Мистецтво проти корупції: в Україні стартує міжнародний фестиваль культурних проектів

29 серпня 2017
Редакція
У вересні в 9 містах України та Кишиневі (Республіка Молдова) під егідою Goethe-Institut* пройдуть безкоштовні виставки, документальні перформанси та покази фільмів-призерів міжнародних фестивалів у Каннах та Берліні. Мета проекту – розповісти широкому загалу, як виникла корупція, як із нею борються у світі, які корупційні схеми успадкувала Україна від епохи СРСР і що може зробити кожен українець для їх подолання.
 
"Україна за рівнем корупції знаходиться поруч із Непалом та Нігерією. Але корупція існує в усіх країнах. У Німеччині теж із нею борються: через економічні, політичні реформи та через культуру, — говорить Ілона Демченко, асистентка відділу спеціальних культурних програм Goethe-Institut в Україні, організатор фестивалю. — Ми запускаємо проект, який розказує про складне явище корупції доступною усім мовою мистецтва. Роботи Олександра Бурлаки, Дани Косміної і німецького фотографа Леона Кахане викличуть посмішку та підштовхнуть до переосмислення, у сатиричній виставі "Ресторан "Україна" Дмитра Левицького деякі глядачі впізнають себе, а відео румунського режисера Геннадія Попеску нікого не залишить байдужим".
 

Дмитро Левицький

Головні події фестивалю

Виставка "Сірий куб"

Відкриття 8 вересня о 19:00
Центр візуальної культури, вул. Глибочицька, 44

Відвідувачі побачать відеоколаж із радянських і архівних українських фільмів 90-х про феномен блату, фотографії Олександра Бурлаки про перші години роботи відкритого для відвідувачів Межигір’я та встановлення золотого унітазу на місці пам’ятника Леніна, відео німецького режисера Леона Кахане про глобальні корупційні зв’язки "Земля майбутнього".

"Архітектуру виставки ми створили таким чином, щоб відвідувач відчув, яке місце займає людина в глобальному явищі корупції", — говорить куратор Катерина Міщенко.
 

Катерина Міщенко

Документальні перформанси "Внутрішні переконання" Павла Юрова та "Ресторан "Україна" Дмитра Левицького

22 вересня о 19:00
Мала опера, вул. Дегтярівська, 5


Режисер Павло Юров, володар найпрестижнішої театральної премії України "Київська пектораль" представить документальну виставу на основі реальних корупційних справ.
 
Павло Юров
 
Під час перформансу драматурга Дмитра Левицького аудиторія разом з автором у форматі розважального шоу дослідить явище корупції.

Кінофестиваль "Кіно проти корупції"

14.09 - 21.10: Київ, Кривий Ріг, Полтава, Сєвєродонецьк, Житомир, Запоріжжя, Кишинів (Республіка Молдова).

Arthouse Traffic влаштує показ 6 найкращих європейських фільмів про природу корупції, серед яких стрічка "Дивовижний" італійського режисера Паоло Соррентіно (відомого за фільмами "Велика краса", "Молодість", серіалом "Молодий Папа") та румунська картина "Поза дитини", відзначена "Золотим ведмедем".Впродовж місяця фільми будуть доступні для некомерційних показів у громадських бібліотеках, кіноклубах, школах та університетах. Для організації показів потрібно лише подати заявку на сайті www.nocorruption.org.ua.

Фестиваль про феномен корупції стартує у Києві і пройде у Харкові, Львові, Кривому Розі, Полтаві, Сєвєродонецьку, Маріуполі, Житомирі, Запоріжжі та Кишиневі (Республіка Молдова).

*Goethe-Institut  — це культурний інститут Федеративної Республіки Німеччина, який діє в усьому світі, сприяє популяризації вивчення німецької мови за кордоном і підтримує міжнародну культурну співпрацю.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

8 занедбаних місць на планеті, від яких стає моторошно
У світі багато занедбаних місць, і кожне з них має свою історію. Якісь місця вселяють страх, якісь – почуття захоплення. У статті ми зібрали для вас наймоторошніші місця на Землі, від яких перехоплює подих.
Читати більше
XVII СТ. : ПОЛОНІЗАЦІЯ, ВІДРОДЖЕННЯ, ПОЧАТОК РУСИФІКАЦІЇ
Особлива важливість цієї епохи для долі українства та його питомої мови не підлягає жодним сумнівам, хоча в різні її періоди в різних куточках української ойкумени відбувалися відмінні навзаєм, не раз "протилежні за знаком" процеси.
Читати більше
Як слов'янки прикраси носили
Яскравим та виразним наповненням до українського народного одягу виступали прикраси. Вони виконували захисну функцію амулетів, талісманів, оберегів, які супроводжували людей упродовж життя. Основним призначенням ювелірних виробів було доповнення до костюма. Звідси і їхня художня виразність, багатство форм і технічних прийомів, які збереглися і зараз.
Читати більше