛА СПОСТЕРІГАЛИ ПАДІННЯ МЕТЕОРИТУ

6 липня 2018
Griandr Tarnovski

Цього року літнє сонцестояння припало на 21 червня. Саме в цей день сонце сходить в найпівнічнішій точці на небокраї. Дослідник та краєзнавець Олександр Кликавка приїхав на Обсерваторію Безводівка, щоб переконатися в точності своїх розрахунків і побачити на власні очі та зафіксувати на камеру, як сонячний диск сходить із-за прадавнього кургану.

Приїхав він не сам. До нього приєдналася парапсихолог з Києва Наталія Мілагра з групою однодумців. Також, до Безводівки приїхала студентка з Канади Тетяна Дячишин, яка навчається в Манітобському університеті. Тетяна родом із Львівської області. Вона вивчає астрономію та україністику і прихала в Україну на практику з метою вивчення історії України. Тетяна розповідала: «Коли я побачила документальний фільм про Обсерваторію Безводівка, я дуже зацікавилася нею, оскільки ця історична пам’ятка поєднує в собі  дві теми, які мені особливо близькі: астрономію та історію. Я заявила своєму науковому керівнику, що не поїду до Канади доки не відвідаю кургани Безводівки. І мені пощастило зробити це в астрономічно важливий день, день літнього сонцестояння.»

Наталія Мілагра в такий енергетично сильний день, коли день найдовший, а ніч найкоротша, зазвичай відвідує місця сили, де проводить

обряди та сеанси медитації. Вона вже  побувала а багатьох  місцях сили світу та по всій Україні.

-Цього року я відчула потребу приїхати саме в Безводівку, для проведення сакрального обряду наших предків. – каже Наталія.

Гості Безводівки прибули напередодні астрономічної події.  Встановили наметовий табір в мальовничому місці над яром неподалік від курганної групи Роблениці (центрального кола візирів Обсерваторії Безводівка).

21 червня сонце сходить о 4:45, тому вже о 4 годині ранку був «підйом». Небо було напрочуд ясним і погодні умови сприятливими для спостереження

сходу сонця на горизонті. Група вийшла заздалегідь, щоб встигнути розміститися на місці спостереження і виставити фотоапаратуру.

« Як тільки ми дійшли до кургану, з якого мали намір дивитися за сходом небесного світила, на північному сході, саме в тому секторі небокраю, де за кілька хвилин мало зійти сонце, всі побачили  яскравий спалах падаючого метеориту. Космічний гість горів в земній атмосфері і випромінював рожеве світло із зеленуватим відтінком, залишаючи за собою димовий слід в небі. Спалах метеориту тривав всього кілька секунд, тому вдалося відзняти лише його димовий слід.»  - ділиться враженнями  Олександр.

А через кілька хвилин  на горизонті з’явився яскраво червоний диск сонця на тому ж азимуті, де знаходиться північно-східний дальній візир обсерваторії – курган Коржиха.

Це вже вдруге вдалося зафіксувати і перевірити  систему візирів прадавньої обсерваторії. 22 вересня 2017 року Олександр з групою спеціалістів спостерігав захід сонця за візиром в день осіннього рівнодення. Всі відеозвіти можна знайти на його YouTube каналі «Обсерваторія Безводівка».

https://www.youtube.com/channel/UCR3AhDZXUgeWuZRTLv9dijQ/videos?view_as=subscriber&disable_polymer=1

Безводівка вразила і здивувала гостей видовищними подіями, що відбувалися в небі. Наталія Мілагра побачила в символічному спалаху метеориту добрий знак для України. А студентка Тетяна вперше побачила падіння метеориту, хоча до того, навіть тримала в руках метеорит в аудиторії на заняттях.

Маємо надію, що Обсерваторія Безводівка ще неодноразово приємно здивує своїх численних гостей астрономічними подіями, за якими спостерігали наші далекі пращури чотири тисячі років тому.

[adSlot8]

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Хантер-малювака: як собака отримав за свої картини 5000$
Ласкаво просимо в Інтернет, де ви можете дізнатися, що навіть собаки краще малюють, ніж ви. Сьогодні ми розповімо вам про Хантера, собаку породи МІБ-іну, який створює абстрактні картини і вже має тисячі шанувальників в соціальних мережах.
Читати більше