Мистецький арсенал та UA: Радіо Культура
започатковують спільний медіапроєкт

21 листопада 2019
Аня Остапчук

13 листопада о 18:00 в ефірі UA: Радіо Культура стартує проєкт «Подолання гравітації. Мистецтво як спосіб бути вільними в умовах несвободи». Це спільний медіапроєкт Мистецького арсеналу та UA: Радіо Культура про творчість як реалізацію свободи в умовах фізичного ув’язнення чи обмеження прав і свобод. 

Проєкт матиме формат радіобесід, прямий ефір вестимуть із Мистецького арсеналу, де до 19 січня 2020 року триває виставка «Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації».

Випуски програми виходитимуть в ефір із 13 листопада щосереди до завершення виставки 19 січня 2020 року. До участі в бесідах запросять митців, які пережили ув’язнення, обмеження пересування та інші досвіди несвободи, із якими дали чи дають собі раду за допомогою мистецтва.

Гостем першої програми стане Ігор Козловський — релігієзнавець, який провів у полоні терористів «ДНР» майже два роки.
Запрошуємо всіх сьогодні до приймачів UA: Радіо Культура о 18:00 на першу розмову з Ігорем Козловським. Або до 
Mystetskyi Arsenal – трансляція цієї розмови відбуватиметься прямо з виставки "Параска Плитка-Горицвіт. Подолання гравітації".


«Доробок Параски Плитки-Горицвіт, дивом уцілілий і на довгі часи забутий, нині повертається в український культурний простір. Її досвід відгукується нам зараз: ув’язнена радянською владою молодою, вона провела десять років у таборах. І там, і після повернення до Криворівні вона багато творила. І цей доробок вражає своєю позитивною, життєствердною силою. Наш проєкт з UA: Радіо Культура — один зі шляхів повернення Параски Плитки до культурного контексту», — розповідає директорка Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Мистецький арсенал є флагманською інституцією культури, місія якої — сприяти модернізації українського суспільства та інтеграції України до світового контексту, спираючись на ціннісний потенціал культури.
Як головний майданчик для дискусій про культуру 
UA: Радіо Культура охоче співпрацює з культурно-освітніми та мистецькими центрами, які підтримують ідеї відкритості, а також розуміють важливість культурного діалогу в сучасному суспільстві.


«Культура — один з інструментів спротиву, простір неспокою та непокори. Для Радіо Культура тема мистецтва як форми свободи, можливості бути вільним важлива й навіть наскрізна. Саме тому для нас Параска Плитка-Горицвіт є не якимось «наївом», а цікавою до осмислення рольовою моделлю. Для нас важливо поставити її в контекст — сучасний та історичний. Саме тому ми запросили до розмови мисткинь і митців, які знають, що таке несвобода. І які вирвалися з її меж за допомогою творчості. Тому ми щасливі, що й далі працюємо спільно з Мистецьким арсеналом над цим неймовірним проєктом», — прокоментувала продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Огляд iPhone 14 та iPhone 14 Plus: які оновлення ми отримали
Реліз айфона 14 став однією з яскравих подій осені. Прихильники техніки Apple з нетерпінням очікували на новий смартфон. Розгляньмо детальніше, чи не розчарувала новинка, яку презентували на початку вересня.
Читати більше
Пам'ять смартфона переповнена? Є кілька способів вирішити проблему
Будь-який користувач може мати проблеми з дефіцитом внутрішньої пам'яті телефону. Як завжди, це трапляється в невідповідних моментах: фотографування в подорожі або встановлення потрібного в цю хвилину програми. Хочете знати, як швидко та ефективно організувати вільне місце у пам'яті пристрою?
Читати більше