На честь Катерини Білокур в Києві створять інсталяцію з 30 000 квітів

10 квітня 2015
Редакція
На честь знаменитої української художниці буде реалізована низка ініціатив: всеукраїнський конкурс обдарованих дітей, зірковий фотопроект, у якому відомі українки перевтіляться у квіти — головних героїнь живопису Білокур, проект ескізів від українських дизайнерів, історичний проект та інсталяція із понад 20 тисяч квітів, у якій зможуть взяти участь усі бажаючі. Усі реалізовані ініціативи будуть презентовані у виставковому просторі "Атмосфера" 22 квітня.
 
"Все, про що мріяла Катерина Білокур, — малювати. Але батьки не схвалювали це бажання, тож свої перші роботи Білокур малювала потайки на полотнині, — говорить організатор проекту Катерина Старунська. — Побачивши роботи художниці, Пабло Пікассо скаже про неї: "Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!" І ми хочемо, щоб про Білокур говорив якщо не весь світ, то вся Україна. Важливо, що "Атмосфера Катерини Білокур" не тільки розповідає про життя і творчість видатної художниці сучасною мовою та занурює глядача у чарівний квітковий світ, цей проект дає шанс маленьким українцям проявити свій талант та отримати перший творчий поштовх, можливість навчатися живопису у найкращих українських митців. Адже троє переможців конкурсу дитячого малюнка за спеціальною програмою пройдуть навчатися в Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури та у Національному художньому музеї України. Це те, про що сама Білокур мріяла усе життя, але її мріям не судилося збутися".

5 ініціатив "Атмосфери Катерини Білокур"

Художній конкурс

Катерина Білокур народилася в простій сільській родині і більшу частину життя мріяла про отримання художньої освіти. На згадку про цю заповітну мрію пройде всеукраїнський конкурс дитячого малюнка. Діти віком від 7 до 14 років з усіх куточків країни зможуть надіслати свої малюнки на тему квітів, які Білокур майстерно зображувала на своїх полотнах. Троє переможців отримають можливість пройти двотижневий курс навчання у кращих українських митців.

Модний проект

Найкращі українські дизайнери презентують в ескізах своє бачення колекції, яка могла би бути присвятою Білокур. Таким чином організатори планують дати поштовх до запозичення та інтегрування робіт видатної художниці та класичного українського мистецтва у сучасну моду.

Зірковий фотопроект

У рамках ініціативи пройде зйомка фотопроекту, для якого відомі українки з'являться перед об’єктивом у квітчастих образах за мотивами творчості Катерини Білокур. Знімки будуть представлені на виставці проекту та опубліковані в одному з глянцевих видань.

Історичний проект

На підсумковій виставці в ТРЦ "Атмосфера" буде представлено великий історичний проект, що розкаже киянам та гостям столиці про життя і творчість Катерини Білокур. Проект створюється за участі знавців живопису, бібліографів та представників Музею-садиби Катерини Білокур.

Мистецький проект

Основою експозиції "Атмосфера Катерини Білокур" стане мистецький проект, у рамках якого приміщення галереї прикрасять більше ніж 20 000 квітів. Одна зі стін галерейного простору "Атмосфера" залишиться білою — її зможуть заповнити квітами відвідувачі виставки.
 
Проект "Атмосфера Катерини Білокур" третій у серії, присвяченій відомим українкам. Проект покликаний розповісти про життя, діяльність та здобутки жінок, які стали гордістю України та можуть слугувати прикладом для кожного з нас у ці буремні часи.

З іншими проектами, присвяченими видатним українським жінкам, ви можете ознайомитись тут: 
Проект "Атмосфера Марка Вовчка"
Проект "Атмосфера Соломії Крушельницької" 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше